| Syera a întrebat:

Ce inseamna un prieten adevarat? Are rost sa fii cinstit fata de tradatori?

Răspuns Câştigător
| VelaJohnny a răspuns:

Un prieten adevarat e un tovaras de incredere, sincer, un proverb spune ca „Un tovarăş adevărat iubeşte tot timpul şi este un frate care s-a născut pentru ziua necazului." Si sa fi cinstit inseamna sa ai caracter, sa fi un om adevarat, sa iti dau exemplul meu, is un baiat care nu e arogant si nu injura. Am avut experienta de a sta intr-un grup de baieti care injurau, nu toti dintre ei erau aroganti. Si in apropiere erau niste baieti care iesiera de la ore, cand m-au vazut m-au salutat, chiar au venit sa dea mana cu mine, la restul zicandu-le „Voua m***!". La fel si cu cinstea, daca esti un om cu caracter, vei fi remarcat de cei din jur si vei fi tratat cum se cuvine, oamenii vor avea incredere in tine, si pentru un tradator, un nesimtit nu merita sa iti patezi imaginea happy

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu prea exista asa ceva, in viata trebuie sa fi cel mai bun cu tine asta e adevarul

| R0R0 a răspuns:

Un prieten adevarat este persoana in care ai incredere si despre care stii ca nu te-ar trada vreodata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un prieten adevărat ține de legătura ta emoțională cu el/ea. Ține de puncte comune, de idei, de gândire.
Iar la a doua întrebare: Nu are rost să fii cinstit față de nimeni. Nu ai de unde ști dacă este sau nu un trădător.