| cipriangluhiphoneivanovici a întrebat:

Ce inseman,, Papa de la Roma?

Răspuns Câştigător
| vangaelis a răspuns:

Papa de la Roma, este episcopul și patriarhul Romei si lider spiritual suprem al Bisericii Romano-Catolice.

4 răspunsuri:
| Graphee a răspuns:

- Papa este episcop și patriarh al Romei, dar totodată este și capul Bisericii catolice. Dacă vrei să afli mai multe: http://ro.wikipedia.org/wiki/Pap%C4%83

Numai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Papa de la Roma e nenea ăla de apare pe la buletinele de ştiri pupând picioarele handicapaţilor şi ţinând discursuri de la balcon mai aplaudate decât cele ale lui Mussolini.

Răspuns utilizator avertizat
| Medema a răspuns:

Nu inteleg ce vreisa zici... ce inseamna?