| anonim_4396 a întrebat:

Ce insemna pentru voi " o persoana ciudata "? Cum ati descrie cat mai pe larg comportamentul unei asfel de persoane?

Răspuns Câştigător
| CostinAlamariu a răspuns:

Dacă colecționează cadavre furate din cimitir e o persoană ciudată

3 răspunsuri:
| Smmo a răspuns:

O persoana care nu se comporta/imbraca conform cu normele si moda vremii sale va fi etichetata automat de cineva drept ciudata. Acum, daca trecem peste ce se intampla la prima vedere si intram in casa, dulapul, debaraua fiecaruia, s-ar putea sa constatam ca toti suntem mai mult sau mai putin ciudati si ca ciudatul cu pricina e mai putin ciudat decat cel de langa el, care ni s-a parut normal.

| Continchiscontsters a răspuns:

Depinde acum dacă ma întrebi pe mine ce înseamnă ciudată este cu totul altceva înțelegi poate pentru mine nu este ciudata ce vad ca am mai văzut am mai trăit situația frate ști și nu ar avea un impact cum probabil pentru tine ar fi fatal depinde de om frate

| roketfire a răspuns:

O persoana ciudata poate fi cineva drogat sau pur si simplu cineva imbracat intr-un mod in care tie personal nu iti place!