| romanionu a întrebat:

Ce intelegeti prin cuvantul Erou?
Ati dori sa fiti unul?
Ati dori sa aveti unul?

17 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

As dori sa fiu Praslea.Aia viataday dreaming
Te trezesti dimineata mananci mere de aur, la pranz ai antranament cu Greuceanu la aruncat buzdugane, mai pe seara te duelezi in discoteca cu doi-trei zmei pentru inima unei frumoase Cosanzenebig grin

| Bacemi a răspuns:

Prin EROU inteleg o persoana deosebita care a reusit lucruri marete pentru omenire sau pentru o persoana anume. Mi-as dori sa pot fi un EROU, nu printr-un titlu ci prin fapte doar.

| Dan a răspuns:

Ii dau dreptate lui Bacemi prin ce spune si mai adaug ceva, nu trebuie sa te lauzi daca ai facut ceva deosebit in folosul omului, ci sa cauti sa faci.

| RaSpUnS.pT.vOi a răspuns:

"Erou", suna foarte frumos si ne poarta gandul departe, spre succes, faima.Eroi sunt cei care demonstreaza ca merita sa aiba acest atu.Prin perseverenta, inteligenta, efort fizic si psihic.Prin fapte care le aduce acest "loc".
As vrea sa fiu o eroina...prin talentul meu inca necunoscutbatting eyelashesdar care existawinking
Da, as vrea sa am un erou care sa-mi spuna zilnic si sa ma uimeasca prin lucruri si vorbe marunte.
Numai bine!

| Butsilee a răspuns:

Erouthinking erou pentru patrie erou prin faptul ca a salvat pe cineva thinking nu? big grin si nu, nu as dorilaughing ar fi obositorrolling on the floor si da :X as dori sa am unul happy s fiu protejata mereuwinking dar tu?

| DerHimmelSollWarten a răspuns:

Erou in opinia mea este o persoana care face un bine riscandu-si propriul viitor, propria viata, erou este cel care vine in ajutorul aproapelui fara a astepta recunostinta acestuia, eroul isi primeste titlul cu smerenie si nu accepta bani sau alte beneficii in schimbul gestului sau.Cred ca viata ne demonstreaza ca oricare dintre noi poate fi sau chiar este erou.Nu cred ca mi-as dori un erou prin preajma, de obicei imi place sa imi port singura de grija, ca de o fi sa se intample ceva, tot mi se intampla.Asa ca... Dar sa nu uitam eroii din razboi.Deja e vorba de alt nivel de eroism, e vorba mai mult de curaj aici ca stim ca fiecare tara are eroii sai dar daca am sta sa ne gandim, au fost ei oare oameni cu suflet? Si-au ucis "dusmanii", si ei tot oameni, de dragul tarii sau al unui ideal, fiecare cu caracterul sau, unii poate au ajutat, unii au ucis, cu totii sunt eroi de razboi.Ganditi-va putin la asta.Se cam bat cap in cap, nu-i asa?

| ÅñdRa a răspuns:

Buna.
Eroul meu este tatihappyel este persoana pe care o iubesc cel mai mult si care chiar a luptat pentru ce si-a dorit si a stiut sasi traieasca viata.Nimeni nu ma ajutat mai mult decat el si mereu era alaturi de mine. El a facut cele mai marete lucruri pentru mine cat si pentru mama mea, daca nu era el nu pot sa-mi imaginez unde as fi ajuns...

| aleeee a răspuns:

Peter Panlaughing

Nu. Vreau sa devin un om normal, ca si oricare altul.

Nu.

| Fuckin-Battlefield a răspuns:

Erou? -.fiecare e pentru el propriul sau EROU, esti eroul din VIATA ta.

| romanionu explică:

Eu mi-as dori sa pot fi un erou pentru o persoana anume...

| seby8873 a răspuns:

Din cate am vazut in filme si desene animate sa fi erou nu e un 'job' destul de simplu dar daca te gandesti la partile bune ar fi super tare mai ales sa ai puterile care ti le doresti, si cred ca mai degraba as dori sa fiu unul decat sa am unul

| deathlord a răspuns:

Eroul este o persoana obisnuita care intr-o situatie neobisnuita trece peste starile umane normale si reactioneaza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cunosc niste eroi. Degera pe strazi. Unii supravietuiesc in baraci. Eroi... tu ce crezi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand aud "Erou" ma gandesc la melodia asta:

http://www.youtube.com/watch?v=XrN5mAbjsGo

:x

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu inteleg prn erou un om care a facut mte lcruru bine si ...este un erou

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu inteleg prin erou un om care a facut multe lucruri grele si a salvat de exemplu tara.

| notorious a răspuns:

Nimeni nu vrea sa fie erou, si totusi unii devin. Eroii sunt numai post mortem