| anda375 a întrebat:

Ce intelegeti prin cuvantul "Literatura"?

6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi la linkul :
http://dexonline.ro/definitie/literatur%C4%83

Toate cele bune.

| Aberdeen a răspuns:

Literatura reprezinta una din cele mai artitice culturi.
Aceasta se poate exprima verbal, scris sau cu ajutorul(de cele mai multe ori) limbajului plastic.

Pe langa faptul ca fiecare interpreteaza literatura in felul sau, aceasta consituie in general o masa de ganduri si sentimente din sursa carora nu avem de cat de inteles foarte multe lucruri ce ne pot schimba mentalitatea asupra vietii.

Numai bine!

| AnonymousTPU007 a răspuns:

Literatura=gaming happy

| LucianStroe a răspuns:

Iei frumos DEX-ul si cauti singura, doar nu s-au terminat prostii la tine.

| xTreabaMeeax a răspuns:

Pai, prin cuvantul sacru literatura, poti intelege o arta, un dar pe care nu toti oamenii il au ...sau pur si simplu o chestie pe care unii oameni nu o pot intelege happy

| AnisoaraPupikDulce a răspuns:

Eu inteleg prin a citi si carti, dar de ceva uitete pe dex online : http://dexonline.ro/