| Dan a întrebat:

Ce intelegeti voi prin prieten adevarat?

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Un prieten adevarat este acela care imi este alaturi mereu, care ma iarta atunci cand ii gresesc si care ma ajuta neconditionat fara sa astepte vreo rasplata. Este cel pe umarul caruia pot plange oricand si zambetul care imi impartaseste oricand fericirea. Eu nu accept sa ma cunoasca decat prietenii adevarati. Dupa cum spune si Flav, prieten este ce vreau si restul sunt amici care ma intalnesc prin hazard.

9 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Un prieten imaginar aproape de perfectiunewinking
Prietenii adevarati exista insa sunt oameni si pana la urma te dezamagesc.Si tu trebuie sa ii ierti. Oricat de tare te-ar durea sufletul

| Flav a răspuns:

Pleonasm. Eu am cativa prieteni ( si doar atat ) si-n rest cunostinte sau persoane pasagere ce trec prin firul vietii mele.

| RaSpUnS.pT.vOi a răspuns:

"Prietenul la nevoie se cunoaste" si nu atunci cand vrea sa ii fie numai lui bine.Eu am parte de asa ceva, o prietena care e alaturi de mine neconditionat.
Numai bine!

| Alisa a răspuns:

Cea in care pot sa am incredere, sa pot sa ii spun tot ce am pe suflet asa cum imi vine, care e alaturi de mine si la bine si la greu, care pot sa impart tot ce am eu, cea care imi va spune adevarul indieferent cat ar durea, cea care ma iubeste neconditionat, cea care o sun la orice ora si niciodata nu e prea tarziu, cea care inca este alaturi la mine si la mii de kilometri distanta si nu ma tradeaza, cea pe care o iubesc enorm si sunt o norocoasa ca o am. love struck

| Alina a răspuns:

O persoana care sa-ti vrea mereu binele, sa nu se foloseasca de prietenia cu tine, sa te sfatuiasca mereu si sa-l intereseze de tine cu adevarat.

| ÅñdRa a răspuns:

Un prieten adevarat este acela care este alaturi de tine la bine si la rau.Si tot timpul va fi pentru tine si teva ajuta atunci cand nu ai nevoie. Un prieten te va asculta si te va sfatui, si poti avea incredere in elhappy

| andytza a răspuns:

Cred ca nu exista asa ceva, cel putin nu in ziua de azi, din pacate fiecare trage pentru interesele proprii dar ca sa-ti raspund la intrebare cred ca un prieten adevarat este acela care este langa tine neconditionat in momente mai putin frumoase. Singurul meu "prieten" de genu^ este mama dar logic exista o limita de respect in care ii pot spune anumite lucruri.Nu am prieteni doar cunostinte, colegi de munca si cei ce se numesc "prieteni" doar in vorbe, care isi fac aparitia numai cand vine vorba de distractie.

| Marcki a răspuns:

Buna! Eu inteleg prin a fi prieten adevarat ca sa ai incredere in acea persoana si ca sa iti fie alaturi si la bine si la rau si daca ii zici vreun secret de-al tau sa ramana intre voi 2...foarte rar gasesti asemenea prieteni