| rodyana_6729 a întrebat:

Ce intelegeti voi prin termenul de "femeie usoara" sau "c... a"? Vreau sa-mi spuneti strict parerea voastra personala.

Răspuns Câştigător
| stresu a răspuns:

Asa cum barbatii au dreptul de a face sex cu mai multe femei pe parcursul vietii, sustin dreptul femeilor de a avea mai multi parteneri pe rand fara a fi jignite. Cat nimeni nu e ranit, nu se transmit boli si nu rezulta copii nedoriti unde e problema? Desi eu nu sunt adepta sexului ca sport national, daca unii se simt bine asa, sunt majori sunt vaccinati, spor!
Nu sunt de acord insa cu umblatul cu mai multi in acelasi timp (valabil si la barbati, numai ca ei nu primesc un termen).
Termenul "curva" eu l-as folosi strict pentru prostituate, sau pentru cele si CEI care se vand. Stiu suficiente curve masculine (si nu neaparat din punct de vedere al sexului).

9 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Tipul de fata care ii fac cunostinta cu toti prietenii mei(mai putin cu al meu prietendevil) si ii asigur de calitatile eiwhistling

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

O femeie care se ajuta de corpul ei pentru a-si rezolva problemele vorba aia. Urat.

| Vizitiul a răspuns:

Femeie care intretine raporturi sexuale cu multe persoane de sex opus fara a simtii vreun sentiment de iubire pentru ele. Femeie care practica des sexul mecanic.

| Dan a răspuns:

O femeie care nu are bunul simt fata de dragoste!

| CosteaVlad a răspuns:

Dar de ce trebuia să scrii "c... a". E curvă toată ziua, există şi în DEX cuvântul, care e problema?! Sau rapandulă dacă-ţi sună mai diplomat. Acen gen de femeie care nu reuşeşte să fie fidela unui singur bărbat, trebuie să umble din floare-n floare că dacă nu nu se simte bine. Genul de femeie care nu este interesată de dragoste neapărat, ci doar de bărbaţi care f*t ca maşina de cusut.

| cornel a răspuns:

Femei care merg cu mai mult barbatihappy

| rodyana_6729 explică:

Si de ce femeile care umbla cu mai multi barbati sun considerate curve si sun privite foarte prost, iar barbatii care umbla cu mai multe femei sunt considerati "macho"si fac un motiv de lauda din asta? De ce aceasta diferenda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@rodyana Se presupune ca barbatul este cel care trebuie sa faca avansuri femeii. El este mandru cand reuseste, si iti dai seama ca un dublu sau triplu castig ce inseamna! Barbatii sunt cei care incearca, fac primii pasi spre reusita, dar in cele mai multe cazuri, se plictisesc primii. Acestor femei li s-a adus denumirea de "femei usoare" deoarece sunt niste prade usoare pentru barbati, pe care le poate obtine oricine, fara sa depuna un efort mare.

| ilovepink_5543 a răspuns:

Adica. face prostii cu totii barbatii care ii ies in cale. asta inseamna