| anonim_4396 a întrebat:

Ce intrebari ati avea despre dezvoltarea personalitati?

sunt curios

6 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

De ce nu ne putem schimba personalitatea?
Înțeleg că amprenta trecutului o determină în mare parte, însă daca vreau, de exemplu eu, să schimb ceva, parcă o fac degeaba, nu se schimbă nimic.

| RAY a răspuns (pentru LPCTSTR):

O intrebare buna, si eu m-am intrebat asta, de exemplu cei care slabesc apoi se ingrasa, si mai rau deci stiu ca acele alimentele sunt nesanatoase le consuma din nou, probabil este zona de confort, frica de schimbare, cum scopul nostru este adaptarea creierul nostru nu simt nevoie de a iesi din zona de confort

| LPCTSTR a răspuns (pentru RAY):

Și când mai ești și indecis (ca mine), ajungi efectiv să te întrebi în magazin dacă iei unt x sau y pentru că știi că unul dintre ele are un gust ce nu-ți place.
Îți zic eu, mor cu frica asta de gât și-i extrem de enervant happy

| RAY a răspuns (pentru LPCTSTR):

Incerci man si vezi, daca nu incerci ai pierdut din start

| LPCTSTR a răspuns (pentru RAY):

Adevărat

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

De ce unii ne urăsc personalitatea?