| camy417 a întrebat:

Ce intrebari i-ati adresa unui membru de partid? funda+ vot

Răspuns Câştigător
April
| April a răspuns:

Se intampla chiar sa fi adresat una; in orasul nostru,un parlamentar PSD a distribuit o bila de naftalina tuturor cetatenilor; cand trmisul lui a ajuns si la usa mea oferindu-mi naftalina cu indicatia:"Pentru molii portocalii", l-am intrebat:"Dar pentru moliile albastre cine ne da naftalina? Sau pentru cele rosii?"N-am primit inca raspunsul; inca-l mai astept, fiindca experienta ne-a aratat ca parlamentarii nostri chiar sunt respectuosi cu noi; mai ales in preajma alegerilor!

3 răspunsuri:
| Graphee a răspuns:

Bună camy417,
Hmm...
Ce ar face el şi cu partidul său pentru ca ţara noastră să iasă din criză şi ce decizii ar lua pentru ca ţara noastră să se schimbe în bine. Ce măsuri ar lua pentru curăţenia ţării noastre, adică să nu mai fie gunoaie pe jos şi să i-a o măsură pentru problema cu coşurile de gunoi, deoarece am păţit într-o zi să am un şerveţel, m-am şters pe mâini, iar când să îl arunc, nu am avut unde, abia am găsit un coş de gunoi... Există oameni care nu au răbdare şi nu îi critic deoarece nu cred că este normal să stai cu ceva în mână căutând un coş de gunoi. L-aş întreba cum de ţara noastră este în criză, adică ei tot zic că România este în criză, dar motive clare nu ne zic. Şi de ce este aşa important partidul său, adică ce au făcut pentru ţara aceasta...

O zi splendidă tuturor userilor...

| Skylar a răspuns:

De ce e gras.

| Mincinosul a răspuns:

Eu as vrea sa-l intreb pe Tovarasul Ion Iliescu : cand PSD-ul nu va mai fi un partid mafiot?