| Ada477 a întrebat:

Ce întrebări îți pot pune la un interviu?

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Tu să (ne) pui sau tu să fii intervievata?

| Den1sa a răspuns:

Depinde pentru ce este interviul

Răspuns utilizator avertizat
| Den1sa a răspuns (pentru Ada477):

Atunci, intrebari legate de domeniu, notiuni, dar pot fi si intrebari asemanatoare:
„Ce ne puteți spune despre dumneavoastră?"
Recomandare de răspuns: cel mai bine este să descrii pe scurt experiența ta profesională completând cu abilitățile pe care le ai și succesele atinse. Ca să poți răspunde cu ușurință la o astfel de întrebare, îți recomandăm să pui pe hârtie informațiile respective și să le repeți de câteva ori.
„De ce ați renunțat la ultimul loc de muncă?"
„Enumerați puncte dvs. tari și punctele slabe."
„De ce ați optat pentru compania noastră?"
„Ce știți despre companie?"
„De ce vreți acest job?"
„De ce ar trebui să va angajăm?"
„La ce alte companii ați mai aplicat?"
„Ce așteptări salariale aveți?"
„Doriți să ne întrebați ceva?"
apropo tatal meu lucreaza intr-o companie it si uneori participa activ la interviuri si de obicei adreseaza intrebari simple dar oarecum inteligent formulate, poti primi intrebari tehnice si logice ca sa vada daca te duce mintea happy

Răspuns utilizator avertizat