| anonim_4396 a întrebat:

Ce limba straina ai vrea sa inveti si de ce?

31 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Germana s-o stiu la perfectie pentru un viitor acolo.

| justanotheruser99 a răspuns (pentru Drimmero):

Eu stiu germana (B2) Dar nu e asa de usoara, atat ca se aseamana putin cu engleza la partea de vocabular. Vei avea ceva de muncit daca te apuci sa o inveti "la perfectie". Mult succes!

| Drimmero a răspuns (pentru justanotheruser99):

Danke sun!

| justanotheruser99 a răspuns (pentru Drimmero):

Bitte schön! happy

| Drimmero a răspuns (pentru justanotheruser99):

Acum sa vina si limba romana, zic si eu

| justanotheruser99 a răspuns (pentru Drimmero):

laughing ok, cu placere

| Drimmero a răspuns (pentru justanotheruser99):

Am prins ideea si fara google translate,, dar ziceam ca fapt divers, pentru o viitoare conversatie!

| justanotheruser99 a răspuns (pentru Drimmero):

Serios? confused Doresti sa discutam un subiect anume?

| Drimmero a răspuns (pentru justanotheruser99):

Absolut orice, sunt dispus oricarui subiect!

| justanotheruser99 a răspuns (pentru Drimmero):

Ok, atunci ce zici de un top al filmelor pe care le-ai vazut?
PS: cam asta mi-a venit in minte pe moment, deci nu rade. big grin

| Drimmero a răspuns (pentru justanotheruser99):

Mi-e greu sa fac un top al filmelor, fiecare film a avut ceva aparte ca m-a atras cand le-am vazut. La comedie intra clar seria American Pie, la SF mi-a placut fara cale de intoarcere intreaga saga Star Wars, pe meleagurile aventurii am mers pe hobitii, stapanii inelelelor si mai nou Warcraft sau Piratii din Caraibe, pe actiune sa zicem ca merg pe Fast and furious si cam astea,, bine... am mai vazut si filme de prost gust si unele filme care mi-au placut, dar nu le pot integra in top. Nu am mai vizionat un film de calitate de ceva luni, chiar nu stiu cand mai voi vedea unul. Dar al tau?

| justanotheruser99 a răspuns (pentru Drimmero):

Deci... am vazut foarte multe filme si daca ar fi sa fac un top nu as putea. sunt prea multe filme faine. Dar as putea sa iti zic cateva dintre filmele recent vizionate: Pearl Harbor, The red baron (sunt istorice, dar pot spune ca m-au impresionat). Ai putea sa te uiti la ele. Dar dintre cele mentionate de tine pot spune ca iubesc Piratii din Caraibe (Apropo, ai auzit ca se va face partea a 5-a?), Hobbit, Stapanul Inelelor, Warcraft (nu prea m-a dat pe spate, nu sunt gamer, deci mna...) Dar imi mai place si seria Harry Potter, sau dintre filmele mai recent aparute ar mai fii TED, Deadpool (comedie). In fine ideea e ca imi plac multe filme. Dintre care cateva se regasesc si in lista ta. big grin

| Drimmero a răspuns (pentru justanotheruser99):

Unele zise de tine au fost uitate, prea multe filme care mi-au placut. Am vazut filme de comedie idioate,, dar care radeai cu lacrimi, pe alea le numesc eu filme de comedie!

| justanotheruser99 a răspuns (pentru Drimmero):

Comedie rezultata din prostie, nu?
The hot chick, Deuce Bigalow: European Gigolo, Grown Ups... Daca te iei dupa continut filmele astea sunt o tampenie, dar pur si simplu prostia din ele iti da cu lacrimi laughing la propriu.

| Drimmero a răspuns (pentru justanotheruser99):

Eu la asta ma refer, sunt atat de idioate incat crapi de ras, rad cu pofta la asa filme, astea chiar merita!

| justanotheruser99 a răspuns (pentru Drimmero):

Stiu ce zici, prostia iti ofera mereu un motiv sa razi. laughing nu mai tin minte la ce comedie m-am uitat odata, cred ca era Dumb and Dumber sau ma rog cam pe aceeasi tema, ideea e ca atat am ras incat am avut crampe la stomac. rolling on the floor

| Drimmero a răspuns (pentru justanotheruser99):

Bwhahahahaha

| justanotheruser99 a răspuns (pentru Drimmero):

E atat de amuzant incat doare, la propriu. laughing

| Drimmero a răspuns (pentru justanotheruser99):

Decat o drama cu tristete, mai bine o panarama de comedie!

| justanotheruser99 a răspuns (pentru Drimmero):

Asa zic si eu.batting eyelashes

| Drimmero a răspuns (pentru justanotheruser99):

Cu totul d-acord!

| Mayhem666 a răspuns:

Limba japoneza, si deja o invat. Vreau sa o invat, pentru ca imi place cum suna, si sunt absolut indragostit de cultura si arta japoneza. De mic aveam o atractie si o pasiune fata de Japonia. Acum am avansat, ca de un an am inceput sa ma uit si la animeuri, care isi au originea in Japonia evident.
Tu ce limba ai vrea sa inveti? Si de ce ai vrea sa o inveti?

| anonim_4396 explică (pentru Mayhem666):

Mi-ar placea sa invat coreeana si chineza. Am incercat sa inavat de una singura coreeana, dar nu am reusit sa invat foarte multe. In schimb, invat chineza de aproape de 2 ani.

| justanotheruser99 a răspuns:

Norvegiana. Mi se pare de viitor. happy

| NarutoGokuIchigoHarryPotter567443 a răspuns:

Franceza ca sa mi se mareasca si mie media acolo

| Printesa10TM a răspuns:

Engleza, deoarece peste tot ai nevoie de ea. Si spaniola fiindca vreau sa merg acolo (in vacanta).

| ἶῆfἶῆἶƮყ a răspuns:

Ungureasca, pentru ca ma mut acolo pentru ceva timp.

| justanotheruser99 a răspuns (pentru ἶῆfἶῆἶƮყ):

Eu stau intr-o zona cu majoritatea vecinilor maghiari, deci am prins limba fara sa vreau prin urmare nu îți va fi așa de greu sa o înveți. Anyway, Mult succes! happy

| TURB0X a răspuns:

Ba da voi astia cu limbile voastre straine unde va bagati limba voastra normala? In fund?

| NekoChanCat a răspuns:

Limba Franceza, este frumoasa si Parisul este la fel! Mai intai imi placea engleza dar engleza este usoara si franceza mai dificila!