| anonim_4396 a întrebat:

Ce limba va place sau ati vrea sa invatati ( sa fiti fluenti)?

15 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Limba rromanes, tiganeasca adica, mi-ar placea cel mai mult sa invat. Nu am gasit, insa, din pacate, niciun manual sau ghid care sa-mi fie cu adevarat de folos.

| anonim_4396 explică (pentru AFR81):

Pai sunt atatea cartiere ( cam in toate orasele, xd ), nu cred ca vrea cineva sa invete aceasta limba, probabil de aceea nu exista manuale, ca nimeni nu se *da peste cap* ^^

| AFR81 a răspuns (pentru anonim_4396):

Asa este, insa mie mi-ar placea sa inteleg ce spun si sa comunic, in unele momente, cu ei, pe limba lor. Traiesc intr-o zona in care familiile de tigani sunt destul de numeroase.

| anonim_4396 explică (pentru AFR81):

Hm, pai in cazul acesta de ce nu te *imprietenesti* cu cineva care cunoaste?

| anonim_4396 explică (pentru AFR81):

Nu exista manuale pentru acesta limba. Și chiar dacă ar exista, sa știi ca nu s-ar folosi chiar exprimarea corecta a cuvintelor. Și în primul rand sunt zeci de dialecte ale acestei limbi. Deși pe mulți nu ii interesează, cum zice cineva mai sus, este o limba tare interesanta și complexa

| RainmakerX a răspuns:

Java.

Si germana dar cred ca ar fi mai usoara java. laughing

| anonim_4396 explică (pentru RainmakerX):

Hehehe

| Justme1997 a răspuns:

Japoneza

| anonim_4396 explică (pentru Justme1997):

Uwuwuwuw ^^

| Justme1997 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cea mai *sugoi* limbă

| anonim_4396 explică (pentru Justme1997):

Tiiiu si coreeana e... ah, nu stiu daca din cauza ca imi place kpop sau...hehe ^^

| wpetterssone a răspuns:

Vreau să pot vorbi fluent în limba română, așa cum scriu fluent în această limbă. De asemenea, și limba daneză vreau să o vorbesc fluent.

| deadhoe a răspuns:

Aia pentru koreebs si weebs

| deadhoe a răspuns:

Si italiana

| Savas10 a răspuns:

Turca!