| GulubuntzBudulush a întrebat:

Ce limbă vi se pare că sună mai frumoasa, limbă română sau limba aia numită de noi maghiară, ce părere aveți?

12 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Normal ca limba romana sunt mai frumos, limba aia numita de noi maghiara facem ceva pe ea.
daca intrebai ce limba suna mai frumos limba romana sau engleza americana alegeam cu cea mai mare placere engleza americana, dar asa maghiara chiar suna urat, alaturi de limba germana, rusa, chineza.

| GulubuntzBudulush explică (pentru Simpatic):

Defap germana sunămuzical cu condiția să fie pronunțată frumos.

| Bizon95 a răspuns:

EVIDENT romana, fara nici un fel de patriotism sau partinire
pur si simplu romana e limba latina, HUNIgureasca e a unui popor migrator venit din Asia numiti HUNI, care au evoluat in HUNIguri

daaaaaaar, daca maine ies cu Barbara Palvin (care e HUNIguroaica) renunt la toate ideile astea... DE TOTTTTTT big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru Bizon95):

Ai un 3 la istorie Bizon95

| Bizon95 a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce?
pentru ca imi doresc sa ies cu Barbara Palvin?
pai daca as iesi cu ea, poti sa imi pui 10 de 1, nu doar un 3, ca tot m-ar durea in cot big grinbig grinbig grinbig grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru Bizon95):

Faza cu popor migrator din asia hun etc happy
Apropo mie chiar nu-mi plac modelele, vedetele xx x etc
Singura vedeta de care imi place este Mia Goth, dar si la asta imi place mai mult aspectul ei din filme nu cea din viata reala
https://i.pinimg.com/......a24619.jpg

| Bizon95 a răspuns (pentru anonim_4396):

Gusturile si culorile, nu se discuta
adica fiecare cu fetish-ul lui big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru Bizon95):

Dar u ai adus vorba de lb Mongola hai ca stiu o formatie Mongoleza care chiar imi place de rock : https://www.youtube.com/watch?v=jM8dCGIm6yc

| Bizon95 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tare

| Dandinelle a răspuns:

Daca intrebi un om din Ungaria, iti va zice ca limba lui e cea mai melodioasa, daca intrebi un roman, iti va zice ca a lui, si tot asa.
Am intalnit oameni si oameni cu pareri despre limbile lor materne si fiecaruia ii place mai mult limba lui.
Din punct de vedere a intonatiei si maghiara e o limba melodioasa. Avem doar filtru ala tampit de "ah maghiari" dar tot co-nationali sunt, tot trecem prin judetele respective si tot in Romania sunt, tot oameni sunt si vorbesc limba lor materna. Daca vorbesti cu un ungur normal si-ti explica ceva in maghiara, o sa poti auzi si o melodie daca scapi de prejudecati

| GulubuntzBudulush explică (pentru Dandinelle):

Sunetul a mie nu mi se pare prea melodios, mi-e greu să cred că ar putea fi melodios, unele cuvinte cum sunt varos chiar sună bine.

| MariaEcaterina99Y a răspuns:

Romana. Doar sunt românca, nu? ‘))