| Arakiss a întrebat:

Ce loc de munca aveti? Cu ce va ocupati efectiv? Ce salariu?

Răspuns Câştigător
| gogu220 a răspuns:

Eu lucrez la un plovăr. Mai am o mânecă şi îl termin.
Dacă vând două pe zi iese de o ciorbă.
Rău e că lucrez în ture şi când ies din schimbul 3 mă ustură ochii.

| Paul754880338 a răspuns (pentru gogu220):

Aha! Acum stiu de unde te cunosc. Eu lucrez la o multinationala care colecteaza pullovere facute manual si livreaza ciorba si picaturi pentru ochi.

| gogu220 a răspuns (pentru Paul754880338):

Bine că te-am găsit. De la tine veneau.
Vorbeşte si tu cu conducerea să trimita ciorba calda şi picăturile reci, nu invers ca acum.

| Paul754880338 a răspuns (pentru gogu220):

Nici o problema! E simplu! Fac un raport amanuntit, apoi o cerere semnata de trei martori care pentru autentificare au nevoie si de numerele de la pantof ale bunicilor ( cei care nu au aceste date si nici bunicii in viata vor face o imputernicire catre gropar sa afle el acest amanunt). Dosarul, odata completat si cu poze alb negru si color va fi trimis la analizat.
Dar pana atunci iti recomand niste merdenele, ochelari de soare, si bucura-te de viata.:-)
Mai simplu putin decat la circa financiara, nu?

| gogu220 a răspuns (pentru Paul754880338):

Eu propun, dacă tot treci la dosar şi nr. de la pantofi, sa se specifice şi culoarea ochilor.
Altfel dosarul nu e complet.

8 răspunsuri:
| SilentRain a răspuns:

Neurochirurg, ma joc cu toporul
1400 lei cu sâmbete lucrate

| mentholinks a răspuns:

La o vinarie, impachetez sticle si altele, sunt multumit de cat castig. Acum e randul tau.

| Rhea44 a răspuns:

EOSRL, îmi ajunge sa îmi iau harribo când ma întorc de la lucru happy

| Arakiss explică:

Eu la depozitul Decathlon. Nu castig cine stie ce. Putin peste minimul pe economie.