| AngelErmin a întrebat:

Ce lucru vi se pare imposibil de realizat?

34 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

De educat un om prost ajuns la maturitate, fara bataie/frica.

| Mosotti a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Un om destept se autoeduca, deci nu mai ajunge in postura de needucat la maturitate. Nu conteaza din ce mediu vine, nu s-a regasit in acel mediu nasol, simte asta din el, dupa aia vede in societate cum e bine, si isi insuseste valorile bune.
Unu prost si rau din nascare, orice educatie are, tot tampit ramane.

Răspuns utilizator avertizat
| Mosotti a răspuns:

Sa dai din degete si sa apara ce vrei sau sa dispara, era Q din Star Trek care facea asa, era tare. Disparea si aparea unde dorea, facea materie, dezintegra materie.
Asta nu se va face niciodata, cel putin fara ceva calculatoare sau altele pentru ca energia m * c la patrat, si ai avea nevoie de o energie uriasa, si nici asa nu ar merge, pentru ca fizica cuantica spune ca nu sunt posibile chestii gen teleportare, sladrian46 stie ce zic.

Sa reversez, in loc sa imbatranesc, sa intineresc, asta se va face ce-i drept. Sau sa nu mai imbatranim fizic chiar daca avem 80 ani, si asta se va face. Dar acum e inca imposibil.

Sa eradicam toti oamenii rai, ai dracu, s-ar putea si acum dar nu se vrea, deci iar e imposibil.

Răspuns utilizator avertizat
| Celcestietot a răspuns:

Pentru cei care sufera de analfabetism functional este imposibil de receptat informatia corecta. Imposibil mi se pare de realizat o lume mai buna fara Bilbie sau atunci cand vestesti cuvantul lui Dumnezeu sa nu fi luat la lapidare verbal sau chiar si fizic, de ce nu (?). Sa nu mai vorbim despre mucenicii care au fost arsi la temperaturi cumplite pana la moarte, le-au fost taiate membrele si aruncati in mare pentru ca duceau bunatatea lui Dumnezeu mai departe, dar, asta este majoritatea lumii, frate cu dracul si o sa te omoare de fiecare data intr-un fel sau altul cand vei iesi din randul ei...

Răspuns utilizator avertizat
| Celcestietot a răspuns (pentru AngelErmin):

Asa este, multi il cauta pe Dumnezeu DOAR la greu si nu realizeaza ca El nu aduce raul, dar nici nu vor sa o faca, nu citesc din Biblie, mai ales cei care sunt in stare sa abereze in acest caz, iar daca o fac, este clar ca nu au inteles, pentru ca scrie negru pe alb cum este adevaratul Dumnezeu in Biblie. Ma faci sa scriu si despre genul ala de atei care au citit 2-3 articole despre evolutionism in viata lor, nu au fost in stare sa simta prezenta lui Dumnezeu si sa il cheme si de aici au ajuns la concluzia ca Elohim nu exista, in ultimul caz, datorita neputintei lor spirituale. Prostia este cea mai grava, ca ea aduce toate nenorocirile posibile, de la votarea unor incompetenti, pana la distrugerea bunastarii psihice a cuiva. Astia care aduc raul ar merita inchisoarea, ca nu ajuta la implinirea unei lumi mai bune, doar o strica ca niste virusi (adica din ceea ce au evoluat ei laughing ). Multi incalca legea pentru ca nu este o lume a oamenilor lui Dumnezeu, majoritatea oamenilor din ziua de astazi sunt tocmai buni de manipulat, influentati de fel si fel de oameni, trenduri, la asta ma refer, deci cu omul care nu este in stare sa gandeasca singur nu ai ce face, pretentii de la el nu trebuie, este chiar pacat sa condamni un asemenea om rolling on the floor! Si o concluzie destul de adevarata chiar daca nu ii convine celui care citeste este ca doar omul lui Dumnezeu poate schimba lumea in bine, atat. Nu o sa vezi tu un criminal la activ ca o sa construiasca spitale sau ca o sa doneze par laughing, ori o cwrvaleasa ca va veni la ea cu un set de aptitudini, cu fapte morale aproape complete care au fost si care sunt realizabile oricand intr-o simultaneitate decenta.

Răspuns utilizator avertizat
| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru AngelErmin):

"Oricum rautatea e pe sfarsite, se va termina cu distractiile si cu prostiile"
"Nu inteleg mentalitea oamenilor din ziua de astazi, chiar nu pot intelege, daca nu ai ce iti doresti nu mai credem in Dumnezeu mi se pare o prostie."

Te cam contrazici thinking
Suntem tot mai multi atei fericiti, lumea evolueaza, iar tu spui ca ne intoarcem la pestera.
Si... Am o intrebare: daca tot ce scrie in Biblie se adevereste in opinia ta, iar noi urmam cursul scris oarecum de Dumnezeu, atunci care este scopul nostru/care erau alegerile pe care le puteam face?
Adica, daca Biblia e atat de desteapta, si stia ca noi nu o sa o mai credem, atunci, inseamna ca noi suntem pasivi in toata treaba asta, si nu puteam schimba nimic.

| Celcestietot a răspuns (pentru AngelErmin):

Va fi o judecată dreaptă și o nouă lume ne așteaptă. Cei care au citit și da, au văzut că s-a adeverit, asta este clar, dar datorită capacității lor intelectuale nu cred în acele evenimente, că alta cauza nu ar exista.
Mulți care nu mai cred în Dumnezeu, nici nu au cercetat ca să ajungă și ei la o concluzie adevărată.

| gemeni6226 a răspuns:

Ceea ce nu-ti doresti cu adevarat.O data a venit un tanar la un om intelept si a intrebat:de ce nu m-i se pot implini dorintele? Atunci inteleptul l-a dus la un riu si i-a bagat tanarului capul in apa pana cand acesta nu a putut si se zbatea din rasputeri sa-si scoata capul din apa.Nedumerit si indignat tinarul il intreba:de ce ai vrut sa ma inneci? La care omul intelept:nu am vrut sa te innec ci sa-ti dau o pilda:cand o sa-ti doresti la fel de mult sa-ti realizezi visele cit de puternic ai vrut sa iesi la suprafata apei sa nu te inneci, ei atunci t-i se vor realiza visele!

Răspuns utilizator avertizat
| Endoryus a răspuns:

Pacea mondiala. Ma refer la chestia adevarata, nu mascarada din ziua de azi.

Răspuns utilizator avertizat
| Endoryus a răspuns (pentru AngelErmin):

Ce amuzant esti tu.

Răspuns utilizator avertizat
| alexalx1234 a răspuns:

Să îmi fac o iubită...

Răspuns utilizator avertizat
| alexalx1234 a răspuns (pentru AngelErmin):

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa iubesti si sa fii iubit. De cele mai multe ori doar o parte iubeste cu adevarat.

Răspuns utilizator avertizat
| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar nu e un lucru imposibil de realizat! Totul este ca si el si ea sa aiba note egale la fizic, si atunci daca iubeste pe unu care nu te place, poti gasi alta sau altul care te place si care sa o placi, nu e problema.

Răspuns utilizator avertizat
| Mosotti a răspuns (pentru AngelErmin):

In lumea asta nu sunt doar depravate, nu exagera, pentru ca asa cum nu exista perfectiune in sens pozitiv, nici in negativ nu exista, adica nu pot fi 100 % nasoale, cum nici 100 % bune.

Poate ramai singur ca nu ai fizicul atractiv, nu stiu ce sa zic, ca aia care arata bine, isi fac f rapid prietena. Am zis poate, dar poate nu e fizicu ci comportamentul. Daca au stat de vb cu tine atunci ai tu ceva la comportament, daca nu ai mai apucat sa stea, inseamna ca nu te-au placut fizic, adica pana sa afle ce si cum despre tine.
Deci nu generaliza, pentru majoritatea nu e imposibil sa-si faca prietena.

Răspuns utilizator avertizat
| Mosotti a răspuns (pentru AngelErmin):

Pai am zis ca nu neaparat 100 % fizicul, ca poate fi si altceva, nu doar fizicul, dar le-am pus pe ambele variante ca nu stiu care e, citeste atent. Cred ca arati bine ca doar nu aveai sens sa zici altfel.

Dar in general fizicul e cel care impiedica pe multi baieti sa aiba gagici, am zis in general, nu in toate cazurile, tu esti exceptie si prietenii tai.
Sa stii ca, cu fizicu nu aberez deloc, ala e proba eliminatorie in general, asta e natura, nu eu am scos-o.
Iar cu atitudinea tampita ai dreptate, pe multe asa le atrage unu, fizicu inseamna forta, bazare, si atitudinea aia nasoala tot masculinitate denota, la asta sunt programate ele sa reactioneze.

Tu ai fizic bun si suflet bun (deci varianta doua, comportamentul e problema)! Fetele vor baieti rai, nu toate, dar majoritatea, nu poti sa le judeci.
Si alea cuminti tot asa vor sa stii!
In general e fizic bun + atitudine nasoala, si asta atrage.
Dar sunt si fete care vor fizic + comportament bun, adica ca tine.
Dar nu merge fizic nu, indif de ce comportament ar acea acela.

Cine da hate e un prost, nu are de ce sa-ti dea, cine vrea fizic, sa puna mana sa munceasca. Am facut si eu sala si stiu cum e, cata munca e. La mine doar o singura data m-am trezit cu una care ma critica cum ca arat ca dracu, si nu eram animal din ala, nu stiu de ce zicea asa.

Răspuns utilizator avertizat
| Mosotti a răspuns (pentru AngelErmin):

Corect, nu am inteles de ce sa le placa sa fim la rau. Eu daca vad pe cineva bine, ma bucur, f bine ca e asa, nu are ala vina ca eu n-as fi asa ca el, daca pot sa fac la fel, fac, daca nu, aia e, dar nu urasc pe acela, eu asa gandesc, si am mai zis-o de n ori si pe aici sau Facebook.
Sincer la mine era invers, primeam aprecieri la fizic in 95 % din cazuri.
Si daca esti mic, de ce te deranjeaza ca nu ai inca o relatie? O sa ai! Nu ai 50 ani si ai ramas fara.
Atragi si cu caracter bun, dar mai putine doresc asta desi din gura zic ca da! Real sunt atrase de caractere mai proaste, dar fara vina lor. Insa totusi sunt care vor si caractere bune plus fizic bun.

Logic ca nu are sens sa fi altul decat esti, si eu, cine ma place cum sunt bine, cine nu, sa se duca.