| viata0delash a întrebat:

Ce ma e cu mine ca nici macar pe tinder si badoo nu vor nimeni sa vorbeasca cu mine. Poate nu incep conversatia cum trebui, atunci cum?
si cum sa nu fii disperat...

22 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Cred ca esti prea disperat sa iti faci o relatie si asta descurajaza oameni din jurul tau.Fi mai relaxat si o sa gasesti persoane potrivite cu care sa vorbesti.

| viata0delash explică (pentru Freya1):

E usor de vorbit.

| Freya1 a răspuns (pentru viata0delash):

Nu stiu ce varsta ai dar sunt sigura ca nu esti nevoit sa iti cauti partenera pe tinder decat daca esti prea fixat pe a avea o relatie ca ai auzit de la alti ca asa trebuie.
Timp ai sa gasesti

| viata0delash explică (pentru Freya1):

20, m-am saturat de singuratate. Nu stii ce e asta

| Freya1 a răspuns (pentru viata0delash):

Da da cauta si tu fete reali nu pe tinder toate...

| viata0delash explică (pentru Freya1):

Cu alea reale e si mai problematic. Cum? Nu am idee

| Freya1 a răspuns (pentru viata0delash):

Prin prieteni sau la locul de munca

| viata0delash explică (pentru Freya1):

Prieteni nu am. Lucru nu am. nimic nu am

| Freya1 a răspuns (pentru viata0delash):

Si tueu ce ai facut pana la 20 de ani? Mergi la un psiholog

| viata0delash explică (pentru Freya1):

O nimic, am trait aiurea, se vede ca voi trai si mai departe aiurea. Scump, foarte.

| Freya1 a răspuns (pentru viata0delash):

Lasa ca toate se vor reglementa. Vorbeste pe internet cu unul macar iar in oras e ieftina o sedinta ne este chiar asa scump.
Gaseste si tu o ocupatie, du-te la munca, fa o facultate si asa vei cunoaste oameni noi si vei iesi din monotonia zilnica

| viata0delash explică (pentru Freya1):

Fac facultate, m-am inscris si la un teatru,( nu stiu cumde, la un fel de casting), pentru un student 80 de roni pentru sedinta nu as spune ca e ieftin.
E usor sa spui ca sw vor regla toate, dar nu e chiar asa de simplu

| Freya1 a răspuns (pentru viata0delash):

Bune atunci se vede ca nu ai nici o ambitie si te declari invins asta e o sa mori singur obisnuieste-te cu ideea.

| viata0delash explică (pentru Freya1):

Singur m-am nascut singur o sa si mor. Ce au ambitiile aici?

| Freya1 a răspuns (pentru viata0delash):

Pai daca tu nici nu vrei sa faci ceva in privinta asta nu stiu de ce te mai plangi nu ai ambitie nici sa incerci si sa vrei asta este clar

| viata0delash explică (pentru Freya1):

De unde stii tu ca nu incerc, ba incerc.

| Freya1 a răspuns (pentru viata0delash):

Se vede dupa cum te exprimi resemnat

| viata0delash explică (pentru Freya1):

Si ce vrei sa fac atunci. Pentru tine e usor sa spui ca trebuie sa ma schimb, ca sunt disperat, fiindca tu nu ai asa probleme. Eu stiu multe persoane care se aseaza pe o banca si de ei se apropie tot mai multe persoane pentru a se cunoaste, si asa persoane nu depun nici un efort pentru aceasta.
Dar sunt si persoane ca mine care se aseaza doar daca toate celelalte sunt ocupate, ba chiar mai bine stau in picioare decat langa mine, si daca se aseaza se intorc in partea contrara
Si cum dupa asta sa nu urasti pe toata lumea, pe mine, cum sa nu fiu disperat depresiv si etc?

| Freya1 a răspuns (pentru viata0delash):

Si eu sufar de anxietate si nu am prieteni decat persoane pe care o aleg sa imi fie partener de viata si nu am vazut sincer pe nimeni pana acum sa se aseze pe banca langa un strain sa se bage in seama mi se pare ciudat...
Ai vecini ca nu stai in padure trimiti o cerere de prietenie dai niste like-uri, stai pe banca in fata blocului sa te vada lumea ca esti vecinu lor, pun intrebari la fcultate in stanga si in dreapta cu pretext ca nu sti si nu devi sacaitor ca asa iti vei face prieteni

| viata0delash explică (pentru Freya1):

Ce tolc sa stai si sa te vada cineva daca la toti le e intr-un loc de mine, chiar daca eu fac primele pasuri. Vezi singura ai scris, tu inca ai posibilitatea de a alege pe cineva...

| Victor453 a răspuns:

Nu prea cred ca nu incepi normal conversatia, poate nu le esti interesant, sau ei au alte gusuri, sunt multi factori. Stai linistit poate vei mai gasi cu cine sa vorbesti pe badoo etc
Disperarea se provoaca, deoarece noi uitam cine suntem noi, ca esti un om, un om exclusiv, as aca tine nu va exista. Trebuie sa-ti faci o autoanaliza, si nu una de exemplu eu scriu poezii, ei si cei asta scriu si scriu dar trebuie s ate gindesti ca eu scriu poezii asta e super! pot deveni un poet renumit si creatiile mele vor bucura pe altii!

| viata0delash explică (pentru Victor453):

Om exclusiv? Mda, cam toti oamenii sunt ca si mibe, eu sunt complectatie bazic, chiar nu bazic dar econom, de care exclusivitate este vorba.
Daca imi mai fac autoanaliza ap nu mai trec testarea tehnica, ma confisca.