| anonim_4396 a întrebat:

Ce mancare are putine calorii dar tine de foame?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Exista 3 macronutrienti de baza
proteinele, carbohistrati, grasimile, din astea 3 proteinele sunt pe primul loc urmeaza carbohidtrati si grasimile, in concluzie carnea tine cel mai mult de foame si ouale, cartoful fiert
fructele contin si vitamine esentiale ele sunt pe locul 2 dar nu tin mult de foame,in fapt fructoza din zahar, fructe da senzatia de foame non stop, acum cu caloriile ele nu ingrasa ingrasa ce manci in plus peste rata metabolica personala, esential e sa mancam sanatos cate putin din toate nu sa mancam multe din toate sau doar dintr-un singur marconutrient, multa bafta

3 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Legumele uşoare, gen varză, castraveţi, broccoli, conopidă, ciuperci, vinete, dovlecei... Cereale integrale (în cantităţi rezonabile).

| RobinAlin31 a răspuns:

Fructe,legume,covrigi....carne de oaie

| RAY a răspuns (pentru RobinAlin31):

Serios fructele, legumele tin de foame? unde ai invatat tu asa ceva? sau covrigi ca tin de foame? carnea de oaie ce o face asa speciala?

| NOname a răspuns (pentru RobinAlin31):

Exista 3 macronutrienti de baza
proteinele, carbohistrati, grasimile, din astea 3 proteinele sunt pe primul loc urmeaza carbohidtrati si grasimile, in concluzie carnea tine cel mai mult de foame si ouale, cartoful fiert
fructele contin si vitamine esentiale ele sunt pe locul 2 dar nu tin mult de foame,in fapt fructoza din zahar, fructe da senzatia de foame non stop, acum cu caloriile ele nu ingrasa ingrasa ce manci in plus peste rata metabolica personala, esential e sa mancam sanatos cate putin din toate nu sa mancam multe din toate sau doar dintr-un singur marconutrient, multa bafta