Ce mirosuri va aduc aminte de copilarie?

10 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Mirosul de cartofi prajiti, cred ca era la ordinea zilei mancarea aia pe atunci, sau de prajeala in general atunci cand mergeam pe rude care locuiau la bloc, vara pe canicula intre blocuri mirosea a prajeala.

Mirosul de pepene si cam atat pot sa zic, alte mirosuri nu-mi vin acum pe la 'nas'.

| Freya1 a răspuns:

De foc in sobă, afumaturi, fan, lapte.

| SilentRain a răspuns:

Alcool combinat cu mirosul de tutun
Mirosul pământul fierbinte după ploaie
Mirosul de pâine făcută la cuptor

Mirosul de guma turbo (din aia mâncăm la greu)

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Cocolino.

| Endoryus a răspuns:

Naftalina. Punea bunica intre haine. Era "haios" cand eram la gradinita si i-am zis bunicii ca am mancat o "bomboana" dintre hainele ei. Cand si-a dat seama ce am mancat de fapt si-a pus mainile in cap laughing

| laSoledad a răspuns:

Asta-i o intrebare asemanatoare cu cele pentru resetarea parolei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-am mirosuri, doar imagini

| Dandinelle a răspuns:

Ceaiul de tei cu miere
placinta de mere
crema Nivea
creta uda
clorul
cartofii copti la cuptor

| CdeMetal a răspuns:

Mirosul de lavanda.

| OrdanKarris a răspuns:

Rasina de brad, mirosul de textolit caracteristic aparaturii chinezesti laughing