Întrebare recomandată | victor333 a întrebat:

Ce modele de oameni aveti sau ce oameni v-au inspirat viata?

11 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Am cautat sa urmez oamenii care au simtul practic alaturat fata de un bine inradacinat simt al eticului.
Am cautat un progres care sa nu faca rabat de la moralitate.

| Purgatoriu a răspuns:

Nu am un model anume. Doar eu cate ceva de la fiecare. Dar un personaj foarte important din viata mea este verisoara mea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimeni nu mă inspiră, trăiesc pe propriile mele concepţii.

| blueheart a răspuns:

Mama si bunica mea. Doua persoane minunate. happy

| victor333 explică:

Pe mine unul m-a inspirat in mod deosebit Cristopher Hitchens

| ooolifeoolol a răspuns:

Imi urmez propia cale.

| CichasEmo a răspuns:

Mihai Eminescu...

| anca29 a răspuns:

Eu insumi

| AwakenTheMonster a răspuns:

Nu i-aş numi astfel, totuşi.
Personaje pe care le apreciez sunt câteva :
Ion Antonescu
Luitpold Himmler
Adolf Hitler

| Privacy a răspuns:

Parintii mei au fost un model demn de urmat. Nu am incercat sa ma iau dupa vedete deoarece poate ca in lumina reflectoarelor sunt prietenoase, etc. dar pe cand colo. Nu stiu, e viata lor. Poate ca cel mai bine ar fi sa iei exemplu de la persoanele modeste, de la prietenii tai cand fac o fapta buna, cand spun vorbe intelepte. Persoanele in varsta sunt adesea cele mai bune modele. Ei stiu cum sa-ti raspunda la intrebari, stiu cum sa se comporte cu tine, doar au vazut atatea generatii! (Asta e parerea mea).

| cristina409 a răspuns:

Nu am.Eu imi urmez singura viata nu mi-o fac cum o are alt cineva.