| bvzmsam a întrebat:

Ce nu au cuplurile gay si au cele heterosexuale?

9 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Îți zic ce nu au cuplurile hetero. Doua pwwli. Dar fiecare face ce vrea, fiecare iubește pe cine vrea și se fwtte cu cine vrea. Pace

| Pricked a răspuns:

*cough* drepturi *coughcough*

| RAY a răspuns:

Ambele cupluri se consideri monogami si traiesc iluzia iubiri

| AC4S4 a răspuns:

O orientare sexuala normala.

| bvzmsam explică (pentru AC4S4):

De ce ar fi anormala?

| AC4S4 a răspuns (pentru bvzmsam):

Orientarile LGBT apar in urma unor factori (dereglari) genetici si sociali, psihologici. Rolul celulelor sexuale este perpetuarea speciei.
Oamenii care cresc intr-un mediu normal, sanatosi sunt heterosexuali.

O fi homosexualitatea prezenta si la animale, dar asta nu o face naturala, fireasca, normala. Deci, e anormala.

| christine99 a răspuns:

Dreptul de a se casatori sau de a adopta copii. La spital daca au iubitul/iubita bolnava nu au acces la informatii, si nici nu au dreptul sa-l viziteze sau sa ia decizii intr-o situatie critica.

| xByte a răspuns:

Partener de sex opus.

| Ivanov27 a răspuns:

Cuplurile gay nu pot face copii, iar de adoptat e un proces greu.
Căsătoriile între persoane de același sex nu sunt recunoscute în România.