| Gabriela19loredana77 a întrebat:

Ce pãrere aveti despre balet? Vã place? dacã da, de ce? Dacã nu, de ce nu? De la ce vârstã se începe? E de câstigat (bani sau doar trofee din Balet)?
PS. Am 19 ani si acum nu începeti cu materialism cã oricum în viatã ai nevoie si de bani nu trãiesti doar din pasiune pentru x lucru, atâta timp cât faci bani cinstit nu vãd ce e rãu în a face un lucru fãrã a avea pasiune

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ce pãrere aveti despre balet?
Bună.
Vã place? Da, baletul clasic, nu rap, trap.
dacã da, de ce? Fiindcă îl consider frumos. Este frumusețea corpupui la care se adaugă armonia mișcării și a muzicii.
De la ce vârstã se începe? 5-6 ani.
E de câstigat (bani sau doar trofee din Balet)? Da, e. Dacă ajungi în top.
PS. Am 19 ani si acum nu începeti cu materialism cã oricum în viatã ai nevoie si de bani nu trãiesti doar din pasiune pentru x lucru, atâta timp cât faci bani cinstit nu vãd ce e rãu în a face un lucru fãrã a avea pasiune.
La PâSâ, nu am înțeles ce vrei așa că nu m-am străduit să îți răspund. La 19 ani, poți învăța valsul miresei, să dea bine la videoclipul de la nuntă. Cu pasiune, of course.

| Freya1 a răspuns:

Nu prea ma uit la balet, adica nu mi se părea pare ceva interesant sincer.Plus faptul că acei oameni sunt efectiv chinuiți la antrenamente ma sperie.
Am văzut cum arată picioarele unora după zeci de antrenamente, e groaznic.Si totul pentru a fi slab, fara forme si a te invarti pe o scenă fara noimă.
Baletul se începe de la vârsta mica pentru ati putea forma corpul si etc.La 19 ani cred ca e tarziu si poti cel mult sa cauti undeva sa te ia asa pentru a-ti împlini pasiunea.

| Catrice a răspuns:

Baletul se face de la vârste fragede. Dar că hobby îl poți face la orice vârstă.

| Dismally a răspuns:

Nu prea urmaresc baletul dar este o forma de arta si nu pot avea decat o parere buna despre el. Daca asta este pasiunea ta, fa-o, nu conteaza ce iti vor spune unii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai frumos dans. Te simți ca o lebădă care își înainte aripile și e gata de zbor... happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,e frumos baletul.superb chiar. Discuta cu profesori de balet.