| dany1988122 a întrebat:

Ce parere aveti despre casatorie? Eu cred ca e o afacere periculoasa. Asa ca e mai bine fara casatorie sau sa se semneze un contract prenuptial.

11 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Este periculoasă ca orice contract cu un necunoscut. Astfel, contract prenupțial.

| VoidEternal a răspuns:

Daca analizezi casatoria din punct de vedere comercial, da. Dar am impresia ca ar trebui sa insemne mai mult decat un contract intre doi parteneri.

| Nirvanaaa a răspuns:

Căsătoria e o formalitate. Dacă vrei o faci, dacă nu, nu.
Nu scrie nicaieri ca e obligatorie.

| goguPatent a răspuns:

Așa bogătan ești?

| dany1988122 explică (pentru goguPatent):

Nu, nu. E pentru toata lumea. Ca sa nu ramana pe drumuri. La propriu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Căsătoria e ceva sfânt pentru unii și lipsit de valoare pentru alții.

| dany1988122 explică (pentru anonim_4396):

Adica? Unde scrie ca e ceva sfant? Da versetul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Realista opinie. Periculoasa e de obicei pentru cel care urmeaza sa fie patimit si benefica pentru cea care urmeaza sa castige roade laughing In anumite situatii, da, e mai bine contract prenuptipal. Eu nu ma vad casatorit vreodata cu o femeie, de altfel nu cred ca voi mai prea avea multe contacte cu femeile pe plan romantico-sexual...

| Together a răspuns:

E uimitor cati semneaza fara sa citeasca contractul.

| cehos69 a răspuns:

Fara cel mai bine