| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere ai despre sexul inintea mariajului?

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce parere sa avem despre ceva ce aproape toata lumea face? Nu mai e de mult un subiect tabu care sa merite discutii

| LoveSleep a răspuns:

Având în vedere că oamenii nu se mai căsătoresc la 18 ani, după ce se cunosc de 2 săptămâni (decât dacă sunt pocăiți și vor să facă sex "legal"), e ok să faci sex înaintea căsătoriei.

| HazelEyes77 a răspuns:

Nu mai suntem in vremurile demult apuse cand tinerii intretineau relatii intime in noaptea nuntii. In zilele noastre sunt cazuri rare cei care asteapta pana la casatorie. E un lucru de admirat evident dar in ziua de azi se considera ca trebuie sa stii dinainte de casatorie daca te potrivesti si din punctul asta de vedere cu partenerul. Avand in vedere ca sexul conteaza foarte mult intr o relatie eventualele disfunctii sexuale ar constitui o problema serioasa care in unele cazuri ar duce la despartire.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inainte nu aveai voie sa te casatoresti daca nu erai virgin, mai ales la femei. Si nu te casatoreai cu cine vroiai tu, parintii negotiau de multe ori pe bani grei
Ce parere sa am nu sunt nici pro nici contra, inainte eram tinuti prea tare dar astazi este o libertate prea mare. Adevarul ar trebui sa fie undeva la mijloc, tocmai ce un prieten s-a casatorit cu cineva si din pãcate sarcina nu a reusit, din cauza trecutului ei

| YellowAngel a răspuns:

Eu sunt pro a face sex oricand. Doar atentie cu cine si sa nu fie sub 17 ani