| Biițăăă a întrebat:

Ce părere aveți despre iubirea absolută la care tinde Ștefan Gheorghidiu? ("Ultima noapte de dragoste, întâia noapte de război")

7 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

O iubire care se manifesta ciudat, devine posesiv/obsedat si care il omoara psihic incetul cu incetul. El d-aia nici n-a mai iubit-o pe Ela, i s-a luat la cate cautari a facut dupa ea si raspunsuri la intrebari irelevante!

| Biițăăă explică (pentru Drimmero):

Păcat că nu vom ști dacă bănuielile lui în legătură cu Ela erau adevărate sau nu.

| Drimmero a răspuns (pentru Biițăăă):

Am citit romanul cand eram si eu a 11-a, dar tot nu m-am prins, l-a inselat sau nu? Probabil ca a fost inselat, doar probabil!

| Biițăăă explică (pentru Drimmero):

Nu se știe dacă a fost înșelat.
Întâmplarea a fost povestită doar dintr-o perspectivă.

| Drimmero a răspuns (pentru Biițăăă):

Cu siguranta ai dreptate, asa ziceam si eu, el era un nebun disperat dupa tipa si probabil doar ce ii convenea si ce nu-i convenea spunea/

| syd a răspuns:

E absurda

| Coquina5 a răspuns:

Romanul e genial, insa volumul 2 trebuia sa se concentreze pe razboiul domestic.
Ela merita o bataie sora cu moartea.