| CosminRogoz a întrebat:

Ce părere aveți despre măștile sociale?

Răspuns Câştigător
| diaac a răspuns:

Folosite cu moderatie, sunt utile si deseori necesare.
Daca ajungem sa ne confundam cu una dintre masti si sa credem ca este sinele nostru adevarat, asta poate duce la probleme...

4 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Nu imi place ideea ca trebuie sa parem altfel decat suntem in anumite situatii sociale, sa ne ascundem partial sau total adevarata personalitate sau comportamentul nostru obisnuit, dar uneori chiar este necesar sa o facem. Personal, evit sa folosesc o ''masca sociala'' atunci cand nu e necesar. Nu face decat sa complice situatia, pe termen lung.

| ElenaSA a răspuns:

Pana la urma ne protejam cu ajutorul lor, incercam sa fim altfel decat suntem in realitate, sa ne ascundem micile secrete. Cateodata este exagerata incercarea.

| Bøøgey a răspuns:

Nu stiu ce-s aste. Te superi daca-mi explici?

| CosminRogoz explică (pentru Bøøgey):

Uite un articol interesant despre acest lucru:
http://ganduri.info/eul-din-oglinda.html
Cu siguranță ai întâlnit așa ceva, sau chiar mai mult ai și experimentat :)