| Meme10Meme a întrebat:

Ce parere aveti? Citu a semnat un tratat cu statul ucrainean in care se angajeaza sa le sara in ajutor in caz de atac. Si sa le mai dea arme pe gratis. De ce face asta? O sa enumar aici toate motivele pentru care e o tampenie decizia luata de el. 1. Pentru cine facem asta? Pentru niste nenorociti care ne-au furat teritoriile? Pentru ei? Nu ar fi corect. Asta este un semn de slabiciune. Ca Polonia si Ungaria nu au seamnat un astfle de tratat umilitor. Mai ales ca ei nu respecta drepturile minoritatii romane care locuieste acolo [noi le respectam totusi]. Nici nu ii lasa sa se numeasca romani, ci moldoveni. Iar in razboiul din Transnistria ei au luptat impotriva noastra. Si ei nici nu sunt interesati de noi. Ei chiar au zis ca noi am ocupat Bucovina. 2. Ne facem dumani. Ce? Sa ne luptam noi cu rusii? NU stam mai bine neutrii? 3. Nimeni nu ne cere chestia asta. Daca voia Biden sa aparam Ucraina ea ar fi fost lasata in NATO...

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Si asa poate sa dusmaneasca cat vrea ucraina tara noastra dar stie ce o asteapta la granita ))

| Mosotti a răspuns:

Pai Ukraina e sustinuta de NATO si UE sa faca zazanie acolo doar doar or intra rusii sa se ia de ei, si apoi sa se zica ca rusia a incalcat granitele unui stat, si sa se aiba motive sa inceapa nebunia.
Vroiau sa bage Ukraina in nato ca sa puna arme la granitele rusiei.
Au adus Ukraina in evul mediu, le-au luat tot SUA si UE.

De aia ukrainienii (adica fascistii care-s la putere), macelaresc la rusii de acolo, insa Putin e destept si nu intra in razboi, decat daca e atacat.

Normal ca e bine sa fim neutri, insa suntem sugatorii NATO si UE, si le reprezentam interesele pe spatele nostru.