| Joker3134 a întrebat:

Ce părere aveți, copiii de la oraș sunt mai educați că cei de la sat?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da.

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu are treaba, multi din oras isi fac de cap si nu asculta de parinti

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cei mai prosti tarani traiesc in orase.
Copiii de la sat pot fi doar putin in urma cu tehnologia/moda, dar ca inteligenta si educatie, ar trebui sa fie cel putin egali celor de la oras.
In orase sunt multe cartiere pline de saracie si incultura, de unde ies niste prosti de nivel ingrijorator, aproape de handicap.

| Celcestietot a răspuns:

Un haos moral predomina in toate asezarile.

| StrongHeart a răspuns:

Doar din privinta faptului ca la oras nu ai aceleasi obligatii ca la sat, deci ai mai mult timp pentru studiu.
Adica la sat trebuie sa muncesti, la oras pierzi vremea.Dar daca esti motivat, poti sa ajungi departe indiferent ca esti de la sat sau oras.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Așa ar trebui dar din păcate nu e așa.

| VictorJulien a răspuns:

Din propria experienta nu e aşa,sunt mai nesimțiți, mincinoşi, leneşi, superficiali, etc.