| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveți de această afirmație?
"trebuie sa fii un om ingrozitor de anost sa o inviti la un fking SUC, e cel mai basic lucru, cea mai banala si oribila invitatie"

16 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce s-o duci la suc, într-un loc public și safe, când poți s-o duci in padure și s-o ciopârțești?winking

| Thecurious a răspuns (pentru anonim_4396):

Care este semnificatia cuvantului "ciopartesti " in acest context?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Thecurious):

Să o tai în bucățele.

| Thecurious a răspuns (pentru anonim_4396):

E o aluzie la cazul Caracal.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Thecurious):

Nu. Întâlnirile in contexte dubioase au fost mereu periculoase.

| lilith16 a răspuns:

Um, poate sunt eu de moda veche dar nu am fost niciodată invitata la un suc gen fostele mele relatii fiind doar una mai de baza (1 din 2) nu am fost invitată la suc, nu e basic sau poate e mai bine sa ii zici "hai sa ne-o tragem ca e basic sa iesim la suc"

| Florin9Florin9 a răspuns:

E o afirmație exagerată, depinde și de fată, unele ar putea să aprecieze, acum dacă e s-o luăm așa și florile și ciocolata sunt banale, dar totuși majoritatea fetelor le apreciază.

| Jus7t a răspuns:

Nu sunt de acord cu ea.
Un om dacă e interesant, e și la un suc și oriunde altundeva, nu cred că locul unde invită o tipă îl convertește din tip interesant în tip anost.
Iar " la un suc" e mai mult o expresie care înseamnă " hai în oraș ", poate să bea și cafea, ceai, bere, ce vrea ea.

| Jus7t a răspuns (pentru anonim_4396):

Hai la cabana 3 ursuleți.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Bunicii nostri si poate si noi acum 10 ani, mergeam la toaleta in fundul curtii si acum ne pare banal iesitul la ceva "gen" (cat urasc cuvantul asta, dar trebuia folosit pentru ironizare) suc? Suntem in Dubai sa scoatem pe cineva la un pahar de The Ruby Rose Cocktail? Traim intr-o tara de nimic unde nu avem bani sa facem un trotoar si ne luam telefoane cu "mai multe camere decat are casa in care locuim" si ne plangem dupa ca nu sunt bani...

Ce are sucul? Lucrurile frumoase stau si in gesturile mici. Acum depinde de fiecare persoana, acest lucru poate fi criticat sau poate fi si apreciat cu adevarat, in functie de context.

| Celcestietot a răspuns:

Nu mi se pare ceva greșit, întâlnirea tot întâlnire este, nimeni nu a murit de la un suc la o întâlnire normală. Că o inviți la film, să luați masa în oraș, la o plimbare din parc etc, tot întâlnire se poate numi. Fă ce dorești că nu ai nimic de pierdut, cine te place, te place pentru cine ești, nu pentru formula de invitație.

| Freya1 a răspuns:

De rahat.
Păi dacă vrei sa cunosti o fata unde sa o duci daca nu la un suc, cinema sau parc? La un viol in grup la cabana?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Intr-un fel adevarata.
Dacã e vorba doar de futai, de ce s-o mai chemi la Sucuri? laughing
Dacã e ceva mai mult gasiti ceva in comun sau o inviti pe unde mergi tu in timpul liber. Dar suc si alte rahaturi este extrem de boring : nu trebuie sa-i dai caviar, e vorba de plictiseala.

| SG1995 a răspuns:

Depinde de vârstă, dacă ai între 15 și 18 ieșirea la suc sau cafea e casual, dacă ai peste 18, deja se presupune că ai job suficient de bun cât să îți permiți o cină într-un local decent.

| syd a răspuns:

­­cf buey

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru syd):

Bn frt tu