| AdinaanidA a întrebat:

Ce părere aveți de acei figuranți care umblă permanent cu bluetooth-ul în ureche? Credeți că se simt mai importanți? Rahatul ăla din ureche le mărește stima de sine?

38 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu e prea sanatos, cam frustrata esti iubito, esti pe stop?

| AdinaanidA explică (pentru RAY):

Nu încă, dar dacă vrei o să te anunț. laughing

| RAY a răspuns (pentru AdinaanidA):

Sa ma anunti cand ai chef de nebuni iubito nu cand esti dracu pe pamant

| SilentRain a răspuns (pentru RAY):

Vezi ca esti o parasuta, dar nu recunosti!

| RAY a răspuns (pentru SilentRain):

Wow dar inca nu suntem impreuna, tu esti pe stop azi cred

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Te temi de femeia care e pe stop?

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Da,sa te fereasca dumnezeu de asa ceva

| AdinaanidA explică (pentru RAY):

Ray iubitule, ultima dată m-ai refuzat...

| AdinaanidA explică (pentru Drimmero):

Nu doar de cea care e pe stop... laughing

| RAY a răspuns (pentru AdinaanidA):

Iubito atunci eram eu pe stop

| SilentRain a răspuns (pentru RAY):

Daca te mai prind vreodata ca ma faci ipocrita, sa stii ca iti cumpar un bilet catre rai, pasarica mica

| RAY a răspuns (pentru SilentRain):

Cand te-am facut ipocrita ametito?

| Drimmero a răspuns (pentru AdinaanidA):

Nasol asa, nu trebuie sa-i fie teama.

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

M-am saturat de refuzuri feminine, asa ca mai bine ma feresc de asa ceva

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

O data si-odata vei gasi tu una!

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Poate si tu man

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Pana atunci, sanatosi sa fim,, ca sa ne putem bucura de ele.

| Freya1 a răspuns:

Si eu port casca bluetooth dar asta nu inseamna ca sunt figuranta.
Sunt persoane ce vorbesc mai mult la telefon, sau ce nu isi tin mereu telefonul la indemana pentru ca lucreaza sau conduc, sunt ce merg pe drum etc.Eu spre exemplu nu pot sa stau cu telefonul la ureche (si vorbesc mult), castile mi se incalcesc si intind peste tot iar atunci cea mai buna solutie e casca.Pentru asta e casta, sa o ti permanent in ureche sa poti raspunde repede dăăă...

| SilentRain a răspuns:

Eu nu cred ca sunt figuranti, si eu il port e mai simplu sa vorbesc la telefon

| AdinaanidA explică (pentru SilentRain):

Și eu am unul și dacă sună tel. îl scot din buzunar, îl bag în ureche și am mâinile libere cât vorbesc. Apoi îl bag la loc.
Probabil că doar mie mi se pare anapoda să-l porți permanent în ureche. D-aia am și întrebat.
Pentru că, persoane care să umble permanent cu o cască cu fir în ureche, n-am văzut. ( excepție cei care au în ambele urechi pentru că ascultă muzică)

| SilentRain a răspuns (pentru AdinaanidA):

Unele persoane se acomodeaza cu el si il uite, sau sunt foarte ocupate, asa mai patesc eu cateodata

| OldSoul a răspuns:

Ce te face sa crezi ca respectivii sunt figuranti?
Pana la urma sunt si simpli soferi care poarta acel gen de dispozitiv.
E mai simplu sa ai aceea casca in ureche, iar in cazul in care te suna cineva sa apesi pe buton si raspunzi, decat sa stai sa scoti telefonul din buzunar.
Iar daca esti genul care esti apelat destul de des, e mult mai comod sa ai casca in ureche si sa ai mainile libere.

| AdinaanidA explică (pentru OldSoul):

"în cazul în care te sună cineva"?
De ce, tu porți permanent prezervativ pentru cazul în care îți pică ceva de f****? laughing

| OldSoul a răspuns (pentru AdinaanidA):

Daca esti om de afaceri, dispecer, sau la naiba, sofer la volan rolling on the floor face mult sa ai casca acolo, pregatita.

Si da, si ideea cu prezervativul la tine e una destul de inspirata, desi, cel mai bine il cumperi de fata cu tipa, sa stie si ea ce urmeaza, si sa se vada ca nu ala a fost scopul tau laughing

| Kuurochin a răspuns (pentru AdinaanidA):

Eu sincer mereu cand am vazut pe cineva cu ceva de genul mereu vorbea la telefon, ar fi cam stupid sa il porti mereu chiar si daca nu il folosesti laughing
App sa stii ca unii oameni tin mereu un prezervativ la ei, poate nu pus ca asta ar fi stupid dar in portofel spre exemplu laughing

| siriusblack98 a răspuns:

Pe tine te deranjeaza mai mult faptul ca unii il poarta drept accesoriu.El ca si utilitate este bun.La volan spre exemplu daca ai casca in ureche si nu mai esti nevoit sa stai cu telefonul in mana, eviti o amenda.

| AdinaanidA explică (pentru siriusblack98):

Exact asta subliniam. Că unii îl poartă pentru că se cred mai interesanți așa.
Chiar dacă nu îl sună decât maică-sa odată pe zi, el se plimbă toată ziua cu jucăria în ureche și cu un aer de om important, conectat permanent cu cine știe ce serviciu secret de care depinde salvarea planetei. laughing
Nu vreau să fiu răutăcioasă sau să ofensez oamenii normali care folosesc aparatul numai pentru utilitatea lui.
Dar e imposibil să nu fi întâlnit și voi genul de oameni pe care l-am pomenit mai sus.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AdinaanidA):

E putin haios de ce ceva atat de banal te poate supara. Am vazut o groaza de oameni de genul ( cu casca in ureche) dar niciodata nu m-am gandit ca o fac din cauza fitelor. Acum ma intreb de ce oare nu am gandit asta thinking

| PersonajFictiv a răspuns:

Nu e un rahat, e o casca.
Nu ma intereseaza cum se simt ei, ma intereseaza ce zic si ce fac ei ( daca intru in contact cu ei), de acolo ii cataloghez drept figuranti sau in alt fel.

| HadesSs a răspuns:

Pentru ca le place sa stea cu cancerul la ureche laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De un an de zile port acel dispozitiv la ureche. Regulile privind telefonul la volan sunt mult mai stricte in Londra (UK) asa ca m-am obisnuit mereu sa umblu cu prostia aia la ureche. Vad ca zici de "figuranti" dar totusi, cred ca si la aia e la fel. Nu, nu cred ca au impresia ca merg pe apa.

| AdinaanidA explică (pentru anonim_4396):

Ok. La volan nu e nimic de comentat. Dar când dai peste unul în mall cu jucăria în ureche și cu o pereche de ochelari de soare, cu toate că e destul de întuneric înauntru... știi la ce mă refer.
E ca chestia aia cu Mercedesul sau BMW-ul. Deja ți-e jenă să-ți mai iei pentru că au toți cocalarii. Dar nu poți să spui chestiile astea direct și pe față pentru că e foarte posibil să jignești indirect și oameni de treabă.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AdinaanidA):

Anul trecut ma plimbam pe faleza in Constanta cu acea prostie la ureche. De ce? Ascultam muzica. Ma enerveaza castile obisnuite. Plus ca arata mai decent doar acea casca la ureche.

| OldSoul a răspuns (pentru AdinaanidA):

Poate tipul e angajat acolo, si vorbeste prin casca cu cel ce supravegheaza camerele astfel incat sa mearga sa urmareasca tipi suspecti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te referi la romani?
Romanii nu au blue tooth, au yellow tooth, black tooth, si mai ales no tooth, pentru ca sunt codasii Europei si planetei cand e vorba de igiena orala.

| PumpkinDoll a răspuns:

Sa nu mai vorbim de figurantii aia care merg pe biciclete, conduc masini, sau aia care ies din casa imbracati, sau satanistii aia care asculta ei muzica d'aia satanista si sacrifica copii pentru a-l invoca pe nenea cu coarne.Ce ne facem noi cu astia....am si eu un unchi care poarta d'ala pentru ca e sofer si am vazut la mai multi, e facut sa nu-ti distraga atentia de la drum... #frustrationleveloverload

| AlexDarius3 a răspuns:

Mi se pare destul de ok.

| Alexand3ru1 a răspuns:

Depinde _sunt multe personalitati diferite pe planeta asta; fiecare il foloseste pentru ce considera ca ii bun acel produs din ureche_unii pentru usurarea muncii, altii sa atraga atentia, fiecare e liber sa faca ce vrea si cum vrea.
Tot ce trebuie sa faci in cazul asta sa iti urmaresti binele tau.