| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti de armata, de militari, in ziua de azi?

2 răspunsuri:
| greyhound a răspuns:

Armata noastra in toata istoria ei a fost cam jalnica. Am avut si episoade fericite cand vointa a compensat dotarile sau am avut individualitati care si-au pus amprenta asupra unui conflict insa per total, slabut.
In ziua de azi, armata arata mai rau ca niciodata. Avem cativa militari cu care ne laudam prin afara dar soldatul roman obisnuit arata ca naiba (si nu ma refer doar la infatisare). De dotari si logistica ce sa mai zic.

| Latky a răspuns:

Isi asuma viata pentru noi, eu unu respect un om din acest cadru, stima pentru el, nu e usor sa faci asa ceva