| sopranaCadaverica a întrebat:

Ce parere aveti de cei care refuleaza emotional pe internet folosind blamarea, injuraturile, insulte nejustificate pe oameni necunoscuti lor?

57 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Niste netrebnici

| Hammurabi a răspuns:

Sunt aștia care tot adună frustrări zi de zi și n-au curajul să "explodeze" în viața reală, așa că o fac și ei pe unde pot.
Nașpa. Viață de cacao.

| Endoryus a răspuns (pentru anonim_4396):

Stii ca se refera la tine nu? Plus ca iar ii dai apa la moare raspunzand la intrebarile ei laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Endoryus):

A, de mine zice?

| sopranaCadaverica explică (pentru Endoryus):

Va rog sa nu mai faceti spam si aici. Eu nu am o obsesie cu tine, endoryus, nici cu nevermore.
Am pus intrebarea pentru ca vad des multa rautate revarsata pe retelele de socializare.

| Plato a răspuns:

"Nejustificat" poate fi un cuvant un inteles relativ. happy

| sopranaCadaverica explică (pentru Plato):

Ma refer la oamenii cu opinii diferite care sunt luati la injuaturi si blesteme doar pentru ca gandesc diferit si argumenteaza. Asta nu e deloc relativ. Si e nejustificat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta e caracterul lor in realitate

| GirlOnline81 a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

In afara de unul care de curând a fost suspendat, eu una n-am văzut pe nimeni sa înjure/blesteme. Cine știe, poate n-am fost prea atenta...

| Angelindeed a răspuns (pentru GirlOnline81):

Cine a fost suspendat

| sopranaCadaverica explică (pentru GirlOnline81):

Nu am precizat neaparat de TPU, ci despre retelele de socializare.

| GirlOnline81 a răspuns (pentru Angelindeed):

Un bădăran căruia nici măcar nu i-am reținut numele, fiindcă rețin in general numele oamenilor frumoși.

P.S: nu știu 100% dacă a fost suspendat, dar așa sper.

| Drimmero a răspuns:

Un cioban fara educatie, recunosc ca si eu am momente cand imi vine sa injur pe cineva atunci cand vad afirmatii penibile dar ma abtin si trec peste.

Se poate discuta si civilizat fara sa se treaca la jigniri dar tine si de maturitate, mentalitate si altele/

| sopranaCadaverica explică (pentru Drimmero):

Maturitate, bine punctat

| GirlOnline81 a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Bănuiesc ca prin "rețele de socializare" vrei sa spui site-uri precum Facebook, Instagram și care or mai fi. Fără sa te superi, întreb doar: la ce îți folosesc?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Endoryus):

A, uitasem de asta
uite o mostră de maturitate rolling on the floor
https://i.imgur.com/0fKIXCu.png

| sopranaCadaverica explică (pentru GirlOnline81):

Vreau sa spun orice. Forumuri, chat-uri, TPU si Facebook.
Nu cred ca ar trebui sa justific propriile alegeri… Sensul?!
Daca te intereseaza, eu folosesc pentru comunicare Youtube/TPU/Facebook (doar asa ceva posed), pentru grupuri unde pot intalni oameni cu aceleasi interese in diverse domenii. Se pot gasi pagini cu informatii interesante care fac trimitere si la diverse carti etc. Orice retea folosita responsabil poate aduce un plus de cunoastere.
Tie la ce iti foloseste TPU? happy

| Endoryus a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu toate cartile citite si doar de atat e in stare, e clar. Pacat de ea.

| sopranaCadaverica explică (pentru anonim_4396):

Daca as pune si eu poze cu ce mi-ai scris in mesaje IN MOD REPETAT si in general pe la intrebari… Ar justifica reactia mea. Dar nu vreau sa te fac de ras, suferind. Stiu ca imaginea ta aici conteaza. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Dadada
laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

A, ți-am scris eu ție vreodată un mesaj în privat?
rolling on the floor

| Drimmero a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Un om matur nu s- ar apuca sa injure ca la usa cortului din nimic.
Insa un copil ar apela repede la ele,, dar nu ii judecam pentru ca asa am fost si noi pana cand am realizat ca e penibil asta.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Inainte erai parca mai cerebral, acum esti ca astia de incearca sa trolleze si abuzeaza de paranteze cretine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Se mai intampla

| GirlOnline81 a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

"Ție la ce îți folosește TPU?"

De cele mai multe ori?
La o porție zdravănă de ras ( fără nici o gluma).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

TPU este pentru glume, numai ca ele se cam repeta si nu prea mai au farmec, normal.De exemplu daca ai 14 ani si povestesti ca te-ai indragostit, apar imediat vreo 5 care spun aceeasi poanta - „la varsta ta ma jucam cu papusile, mai bine pune burta pe carte si lasa prostiile astea!". Deci nu trebuie sa intelegi ca esti blamata sau chestii de-astea, asa glumim noi...
Iar pe Facebook e aceeasi treaba - pune unul un clip cu un domn care loveste un cal, iar altii 10 comenteaza „ar trebui legat cu lanturi nenorocitul!" - „ar trebui impuscat,ala nu-i om,e animal!" - dar de fapt oamenii glumesc,nu instiga la violenta sau blesteama,asa mai glumesc ei,dupa care merg si posteaza un desen cu un buchet de flori cu mesajul „o dimineata frumoasa, tuturor!", sau o icoana cu Isus si scriu simplu sub ea „D-zeu sa va ajute, amin".„Cine nu spune amin sa aiba parte de 7 ani de ghinion!".
Si n-ai ce face - spui.

| RAY a răspuns:

Gunoaie umane, nu doar aici, am fost pe un site din Germania cand un gunoi cica iti doresc sa mor dar asa cu tupeu, cu dorinta mare, inainte aceste gunoaie nu erau bagate in seama azi au si ei net si jignesc aiurea, si pe TPU mai sunt cazuri dar doar virtual ca real astia nu iasa din casa

| RAY a răspuns (pentru Hammurabi):

Bun venit inapoi pe TPU

| Hammurabi a răspuns (pentru RAY):

Tx, man.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Endo nu defuleaza "emoțional" in niciun caz rolling on the floor
Nu am observat sa te înjure cineva. Unele insulte dintre cele pe care le-ai primit au fost justificate, altele nu.Ce-ți pasa? Intrebarea ta nu arată decât ca ai nevoie de o confirmare si practic le dovedești lor ca au dreptate(si cam au, in proporție de 70%).Si acum ai sa-mi zici ca nu ai nimic de dovedit nimănui, ca nu vrei sa impresionezi pe nimeni.Ba da, vrei.Asta e evident la tine.Nu spun ca e ceva rău sau bun, dar cam tot ce spui pe aici sugerează ca vrei sa iesi in evidența.Sa pari mai inteligenta fata de restul.Stai binisor la capitolul asta(probabil), dar ești praf la altele.