| vlad93fcv a întrebat:

Ce parere aveti de cutremurul din aceasta dimineata din zona Pacificului de Sud in apropiere de Chile? A fost un cutremur enorm, de 8.8 grade pe scara Richter iar numai putin de 53 de state printre care America de Sud, Hawaii, Australia si Noua Zeelanda, Japonia, Philipine, Rusia si mai multe insule din Pacific au fost atentionate cu pericol de Tsunami! E dezastru in Chile. alte zeci de replici de magnitudine mare s.au inregistrat aproape instantaneu dupa marele cutremur! Se pare ca acest cutremur s. a petrecut la doar 24 de ore dupa ce altul de 7 grade a fost inregistrat pe coasta Japoniei! Oare ce se intampla?
http://stirileprotv.ro/......cific.html

6 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Nici nu stiam de cutremur.Am ramas fara cuvinte.Saracii oameni.

daniela
| daniela a răspuns:

Vai de sufletul celor de acolo

| Hombre a răspuns:

Cursul firesc al placilor tectonice.Acestea se deplaseaza continiu si variabil.

| PuяpℓeMusic a răspuns:

Imi pare rausad

| Ana-Maria94 a răspuns:

Nu am auzit, doame ce catastofasadsaracii oameni. off cate distrugeri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O belea nu vine niciodata singura...