| mariuschakra12 a întrebat:

Ce părere aveți de educație financiară?

Răspuns Câştigător
| FreddieM a răspuns:

Muzica, desenul, religia, sunt optionale in viata si nu foarte necesare traiului. Putem trai fara tablouri in casa si fara muzica, dar fara bani, nu prea cred. Pe primul plan educatie financiara, apoi,, talent show''. Dar la noi, mai greut oleaca cu,, aberatiile' ' astea capitaliste.
Cheers

12 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

O parere buna.

Răspuns utilizator avertizat
| DoarBogdan a răspuns (pentru mariuschakra12):

Pai doar din carti cumparate. Tot ce se gaseste si poate fi cumparat este bun big grin

| Mosotti a răspuns:

Ce intelegi prin educatia financiara?!

Răspuns utilizator avertizat
| Mosotti a răspuns (pentru mariuschakra12):

Pai asta orice om cu cap stie de la sine, nu trebuie sa faci educatie financiara, iti sti venitul, nevoile si gestionezi automat treaba in functie si de nevoi asa cum face multa lume.

Răspuns utilizator avertizat
| FreddieM a răspuns:

Ca este absenta la scoala.
Cheers

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu pot sa nu am o parere buna.
In sfarsit ceva folositor printre muzica, desen, religie etc

| vasiletenie a răspuns:

Daca vrei sa inveti despre educatie financiara mai multe detalii gasesti pe grup https://www.facebook.com/groups/despreeducatiefinanciara

| MihaiAndrei121 a răspuns:

Cred ca este o necesitate in ziua de azi. Sa stii sa economisesti si sa investesti banii este solutia sa fie o lume mai buna. Sunt deja grupuri pe Facebook, canale Youtube, site-uri, cursuri.
Daca vrei un curs bun gasesti aici pe formulabanilor unul ce mie mi-a placut mult:
https://formulabanilor.ro/