| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti de faptul ca aplicatiile Android ajung in Windows 11? E un lucru util? Credeti ca le va folosi cineva? Ca nici macar nu vor fi afisate pe toate suprafata ecranului monitorului, ci pe un ecran vertical de dimensiunea telefonului.

4 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

„E un lucru util? Credeti ca le va folosi cineva? "
Da. Am multe aplicații care îmi plac și mi-ar plăcea să le accesez și după laptop sau desktop. Eu am 3 monitoare la desktop și nu mi-ar prinde rău puțin multitasking. Nici nu aș vrea pe toată suprafața unui ecran o aplicație. Dar pentru unele ar merge pentru că sunt aplicații pentru care trebuie să întorci orizontal telefonul și am și un monitor ultra-wide. Oricum majoritatea aplicațiilor nu sunt condiționate de dimensiunea ferestrei/ ecranului. Ele sunt adaptabile. Dacă ai folosit aplicațiile de pe magazinul Microsoft vei știi acest lucru. De exemplu Messenger e foarte util să îl ai pe computer. Nu îmi place să fac tot din Browser.

| anonim_4396 explică (pentru T0T):

De acord cu tine, nici mie nu imi place sa fac tot din browser, dar unele aplicatii nu au aceleasi functii pe telefon si PC. nu te gandi ca folosesti chrome de exemplu tot ca aplicatia android pe PC. Ii lipseste de exemplu functia de print care nu este pe telefon. Mi-ar placea sa gasesti toate aplicatii im Microsoft store ca sa nu mai intri in browser. Si messenger de pe PC de care spui tu nu e aplicatie android, e chiar pentru PC construita. Mi-ar placea ca toate site-urile sa functioneze ca aplicatii pe PC in loc sa mai intri in browser.

| mastadont a răspuns:

Într-un fel e util, mai multe aplicații pentru windows. Nu știu câtă lume le va folosi, însă sigur se găsește cineva, de exemplu, oamenii care nu vor să-și cumpere un telefon cu android doar pentru a încerca acele aplicații dar dețin un PC cu windows 11 o vor putea face de acum înainte.

| DenqOO a răspuns:

Pe mine m-ar ajuta. Deoarece nu folosesc telefonul atat de mult timp sa ii consum bateria si pot intra de pe PC.
Oricum multe din aceste aplicatii au si versiuni web, de exemplu flashscore