| Anovlad18 a întrebat:

Ce părere aveți de faptul ca pozele și videoclipurile nu se mai iau in considerare in tribunal?
Eu una cred ca este o mare prostie.
Mai ales ca am un prieten care e închis de 2 luni total pe nedrept.
Nu știu câți o sa ma credeți.
Iar un filmuleț care a ajuns la avocata e degeaba.
Filmulețul fiind perfect clar.
Dacă nu băgau jegosii legea asta el era liber de mult.
Nu ai cum cu un video care îți da mura in gura ca e nevinovat sa nu faci nimic... intra lumea nevinovata la pușcărie. sad

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu intra nimeni pe nedrept in puscarie, asta sa-ti fie clar, prietenul tau a fost acuzat de ceva si prins, daca a ajuns dupa gratii.
Cat privesc dovezile cu poze si filamari video, trebuiesc sa fie de o anumita claritate si edificatoare, ca sa fie acceptate la tribunal ca probe.
Daca avocata lui a refuzat acel film, atunci este clar ca nu poate fii folosit pentru ca nu-i relevant si nici clar sau ajutator.
Nu am inteles cine totusi cine-i jegosul aici, prietenul tau?

| Anovlad18 explică (pentru Violleta2022):

Mai degrabă tu
Nu ai înțeles o noima din ce am scris
La revedere

| Violleta2022 a răspuns (pentru Anovlad18):

Ce copil mic esti!
Prima reactie de a nega ceva, cand nu-ti convine adevarul. Bravo, ai comporatment de copilas mic, care se bosumfla, fiindca nu aude ce vrea el.
vad ca amicul tau este implicat in trafic cu copii si pornografie infantila (chestia cu fortatul sa se dezbrace)?
La categoria asta nu este nimeni in liberatate, ca se dau cele mai aspre pedepse daca sunt implicati minorii.
Deci, prietenul tau are bube in cap destule si acum este judecat pentru ele.

| Anovlad18 explică (pentru Violleta2022):

Nu el apare in filmareeee
Și cel ce ce l a acuzat de trafic de minori!

| Violleta2022 a răspuns (pentru Anovlad18):

Poate ar trebui sa stii ca, cel care l-a acuzat trebuie sa aiba dovezi cu care l-a acuzat, ca altfel nu-i credibil, iar pentru 2 vorbe, nu te pune nimeni dupa gratii.
Asadar, trebuie sa stii clar ce dovezi a dus acuzatorul, de l-a bagat pe prietenul tau dupa gratii, asa de rapid!
Ori prietenul atu nu spune adevarul, ori minte, ori ascude inetntionat sa-ti spuna adevarul.
dar un lucru este clar: acuzatorul nu poate baga pe nimeni dupa gratii, daca nu are dovezi clare care dovedesc ca paratul este vinovat.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Si ce a facut prietenul tau de a ajuns la parnaie si filmuletul ii demostra nevinovatia? Conteaza si contextul in care pui tu problema. Nu de alta dar probele video sunt parti importante la procese.

| Anovlad18 explică (pentru suntserios):

Un taximetrist l a acuzat pentru trafic de minori băgând la mijloc 2 minore pe care eu le cunosc.
In video sunt cele doua fete și taximetristul in cauza care le spune sa se dezbrace și sa se lovească una pe alta
Apar țațe cele 3 personaje
Nu as avea de ce sa va mint
Am vrut sa va întreb ce părere aveți cu faptul ca nu se mai pot face nimic cu filmările
Filmulețul l am văzut
E unul clar, concret, are tot in el
Cum poți ca om sa spui ca nu intri degeaba in pușcărie
Da de a domnul sa ai dreptate
Da pana in momentul de fata in 2 luni nu mișcă nimic

| suntserios a răspuns (pentru Anovlad18):

Suna prea cusut cu ata alba ce scrii tu acolo... nu are niciun sens.

| siriusblack98 a răspuns:

N-am stiut ca pana la urma a fost aprobata legea asta.Ei bine macar de acum in colo nu mai dau banii pe carburant, asta da economie! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista nicio astfel de lege

Vezi ca daca ai vazut filmuletul sunt sanse mari sa fi comis si tu o infractiune

| mariaioana289 a răspuns:

Nu este adevărat. Se numește proba și este acceptata in tribunal. Probabil avocatul nu a depus-o. Soțul meu a avut proces acum jumătate de luna și probele (poze și audio).s-au luat in considerare