| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveți de faptul că selly: și-a luat un merț de 70.000€ acum câteva săptămâni, iar acum a făcut accident?

Sper că aici nu sunt "plozii" din aceia ca pe IG, FB etc ca să zică că le pare bine, daca tot aveți iq ca a unuia de 11-14 ani va spun așă: e treabă lui, va plati cu banii lui și sunteți invidioși că el s-a realizat in viață iar voi "vai de capu' vostru" (pentru cei care zic că mai bine murea sau că de ce și-a luat bolid la abia 18 ani împliniți etc)?
Spuneți opinia voastră scurt și la obiect
(Scuze pentru categoria greșită)

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Il costa doar 5000 de euro reparatia, hai sa nu il plangem asa mult

| Alverto a răspuns (pentru RAY):

Dar bro, plătește pe banii tai? în timp ce tu erai pe tron, el făcea sute de mii de vizionări pe clip rolling on the floor (ține minte de la mine: ce dai se întoarce (daca i-ai vrut râul cuiva, nu e vb de Selly, ci că nu trebuie' sa vrei râul nimănui)

| RAY a răspuns (pentru Alverto):

Eu nu-i vreau raul, doar am spus cat il costa reparatia ca sa stie lumea, e adv ca simt o invidie e cv natural, uman, dar nu simt o invidie gen ma gandesc sa pateasca cv rau, bravo lui, omul a muncit pentru bani aia, nu a furat, bravo lui

| Freya1 a răspuns:

Da ce te ataci asa daca cineva nu este de acord cu tine? Spui ca e neutru dar daca zice cineva o parere contra te aprinzi.
Eu nu am treaba cu el, nu il fac pe el prost sau cumva ci pe cei care înfig in fundul lui faima si pentru ce...În fine

| Alverto a răspuns (pentru Freya1):

Pai mă, eu i-am spus că nu e bine sa râdă de răul altuia, de ce trebuie' sa aveți atât ura in voi față de cei din jur? Nu l-am inclus pe Selly (eu am vb de toate persoanele măi)

| OldSoul a răspuns:

Aia e, se mai intampla.
Asa e in trafic.
De multe ori, si corect sa conduci, tot mai iei cate o paguba cand te feresti de altii.

| Furnicuta000 a răspuns:

Cred ca singurul motiv pentru care a facut accident e pentru ca nu are experienta. Abia si-a luat permis, masina noua si deja s-a bagat in traficul ala infernal din Bucuresti. E nevoie de o perioada de acomodare, sa te inveti sa conduci fara instructor, sa stapanesti o masina. Si dupa parerea mea exista oameni care fac asta mai repede si oameni care fac asta mai greu.
Pretul masinii nu e relevant. E treaba lui cat a costat, a muncit foarte mult pentru banii aia si chiar si-a pus mintea la contributie, de asta a ajuns sa aiba atatia bani incat 70 000 euro nu sunt chiar o gaura in buget. Nu sunt fan, nu imi place trupa lui, urmaresc doar ocazional cate un vlog dar apreciez ca tot ce a facut si ce a ajuns este doar din munca lui, nu l-a ajutat nimeni.

| Alverto a răspuns (pentru Furnicuta000):

Da, nici eu nu sunt un fan de al lui, nici de al lui abi (mai ales de a lui abi, sunt neutru in ce privește cearta dintre cei doi) dar da îți dau dreptate in ultima parte a răspunsului, deaorece el mi-a făcut copialria mai fericita *după o lungă zi de școală ajungeam acasă și mă uiam la ultimele sale videoclip-uri, și tot el a fost cel care m-am îndrumat să mă apuc de YouTube, dar în timp m-am lasat.* Îl respect fiindcă el s-a realizat in viață iar baterii lui nu (și cei care au zis că nu o sa ajungă nicăieri 'asta prin 2013' acum tot ei îl privesc cu respect) și ai să îți dau un exemplu: un Uber-ist a întrebat un youtuber de ce face YouTube, de ce face banii din asta (stand pe net) iar el i-a răspuns: "eu lucrez 24/24 in timp ce tu lucrezi 8/24" poate că el-selly- nu a dormit nopți întregi doar că să ii iasă ceva de calitate. Și da sunt de aceeași părere că nu trebuia să intre în mijlocul capitalei, din moment ce dabi a luat permisul.

| Furnicuta000 a răspuns (pentru Alverto):

Despre Abi nici nu vreau sa aud. Are un caracter de imi vine sa vomit si ma intristeaza cati copii il iau drept exemplu. Parerea mea

| Alverto a răspuns (pentru Furnicuta000):

Aceeași părerewinking