| Mosotti a întrebat:

Ce parere aveti de femeile care stau cu burtosi care par neatractivi?
Parerea mea este ca de fapt figura lor atrage, emita multa masculinitate, nu ma refer la aia cu bani, ma refer la oameni de rand.

De ex prietenul meu alfa are 14 kile in plus, are putina burta, corp nelucrat, dar atrage de rupe si acum la 43 ani.
Atrage mult la figura.

Si ce parere aveti de baietii care atrag, dar din cauza anxietatii sociale, au de pierdut in relatiile cu femeile, credeti ca fetele ii plac si asa? Ar sta cu ei? Eu zic ca da.

203 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

în 25 Noiembrie | AccountDeleted a răspuns:
E vorbă de caracter.

Nici măcar nu exista pe TPU daca nu cont pe TPU.
Omul asta moșcoti este condus de
1, partea instinctivă
2, partea emoționala
3, partea raționala
e ăștia care dau răspunsuri o fac rațional, si eu as spune ca nu prefer dulciurile ca bag salata te dar știm amândoi ca sunt povesti.

Si e si frumos sa spui ca te interesează de caracter nu de fizic, demonstram dracu si noi ca trăim într o lume idealista, tu știi asta.

Cat despre burtoși contează moaca cum o numești tu, degeaba ești slab si urat, eu am văzut multe fete atractive dar grăsuțe dar si slabe si urate

| Mosotti explică (pentru RAY):

Da, figura, eu asta am tot zis, ca aia conteaza mult, bine, nu doar aia, dar in mare partea aia e cheia atractiei.

| RAY a răspuns (pentru Mosotti):

Logic, dar sa nu uitam ca grăsimea faciala iți face moaca pătrata, eu as arata mult mai bine fără grăsimea aia mann

| Mosotti explică (pentru RAY):

Normal ca ai arata mai bine, de aia trebuie sa slebesti, dar stiu ca nu depinde de tine asta.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Eu zic că nu. Burtoși. treacă-meargă, dar nu fricoși.
Este un verset celebru în Apocalipsa despre fricoși și alții ca ei. Fricoșii, scârboșii, etc.

| anonim_4396 a răspuns (pentru sadrian46):

Exact asta i-am spus și lui, nu ar acepta o femeie pe cineva cu anxietate grava, cei cu probleme psihice sunt stigmatizati de societatea noastră, vrem nu vrem sa admitem asta este adevărul, ești marginalizat, bârfit și judecat. Hai sa zicem ca ești prost, mai se trece peste, dar cand ești foarte anxios nu cred ca ești acceptat ci marginalizat!. Este părerea mea și o sustin pana la capăt fiindcă cunosc mentalitatea romanilor și a țiganilor cât de cât. Bârfă este la ordinul zilei, pe unde ma duc nu mai bârfe aud.
Oamenii prosti discuta despre oameni și oamenii deștepți discuta idei și le pune și în practica.

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Sunt stigmatizati, insa tipa aia cand te place tare, spera ca ea te redreseaza, in prima faza asa e, bine sa nu ai ceva grav de nesuportat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Despre mine este vorba cu anxietatea sa știe lumea.
Se poate sa te redreseze ea dacă tratamentele date de medici acreditați nu o face, este posibil și aceasta varianta. Dar, daca ii spui cuiva ca ai probleme de natura psihica vei fi imediat bârfit, judecat și stigmatizat, am facut o psihanaliza despre mentalitatea romanilor și țiganilor, și sunt prosti, este ok totuși ca sunt și oameni ok, dar eu nu prea am întâlnit. Deși nu aderez gipsan ii sa știi ca ei sunt mai înțelegători buni la suflet ca romanii, pentru ei nu ar conta asta, atâta timp cât ești în rest un tip ok și descurcăreț. Mai mult răspund băieții /bărbații decat fetele /femeile.

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Corect, multi sunt stigmatizati daca-s bolnavi, ai dreptate, si asta vine tot din natura umana, ca natura vrea sa fie eliminati speciemenele neeligibile, si de aia sunt multi facuti sa ii marginalizeze, vezi? Tot din natura umana vine.

Iar aia ca lumea, sunt placuti de oameni de nu se poate, ca natura ii vrea pe aia in societate, sa aiba contact cu ei, sa se cupleze, sa perpetueze.

| sadrian46 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dacă te iei după bârfe și trăiești după ele, mai bine îți faci harakiri.

| anonim_4396 a răspuns (pentru sadrian46):

Ai dreptate.

| Mosotti explică (pentru sadrian46):

Ai dreptate, nu trebuie sa ne luam dupa barfe si informatii neverificate.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Femeile nu sunt atrase 100% de fizic, ca noi. Se uita la personalitate, comportament, inteligenta (pe langa bani si statut social, evident).
Un tip burtos poate fi foarte destept, atent, manierat, cunoscut, util, etc. Iar unele tipe sunt atrase de barbatii imperfecti, dolofani, usor agramati, limitati la minte, etc.
Cat despre barbatii cu anxietate, cred ca singurele lucruri pe care le atrag sunt depresii si datorii.

| Mosotti explică (pentru NoTurbinaNoGood):

De aia multi prosti cocalari si rau au gagici misto? Ca se uita la inteligenta si caracter?
Conteaza si ce zici tu, dar pentru o relatie serioasa, insa daca nu ai fizic deloc la figura ca atractie, nu o mai intereseaza nimic la tine, decat daca e pe interes.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Mosotti):

Crezi ca legumele cu care se combina cocalarii prosti, sunt gagici misto?
Eu am vazut doar proaste, care abia leaga propozitii.

| Mosotti explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Nu conteaza ca-s proaste, sunt frumoase, si cam asta cont pentru cocalarii aia, sex, iubire, etc.
Ca doi prosti se inteleg.

Răspuns utilizator avertizat
| Mosotti explică (pentru Hyacinth):

E, uite ca alea-s considerate gagici misto, tu nu vezi ca majoritatea-s cuplate cu bogatani, cu fotbalisti?! Sincer nici mie nu-mi place de dragusanu deloc, dar aia e.

Daca erau urate nu se uitau aia la ele, sa bage bani cu vagoanele in ele. Eu zic cum le vad ei, nu cum le vad ei.
De ex mie imi place de andreea marin, de zavoranca, de adela popescu.

| Drimmero a răspuns:

Daca ai burta nu inseamna automat ca esti neatractiv, poate atrag cu fata lor, atitudinea lor, le fac sa rada (pe femei daca le faci sa rada le cam dai gata), conteaza sa arati si bine, asta e clar, iti da incredere in tine mai multa, dar atitudinea la noi poate face diferenta intre a fi neatractiv/atractiv.

Ar sta si cu aia care au probleme sociale dar depinde cat de mari sunt problemele lor, cu totii avem anumite anxietati, nu e nimeni 100% neinfricat, aia care par cei mai neinfricati sunt de fapt cei mai complexati.

| Mosotti explică (pentru Drimmero):

Exact, si burtosii atrag cu figura daca emit multa masculinitate, figura conteaza, nu neaparat corpu, bine, sa nu fi exagerat de gras.

| Drimmero a răspuns (pentru Mosotti):

Corect, conteaza mult figura ta, o freza potrivita fizionomiei tale, sa fii expresiv, sa te duca papagalul, unul slab sau cu burta dar cu o fata atractiva poate sa atraga mult mai multe femei decat unul cu muschi dar urat la fata sa zicem ca tot se zice ac femeile prefera musculosii.

| Mosotti explică (pentru Drimmero):

Corect, si eu avem muschi dar figura neatractiva, si nu se uita nici una la mine.
Si unu slab sau mai gras cu figura misto, atrage de rupe.

| Drimmero a răspuns (pentru Mosotti):

Ce inseamna pentru tine o figura neatractiva? ce trasaturi o fac neatractiva

| Mosotti explică (pentru Drimmero):

Figura care nu emite masculinitate, aia e neatractiva, figura din aia de tocilar care nu atrage mai deloc fetele, care-s invizibili pentru fete.

| Drimmero a răspuns (pentru Mosotti):

In ziua de azi daca faci schimbari la tine nu prea mai ai cum sa arati execrabil, o tunsoare potrivita te schimba, parul facial la fel ti-l aranjezi in functie de fizionomia ta, te imbraci cu haine care sunt compatibile cu stilul tau, sa vezi cum brusc o sa fii alt om. Iti vor iesi in evidenta trasaturile

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Tu ai figura de tocilar?

| Mosotti explică (pentru Drimmero):

Mdaaaa, poti sa pui pe tine si aur, daca figura nu atrage macar cat de cat, adios.
Nu am zis ca sa atraga ultra, e de ajuns cat de cat si este okey.

Sigur ca apoi conteaza si ce zici tu, sunt un atuu in plus, dar dupa ce figura atrage cat de cat.
Desi la strand cu parul valvoi, esti ochit de fete si fara frizura, haine si ce zici tu acolo, asa ca aia e.

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Nu, eu am o figura neatractiva si o aveam mai feminina putin, ca altfel nu imi explic cum am fost invizibil pentru fete. Dar asa ca om arat normal si okey. Mda, m-au vrut cinci femei in toata viata, dar nu-mi placeau mie cum aratau.
In schimb ma placeau homosexualii, muream de ras.

| Drimmero a răspuns (pentru Mosotti):

Figura + carisma, felul tau de a fi, de foarte multe ori carisma poate sa te faca mai expresiv, iar expresivitatea asta sa iti scoata in evidenta trasaturi care lor le pot parea atractive. Tot atragi si tu pe cineva pana la urma, nu cred ca exista neatractiv pentru toata lumea.

| Mosotti explică (pentru Drimmero):

Da, figura + carsisma si felul de a fi, toate trei conteaza.

Acuma pe mine nu ma mai intereseaza relatie, zic cand eram pe la 20 ani ca voiam macar asa de distractie.

| Drimmero a răspuns:

Amuzant cum mai au putin unele si zic ca fizicul nu ar conta, sa fim seriosi... evident ca trebuie si alte calitati dar sa excluzi fizicul e deja ipocrizie.

| Mosotti explică (pentru Drimmero):

Pai eu ce zic, zice metisul ca 50 de insi zic ca nu conteaza fizicu, ci papagalu si restul, dar daca 50 de insi care nu se pricep zic o prostie, nu inseamna sa-mi schimb eu parerea care se verifica in real.
Astia 50 se pun cu natura, o contrazic.

Sti cine zice ca nu e ca mine? Cine n-are fizic de obicei, pentru ca ei vor sa se minta ca, conteaza ce au ei si spera sa fie placuti asa.
Iar aia frumosi care zic ca nu e ca mine, sunt ipocriti si mint, ca si ei tot prima data la figura se uita, deci e f clar.
Celelalte calitati sunt apreciate abia dupa aia, dupa ce fizicul a fost validat.

| Drimmero a răspuns (pentru Mosotti):

Nu sunt eu de acord cu multe lucruri cu tine dar aici cu fizicul sunt total de acord, nu esti superficial daca te atrage fizicul, asta e natura. Fizicul intotdeauna va fi poarta/usa, ce e dincolo de ea reprezinta persoana cu totul unde intra inteligenta, caracterul, dar nu ai cum...adult fiind sa declari ca fizicul nu conteaza, nu zic ca trebuie sa fii tipla ca om indiferent de sex ca sa atragi, nu, dar sa fii atractiv cat de cat, ma dau pe mine ca exemplu care nu as putea avea ceva mai mult decat o simpla prietenie cu o femeie daca nu ma atrage fizicul indiferent ca ea are toate calitatile, daca nu ma atrage deloc fizic e gata, nu am eu cine stie ce pretentii fizic, am gusturi ciudate la femei, dar nu ma uit nici la urate, nearanjate sau grase.

| Mosotti explică (pentru Drimmero):

Pai si astia de ce nu pricep in masa chestia cu fizicul?!
De ex daca fizicul nu atrage deloc, o femeie nici nu mai vrea sa afle ce caracter, inteligenta si altele mai ai. Asa cum nici un barbat nu vrea daca aia nu atrage deloc.
Aici e ideea, de aia am zis ca fizicul e proba eliminatorie, nu e egala proba cu celalalte.

Pai iti zic si din experienta cu cate am vorbit, orice ziceam ma lua maxim ca amic, sau a doua oara nu mai vroia sa vorbim, nu conta cum te purtai, cum te imbracai, cat de destept pareai.
Si cand venea prietenu meu, radea cu el si se hahaia si vai ce simpatic era si sa vezi ce semnale ii dadea ca-l place.

E ca si cum e o masina care nu are rezervor de combustibil, degeaba are scaune de lux, casetofon, roti de cutare, ca nu o iei.
Ca nu merge! Deci nu te mai intereseaza ce are.
Daca are rezervor si merge, abia apoi o cauti de restul, nu?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Nu e nimeni obligat să ia gândirea ta drept etalon.
Dacă unii nu vor să creadă că fizicul e proba eliminatorie, lasă-i să creadă asta, nu încerca să le impui tu modul tău de gândire.

| Drimmero a răspuns (pentru Mosotti):

Unii nu pot iesi din hainele ipocriziei, asa sunt ei construiti si nu ai ce sa le faci, pe net dau bine mesajele de 'incurajare' precum ''fizicul nu conteaza, fii fericit cu cine esti", dar realitatea e altceva.

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Pai ba da, ar trebui ca lumea sa ia realitatea de etalon, nu gandirea mea.
Ca ce zic eu se verifica 100 % in real.
Si exact ca marfil, vezi ce spun eu ca aiurea, adica tu marfil.

Eu le prezint tot ce e, ei aleg ce cred sau nu, nu le impun eu, eu ii pun sa verifice tot ce zic.

Si e normal sa ia realitatea de etalon, ca ii ajuta f mult in viata.
Ptr ca daca nu ia si daca vor sa creada vise, ajunge cum a venit celalalt aici "vaaaai eu sunt inteligent, ma comport bine, dar cu mine n-a vrut, s-a dus la ala raul dar...ce-i drept era mai aratos".
Deci omu nu prea stia ce se inatmpla.
Se mira, si i-am explicat, si a inteles, banuia el dar nu era sigur.

I-am explicat de ce, desi ala e mai rau si mai prost l-a ales pe el, acum macar omu stie despre ce e vorba.
Si omu a priceput ca vazuse ca se pupa cu realul, acolo e buba.

Dauneaza, ca sa stii ce de multe ori incertitudinea te ucide, "De ce, de ce? Ce am facut de nu se uita la mine? Cu ce am gresit?".
Evident ca omul tot incerca sa se apropie de ea, dar n-a putut, aia il tinea doar de amic.

Sau "am 30 ani si nu ma place nici una, de ce domne? ".
Si multi au din astea. Si unii care-s mai okey la mine, se bucura ca le explici, nu se supara, si te si verifica sa vada ce zici.

Sau "de ce m-a inselat, s-a purtat urat, pai eu eram bun, ma purtam f frumos, ii faceam toate alea, s-a dus la unu care e mai nesimtit, ce dumnezeu? Cum sa se duca la unu din ala?"

Ori auzi mereu oameni parinti "ete vecinu e softist, are bani, e cuminte, si fi-mea se uita la coate goale ala, cum dracu domne? E nesanatoasa la cap". Pai ala o atrage! Ala are atitudine de barbat adevarat.

Vezi? Si asta din nestiinta apar aceste intrebari.
Odata ce cunosti, dispar aceste intrebari si sti ce sa faci.
Si in loc sa te iei de fi-ta sa-i faci zile amare, o lasi in pace pentru ca sti ca e normal ce se intampla.

| Mosotti explică (pentru Drimmero):

Exact, foarte bine zici, si aia incurajati observa ca nu se pupa cu realitatea, si se tot mira, vin si intreaba, iar sunt mintiti.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Știu că o să fiu puțin off-topic dar mă asum.
Dacă ai resentimente față de acea persoană, contacteaz-o și încearcă să faci pace cu ea, să vă rezolvați conflictul.
Ai afirmat despre tine că nu ești o persoană ranchiunoasă dar prin faptul că încă îți aduci aminte de acea marfil și cu lux de amănunte toate detaliile, asta înseamnă frustrare.
Eu nu te-am jignit niciodată cu nimic. Tu, prin presupusa asemănare a mea cu ea, încerci să proiectezi acea persoană în mine.
Vrei să ți se spună numai ce-ți convine ție, ce vrei să auzi și să vezi.
În al doilea rând, un bărbat matur nu se vaită că a fost insultat de o femeie, mai ales în mediul online.
Nu demonstrezi cu asta decât slăbiciune și infantilism.
Și dacă s-a comportat cum afirmi tu că s-a comportat cu tine, degeaba n-o fi fost. Nu iese fum fără foc sau scânteie.
Eu nu concep ca cineva să se poarte urât cu o persoană așa, fără motive.
Un motiv sigur i-ai dat. Treaba e că tu ești o persoană care nu e capabilă să-și asume propriile greșeli, care ia rolul de victimă.
Ai zis că nu suporți răutatea dar tu de ce dai dovadă prin ranchiuna pe care i-o porți acelei persoane?
Poate "marfil" acum își vede de viață, se bucură de prezent și nici nu-ți mai aduce aminte de tine sau de site-ul acesta.
Eu cred că tu pătrezi aceste resentimente față de ea datorită faptului că nu te-ai răzbunat, căci consider că o persoană care poartă resemtimente este și o persoană răzbunătoare.
Am întâlnit cazuri de persoane care purtau ranchiună și apoi au căutat să se răzbune. Așadar ranchiuna merge mână în mână cu răzbunarea.
Tu ai avut vreodată un job?
Ai mers la serviciu?
Dacă șeful/șefa țipă la tine și te umilește, tu ce faci? Îi porți resentimente și cauți să te răzbuni?
Sunt oameni care au probleme mai grave decât ale tale și eu nu își consumă timpul și energia ca să-și plângă de milă și să se victimeze cum o faci tu.
Chiar dacă nu vrei să recunoști, dai dovadă de orgoliu, fixism și încăpățânare, duse la extrem aș putea spune. Poate nu ești conștient de asta sau nu vrei să admiți.
Ceilalți nu sunt obligați să accepte punctul tău de vedere așa cum nici tu nu ești obligat să-l accepți pe al lor.
Încearcă să accepți următoarele:
NU ai întotdeauna dreptate
Încearcă să fi mai maleabil
Încearcă să te maturizezi și să nu mai porți pică căci la nimic bun nu duce.
Ai zis că te bucuri de viață? Prin faptul că porți ranchiună nu prea se pare.
Un om care se bucură cu adevărat de viață, nu stă să caute nod în papură altora; un om care se bucură de viață e un om care s-a debarasat de trecutul său și merge mai departe, e conectat cu prezentul.
Dacă ai avea într-adevăr viață socială așa cum afirmi, ai povesti chestii din viața reală, de dincolo de computer, dar din câte văd nu ptea o faci.
Ce rezolvi prin faptul că-ți aduci aminte de trecut?
Ce folos îți aduce?
Și eu am fost șicanată la serviciu, mai ales la început, și eu am avut parte de tratament abuziv din partea unuia dintre foștii mei șefi dar nu stau să mă vait. Am înțeles de ce s-au comportat așa, am făcut pace cu ei și am mers mai departe.
Unde crezi că o să ajungi dacă porți ranchiună și îți aduci aminte?
Unde crezi că o să ajungi cu văicăreala?
Dacă zici că te bucuri de viață, bucură-te în adevăratul sens al cuvântului, nu doar în teorie și încearcă să distingi viața virtuală de cea reală.
Când ai stările acelea de frustrare, încearcă să faci o scurtă plimbare. Face bine.
Dacă dorești a crede în continuare că eu sunt "marfil" sau altcineva, nu ai decât. E alegerea ta dar te rog să mă lași în pace.
Vede-ți de viața ta cotidiană, trăiește și lasă-i și pe alții să trăiască.

O zi bună!

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Eu am zis mai mult ca sa stie si altii cine este acea persoana si la ce sa se astepte de la ea, de aia am zis, nu conteaza ca-s barbat sau nu.

Si ca esti tu sau nu esti, daca ai vedea privatale, ai vedea ca nu avea motiv sa se poarte asa, un om cu caracter prost, nu are nevoie de motive sa se poarte urat. Insa nu se dau privatele, ca nu se face asa ceva, ce discuta omu acolo, acolo ramane.

Si pana la urma cum oi fi, cine ma place cum sunt, bine, cine nu, aia e, no problemo, eu tot ala voi ramane asa cum sunt.

Dreptate are ala care zice conform realului, daca se verifica ca in real asa e, ala are, zic asta oricare ar fi ala.
Nu am nici eu mereu dreptate.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Ceva nu e ok aici.
Nimeni nu insultă pe cineva degeaba.
Probabil i-ai zis tu ceva ce nu i-a convenit.
Poate nu-ți dai seama sau nu vrei să recunoști.
Adevărul e undeva la mijloc.

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Pai nu i-a convenit dar aiurea nu i-a convenit, cand a fost intrebarea cu cine ati vrea sa va vedeti de pe TPU, eu am zis cu RAY, si de acolo cred ca a pornit, ca eu si ea discutam pe privat chestii destul de personale de 2-3 luni.

Si dupa aia "aaa, cu proasta si taranca de mine n-ai vrea sa te vezi".
Se autosubestima, eu in primul rand ca niciodata nu am gandit ca e proasta, ca nici nu era din moment ce analiza comportamentele oamenilor, iar faptul ca era de la sat, iar nu desconsider oamenii de la sate, am si eu 9 rude la tara, si eu sunt de la tara de origine.
Degeaba i-am zis.

A avut o viata complicata si avea si multe complexe, razbunarea la ea a fost.
Adevaru e ca si eu am avut o viata nu prea okey, dar eu nu ma razbun pe altii ca nu au ei vina ca eu am avut probleme.

Razbunator ai dreptate, sunt, dar in cazuri mai serioase.
De ex daca ma bate cineva, sau face rau familiei mele.
Ranchiuna iar ai dreptate, port dar la neoameni care m-au tratat urat pe nedrept. Ma refer in real, nu pe net.

Dar orgolios sincer nu-s, si nici invidios.
Mai exista razbunare din invidie, nu doar din ranchiuna, unii se razbuna si ca altul are mai mult.

Da, prietenu meu programatoru e sanatos, lucreaza, are bani destui, are tot, dar ma bucur pentru el, nu il invidiez ca nu am de ce, nu ma ajuta cu nimic, in plus ce vina are el ca eu am fost damblagiu si n-am facut mai nimic incepand de la cariera pana la sanatate.

Aaa, ca-mi pare rau ca nu-s ca el, asta e altceva.

E, altii il invidiaza de exemplu.

| Lukasssz a răspuns (pentru Mosotti):

Scuze ca raspund acum, dar asta e.
Uite Mosotti, noi suntem din generatii COMPLET diferite.Eu am 18, tu 40 si e complet NORMAL sa exista diferente.
Pe timpul tau conta doar cum arati, dar acum din cauza evolutiei umane, fetel isi mai doresc si situatie materiala buna (nu toate, altele le pasa doar cum arati) sunt extrem de multe exceptii.

| Lukasssz a răspuns (pentru Lukasssz):

Fetele*

| Mosotti explică (pentru Lukasssz):

Nu s-a schimbat nimic, genetica a ramas, femeile de cand sunt ele au vrut barbati frumosi, si am explicat de ce, nu e diferit nimic. Nu se schimba genetica si legile atractiei intr-o generatie.
Creierul lor reptilian nu stie de situatie materiala.

E de ajuns sa ai salariu mediu ca si ea, nimic mai mult. Daca te place mult, de acolo vine totul de la sine. Si apoi fac impreuna totul, casa, masina, etc.
Au pretentii mai mari cand nu te place, ca altfel de ce ar sta cu acel om?!

| Lukasssz a răspuns (pentru Mosotti):

Totusi exista si exceptii.De exemplu, unele isi doresc si frumusete si bani.Totusi eu arat destul de bine si nu am parte de fete, sti de ce? Pentru ca nu sunt sociabil si nici tupeist nu sunt!

| Mosotti explică (pentru Lukasssz):

Mda, tu ai o problema, ca nu esti sociabil, nu tupeist neaparat, ca vin ele la tine, stai linistit, insa nu esti sociabil, emiti respingere, emiti ca n-ai vrea prietenii, contact cu oamenii.
Dar in general aia aratosi au si multa sociabilitate in ei.

In general daca frumusetea exista, creieru e facut sa dezactiveze celelalte pretentii, ca natura a vrut sa se cupleze cu ala, nu a interesat-o de bani. Ptr ca ala emite ca are calitatile toate pentru a fi bun pentru perpetuare, sa protejeze femeia, copilu, teritoriu si sa aduca resurse. Figura lui zice ca nu lipseste nimic.
Ca inconstientul ei doar asta stie sa citeasca, nu altceva.

Da, pot exista si exceptii, dar putine, insa si acolo, daca atractia e mare, se taie aia cu banii, chiar ii da ea, doar sa fie cu el, te pui cu natura? Isi permite sa vrea si bani, cand nu se indragosteste, daca se inragosteste, adios.

Ca zice ea "daaa, e frumusel dar sa aiba si bani", asta da, dar asta inseamna ca nu s-a declansat atractia aia ca lumea, si atunci constientul poate decide si emite pretentii.

Cand s-a indragostit, constientul nu mai poate lua decizii, se suspenda, tocmai ca sa fi obligat sa faci ce vrea natura, sa nu iei tu la puricat "aaa nu e destept, aaa n-are bani, deci nu ma cuplez cu el".
De aia indragosteala iti ia mintile, asta e scopul, nu e intamplator.
Natura vrea sa faci copil cu ala! Si asta vei face.

| Lukasssz a răspuns (pentru Mosotti):

Aici ai extrem de multa dreptate.Eu sunt un tip solitar, nu imi place sa aud rasete/sau sa ma hlizesc degeaba sau chiar sa vorbesc.Da, am avut vreo cateva tipe care voiau sa aiba o relatie cu mine si crede-ma erau frumoase, dar le-am refuzat, fiindca nu imi place sa socializez si ti-am zis nu suport sa aud rasete( nu stiu de ce).
Cat despre copil, nu vream sa am.De ce? Pentru odata ce ai copile, adios viata, pa pa libertate, pa pa liniste, pa pa nopti dormite si nu cred ca pot sa cresc un copil la depresia pe care o am.Si de ce as face un copil daca nu ma simt in stare, nu vreau sa chinui un suflet!

| Lukasssz a răspuns (pentru Lukasssz):

Copil*

| Mosotti explică (pentru Lukasssz):

Ai avut tu o trauma candva de nu suporti rasete, sau o fi fost altceva, trasatura defecta de personalitate, nu stiu.

Nici eu nu vreau copil, nu ca sa nu-l chinui, dar ma incurca pe mine, eu vreau sa fiu cu femeia mea, sa ne simtim bine amandoi fara obligatii si probleme, nu sa aud tipete si alte alea, plus ca apar probleme si altele, femeia dupa aia sta doar in fundul copilului, si esti tinut de prost apoi, poate se mai si ingrasa si altele.
Dupa aia zici ca s-a maritat cu copilu, nu cu tine.

Si dupa ce il faci, pe la 15 ani te trezesti ca te da afara din camera, daca n-ai, zice ca nu esti in stare, esti bun doar cat ii dai, si altele de genu.
Nu am nevoie de asa ceva, ca sa am la ce sa bat ca la fasole, n-are sens.

| Lukasssz a răspuns (pentru Mosotti):

Foarte bine spus, mai ales chestia cu copilul.
Eu nu am avut traume, deci poate este din cauza faptului ca am autism.Asta este singura mea explicatie.

| Mosotti explică (pentru Lukasssz):

Pai cu copilul asa e, nu stiu ce casuna astia atata pe copii si ce vad asa simpatic la ei.
Eu vad ca sare, tipa, deranjeaza.

Vad simpatic un copil dupa 13 ani care deja sta locului si poti discuta cu el ca de la egal la egal, care nu sare, urla, etc.

Nu stiu daca ai autism, te-ai dus la vreun medic sa intrebi ce ar putea fi? Ca poate e o trasatura de personalitate, sau ai avut traume dar nu le-ai constientizat tu, iar la nivel inconstient, treburile s-au nasolit.

| Lukasssz a răspuns (pentru Mosotti):

Am fost diagnosticat cu autism!
Acum poti raspunde la intrebarea mea recenta? Te rog.

| Mosotti explică (pentru Lukasssz):

Daca ai fost diagnosticat, e altceva, inseamna ca ai.
Am raspuns la intrebarea cu liceul.

| Lukasssz a răspuns (pentru Mosotti):

Ok,mersi.

| Mosotti explică:

Pentru Metisul, mai ai medicatie de incercat, astea de le-ai enumerat nu-s tot ce puteai incerca.
Trebuie sa scapi de starile alea, altfel nu prea ai viata.

F bine ca arati mai tanar, si f bine ca atragi gagici.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Figura? Serios? Asta e concluzia pe care ai tras-o tu? Oare atitudinea nu are nimic de-a face aici? Legat de partea cu anxietatea sociala, ce daca au de pierdut? Nu vor avea harem, dar e suficient sa aiba UNA care sa ii vada cu adevarat pentru ceea ce sunt, nu o duzina. My 5 cents.

| Mosotti explică (pentru GabiDumitrescu):

Pai f serios, nu eu am tras concluzia ci realitatea iti arata asta. Ce e frumos si lui dzeu ii place, nu sti vorba aia?

N-ai vazut ca si femei si barbati f multi le place de cineva doar ca-l vede?! Si dupa aia afla ce are in cap, caracter, atitudine.
Normal ca are si atitudinea de a face, ai dreptate, insa in general aia aratosi au si atitudine, ca de fapt o figura aratoasa emite ca are si atitudine, ca e barbat adevarat.

Si in liceu, facultate, servici, cand e unu misto, sa vezi cum majoritatea femeilor nu stiu cum sa-i intre in gratii, chiar daca nu-i stie inca atitudinea.

Toate astea le verifici in realitate, nu le-am inventat eu.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Mosotti):

Da, desigur. Iti place de cineva in functie de cum arata si dupa ce deschide gura te calmezi. Ori are dantura praf, ori spune o prostie. big grin

| Mosotti explică (pentru GabiDumitrescu):

E, daca-ti place tare, orice basina trage razi, cel putin la inceput, dupa aia vedem.
Si in general oamenii majoritari cand deschid gura discuta mediu si okey, nu e problema.
Daca are dantura praf da, tine de fizic si poate fi un factor sa nu mai o placi.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Mosotti):

Nu de fizic cit de faptul ca nu are prioritatile in regula si nu are grija de persoana proprie. Cam acelasi lucru e in mare parte cu grasele - nu faptul ca e grasa e un turnoff, ci faptul ca e grasa fiindca nu are grija de ea.

| Mosotti explică (pentru GabiDumitrescu):

Ce treaba are prioritatea si n-are grija de persoana proprie? Cand vezi pe unu in slipi la strand, cum pare ca are grija de el? Si cum ii vezi prioritatile? Dar te poate atrage mult, iti fug ochii ca dracii.

Ca dupa aia afli tu restul, e altceva.

Cu grasele daca au figura frumoasa, merge, bine sa nu sara de 130-150 kg, ca daca au mai mult deja-s deformate rau la corp.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Mosotti):

Pai au treaba daca discutam in termeni de relatii mai serioase. Asa, la o anumita varsta ai f*&e orice are o piersicuta sau un castravete, in functie de ce gen esti tu. Nu ma bag la non-binari, aia sa fie sanatosi/sanatoase, nu sunt cuprinsi in sfera discutiei. happy

| Mosotti explică (pentru GabiDumitrescu):

Normal ca au treaba si alte calitati daca vorbim de rel serioase, dar pana acolo te saturi de iubire si f, adica exact ce un om are nevoie pentru sufletul lui.
Ca face sau nu rel serioasa e discutabil, dar face sigur.

| relian a răspuns:

Am zis ca nu mai ma bag in discutie cu tine, dar uite, vad multi pe aici care spun fiecare cate ceva, asa a zis sa zic si eu.

Femeile se uita la n barbat in primul rand la fata, la cum arata la fata acel barbat.
Cand spun femeile, ma refer la majoritatea la 99% asta le atrage pe ele, felul cum arata un barbat la fata.

Exact cum ai aratat si tu, degeaba ai tu corp frumos daca la fata esti urat, nu se uita nici una laughing
Aia cu burta daca au chip atragator vin femeile ca mustele. deci ai dreptate aici.
Nu o spun eu o spun observatiile, o spun femeile.Eu am discutat cu mii de femei si asa este, citisem si eu chestia asta, apoi am intrebat direct femei.
Ba am facut si probe laughing fa-ti un profil pe Facebook sau pe un website de asta de agata, baga o poza cu unu cu fata de barbat mortal, o sa ramai uimit.

Scriu mult dar nu am cum.Eram pe un webiste de asta romanesc femei barbati. Vorba ta si eu cam la fel nu am asa o fata f atragatoare,mai vorbeam cu una alta.Din intimplare, am dat peste cineva, aia cauta pe unu, ala unu avea o fata f atragatoare, la corp nu era cine stie ce.
Am luat poza aluia, vreo 5 poze, sa par mai credibil, am bagat la un profil si dai sa sune laughing
Nu o sa credeti sute de mesaje, fara sa zic nimic, fara sa le agat eu, au venit din astea de la 15 ani pana la mamaie de 60 de ani.
Tiu minte, era o femeie de asta 50-60 de ani, vai macatear mama laughing uite ca avem si noi barbati ca americanii laughing zice bv asa.Altele de astea dealde 15 ani scriua cas terminate dupa mine laughing adica dupa poza aluia.
Cea fost,tare de tot show, dar nici una, absolut nici una nu indraznea sa ma intrebe daca pozele is reale, sau sa dau camera laughing

Pe unele le luam la rost, le vorbeam urat, asta sa vad reactias lor.Isi cereau ele scuze laughing nu imi venea sa cred.
Aveam si eu pe una, vorbeam asa online.La un mom dat vad ca incepu sa se eschivez,ca merge la taicasu ca e bolnav,ca nu are timp bla bla.
Ea voia relatie serioasa.Zic e tactu bolnav, ia sa vedem si intru cu profilu de care zic la ea laughing pai ce a mai intrebat cum de mai gasit, ori cine esti., nici pomeneal, s-a pus la povesti cu ala, nu mai era tacsu bolnav.
Am duso asa vreo 2 saptamani,stii ce facea tipa? Pleca de la munca,fii atent sa vorbeasca cu tipu, eu normal a zis ca locuiesc in America si fusu orar e dif mare deci se invoia de la munca sa ajunga acasa sa poata vorbi cu asta laughing dar avea asta o figura, pai te atragea si pe tine ca barbat.
Nu era frumos, dar avea c eva magnet, am zis nu exista nimeni sai reziste.
Am icercat la nu stiu cate femei.
Ok revin cu alt comentariu, e prea lnng deja si se plictisesc oamenii

| Mosotti explică (pentru relian):

Nu conteaza ca scrii mult, pe mine nu ma deranjeaza, daca ma int subiectul, niciodata nu e prea mult, pe mine nu ma plictiseste, pe cine plictiseste, inseamna ca nu int subiectul.
Cand citeste o carte de 500 pagini nu se mai plictiseste? Dar acolo ii int subiectul, aici e aici.
Am citit tot ce ai scris.

Dar pacat ca ne-am tot contrat noi doi.

Aici vezi? Suntem de acord.

"Femeile se uita la un barbat in primul rand la fata, la cum arata la fata acel barbat."
EXACT! Asta tot le zic si ei nu pricep desi realitatea o arata si a aratat-o de cand lumea.

Vezi? Si tu ai facut testul cu poza aia de barbat misto, si cei de aici nu inteleg neam oricat le explici si le arati sa verifice realitatea, zau daca ii inteleg.

Si ai explicat si experienta ta si tot nu inteleg, tot o sa te contrazica! Te ia cu caracteru, atitudinea, inteligenta.
Le duare in pix pe ele de inteligenta, chiar te acuza ca esti plictisitor daca esti prea destept si discuti ceva mai acatarii.

Ala de zici tu ca nu era frumos, de fapt era, emitea multa masculinitate, nu il percepeai tu frumos, dar asta e altceva.

| relian a răspuns (pentru Mosotti):

Daca multi spun ca altceva le atrag pe femei, atunci nu ai ce le face.Eu am intebat femei fata in fata,daca o femeie iti spune ca la aia se uita,ca le plac barbatii aratosi la fata,barbatii care prin expresia fetei le atrage,mai mult ce sa le spui.

Sa intrebe ei femei,dar nu pe net, sa le intrebe asa fata in fata si alea sa nu aibe a face cu ei, adica sa fie doara cunostinte ori prieteni.

Ca de intrebi pe una la care vrei sa te dai, aia normal ca te ia cu alte abureli, cu povesti, vraja marii laughing Deci trebuie sa stii si pe cine sa intrebi si cum sa intrebi.

| Mosotti explică (pentru relian):

Pai multe si daca stiu ca le atrage figura, nu o sa zica, o sa te ia ca sufletu conteaza, deci multe or sa minta.
Nici nu trebuie sa intrebi, ca realitatea da raspunsul foarte clar.

Prietenu meu alfa rupe tot nene, de la 15 ani atrage si pana acu la 43, se uita femeile la el pana sa afle cum vorbeste, ce atitudine are, ce are in cap, ce comportament are.
Deci nu e clar? Ca are figura aia atractiva f masculina.

Si se generalizeaza, ca genetic femeile-s la fel programate sa placa.

Si eu oricat am vorbit de frumos, oricat de bine m-am purtat, orice am discutat ca am ceva in cap, eram neinteresant pentru majoritatea femeilor, deci iar e clar.
Si asa si prietenu meu programator care nu prea atrage.
Era invisibil pentru femei orice facea.

Si prietenu meu asta alfa nu face decat sa rada, sa glumeasca, sa faca panarama si e f bine, n-are bani, n-are masina, are datorii in schimb, are un sal mediu si atat, n-are nici facultate, deci iar e clar.

| relian a răspuns (pentru Mosotti):

Asa este.Cei care au o fata comuna,care nu are mai nimic sa sara in oochi,nu atrag mai nici o femeie laughing Deci esti ok,nu esti nici urat,dar nici frumusel,ai carateristici comune, nimic nu sare in ochi, esti pe dinafara laughing ramai fata batrana, barbatu femeie laughingnu se uita aproape nici una la tine, nici alea grase

| Mosotti explică (pentru relian):

Pai da, cam asa, prietenu meu asta alfa are o figura f atractiva, nu comuna, si aspira priviri de la femei de sparge! Parca are ceva pe figura aia.
Aspira de la 25 ani pana la femei de peste 50, priviri si admiratie, acum la 43 ani.
Asa cum atragea si la 16 ani, e ceva de te doare capu.

Si iti dai seama ca alea nu stiu dinainte ce cap are, ce caracter are, ce comportament are, vad ele dupa, si culmea le place si astea la el, ca e sociabil, glumet, etc.

Si mult neaga realitatea evidenta, zic ca eu o tin in prostie doar sa am eu dreptate, era bine sa fie asa! Sa aberez eu si sa nu fie asa.

Iar eu m-am dus la sala 6 ani, aveam corp lucrat si cucu, ca figura nu atragea mai deloc, era mai femina, mai de copil asa, in schimb atrageam homosexualii la greu, hahahaha, mooooor de ras.

| relian a răspuns:

Ok am revenit.
Tipa cu tacsu bolnav am dus-o asa cu vrajeala vreo 2 saptamani,apoi am zis uite cine sunt,zic cu mine o lalaiai,tactu bolnav,munca,fus orar mare,zic cu asta era ok? Nui venea sa creada, a incneput sa planga laughing dar plangea ce pierduse, zic du-te cauta pe ala laughing

Ok, am verificat asa si pe o iubita de-a mea, de aici din America, a pus botu ca robotu laughing inenbunita dupa asta.
Am agata o alta tipa de la NY, frate aia a fost jale, m-a tinut pana la ora 3 dimineata,nu ma lasa nicicum,voia sa ii dau nr d e telefon,voia atunci s-a ia avionu si sa vina la mine,adica la ala din poze,ala, adica eu, laughing i-am zis ca locuiesc in Las Vegas, zice acu viu, ma scosl si ma duc la aeroport laughing pana la urma ma doborase somnu, i-am zis femeie nu-s eu ala is pozele altuia.

Zice, tu cum arati? Iam aratat poza, femeia ok nu m-a injurat, a zis ca is ok si eu, iar daca vreodata am drum pe la NY iese sa si-o traga odata si cu mine, numa asa de proba laughing

Ultima ce am agatao cu poza astia stii cine a fost? Nu o sa credeti.Anca Palimariu, aia ce prezenta meteo la pro tv laughing stiu multi o sa zica ca mint laughing
Frate, am intrat cu Liviu, asa am zis ca ma numesc.Ba esti nebun,dupa cateva secunde ce i-am scris lu asta, a si raspuns,esti nebun laughing numi venea sa cred. Zice vai cine esti? I-am zis is Liviu locuiesc in Las Vegas,miai atras atentia,esti draguta bla bla.
Cred ca sa udat toata laughing pe pariu. A spus ca este in pauza, era la munca la PRO tv, am mai stat la povesti vreo cateva zile cu ea,apoi ma plictisii,nici asta nu mi-a cerut camera sa ma vada,nu indraznea,nu voia sa dispar,, apoi i-am zis cine sunt si dusa a fost, ea voia pe Liviu nu pe mine, voia pe Liviu barbatu mortal, barbatu fatal laughing

Deci absolut toate femeile se uita la fata unui barbat.Aici de data asat ai nimerito.Deci din observatiile mele si din ce citisem de la cei care se ocupa, adevarul asta e.Fata e ce conteaza pentru femei, poti avea si burta trec peste, poti sa fii si prost trec pestelaughing.

Restul ce zic unia pe aici, bat campii, nu stiu ce vorbesc. Femeile se uita prima data la fata barbatului.
Am aratat pe viu la ce se uita femeile.Am intrebat iubitele ce le-am avut la fel au zis,prima data se uita la fata,aia le atrage pe ele,barbatu sa aiba ceva anume ce le atrage.
Barbatii se uita la sani si la fund la femei,prima data, apoi la fata si restul.

Care vine cu povesti,are ala papagal, ori cai destept,ca nu stiu ce rahaturi, astea is povesti.
Dar nu e vorba de frumusete la barbat, este de atractie, are ceva ce le atrage.
Uite un barbat ce este urat dupa mine, dar atrage femei.Actorul ala american cu nasul naspa, Adrien Brody,are corp frumos, dar are nasu mare si asa carn, a jucat el in Predators si alte filme.
Pai ala atrage femei la greu, are ceva la fata, nu stiu ce, dar atrage.Am intrebat pe o fosta iubita, ce parere are de actorul asta, a zis cai place f mult cum arata laughing
Ca o atrage, are ceva ce o atrage.
Deci este vorba sa ai ceva ce atrag femeile, iar daca mai ai si fata draguta, esti nu alfa 10 esti alfa 1000, Palimariu e deja pe tava laughing ba esti nebun, am vorbit cu Palimariu, aia ce nu-i ajunge nimeni la nas laughing aia ce se da lovita ca e si desteapta.
Adevarul e ca arata f bine.Mi-a dat poze esti nebun laughing adica lu Liviu,adica tot mie Poze ce nu erau pe net,bine poze normale,i-am zis sa faca poza acolo la protv a facut,esti nebun pe bune laughing trebuie sa fac masca cu liviu asta si ma duceam la Palimariu,era deja uda,nu mai vedea, nu mai auzea laughing

| Mosotti explică (pentru relian):

Perfect corect ce ai constatat! 101 % adevarat, asta este adevarul, asta e natura umana, cate teste sa mai facem ca sa inteleaga lumea?

Pe mine ma acuza Rosalia ca-s orgolios, adica de fapt vrea sa zica ca ma tot contrazic in prostie si o tin pe a mea doar sa am eu dreptate, pai daca e adevaru? Nu pot sa ma fac ca imi schimb o parere corecta la subiectul asta zic.

| LoveSleep a răspuns:

Parerea ta e mereu aceeasi, indiferent cate argumente ai primi. Nu are rost sa mai intrebi, Mosotti. Tine-te de convingerile tale, cu asta ramanem la sfarsitul vietii.
Ba dum tss.

| anonim_4396 a răspuns (pentru LoveSleep):

Din câte mi-au dat seama, acest Mosotti e o persoană destul de fixistă si orgolioasă, oricât ar nega el, și nu Mosotti, nu o lua ca și critică, nu-mi place să intru în polemici, ia-o ca o constatare.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Măcar aici sa fie campion daca în realitate nu este. big grin

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Aaaaoleu, incepi sa faci sa iau si 1 % ala ca nu esti marfil, EXACT asa zicea si celalalt user.
Mai in gluma mai in serios o zic.
Desi recunosc ca nu a zis ca-s orgolios, dar tot pe acolo ca si fel, zicea ca ma dau mare si ca-s arogant, fata sa verifice ce am zis, desi era verificabil mai ales pe aria medicina.

Si exact asa facea si celalalt user, nega natura umana, zicea ca nu e asa cum zic eu cu relatiile.

Sau poate e sora ta aia cu celalalt user, nu stiu, poate va asemanati la fel de a fi, ca am intalnit si asa oameni.
Gandeau la fel, nu stiai care e unu si care e altul, erau frati. Si tot asa, aveau conturi pe FB fiecare, bine, pe aia ii stiam personal.

Nu conteaza domne fizicu, dat toti va uitati dupa fizic, absolut toti, si femei si barbati! Cum vedeti un barbat bine, cum cadeti pe jos majoritatea femeilor, nu toate ce-i drept.
Si cum vede unu pe una f misto, e ud tot, nu stie cum sa o abordeze.

Si exact asa facea si celalalat user, ii ziceam ca nu-s asa cum zice, ea zicea "ba da, esti".
Eu nu am cum sa nu sustin o realitate, asta e, asta nu e orgoliu.
Orgoliu e cand zici prost, ceilalti iti explica cu fapte si tu negi, sau te superi ca iti zice.

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Eu nu vreau sa fiu nici un campion, ce zic aici zic si in real.
Adevaru este ca sincer eu am invatat de la cineva astea cu natura umana acum 5 ani, nici eu nu constientizam, eu vedeam ce se intampla dar nu intelegeam de ce.
Este un user de pe softpedia care posteaza si aici, dar mai rar, mi-a zis de psihologia evolutionista si altele, tot ce zicea, coincidea cu realitatea.

Adica nu ma dau eu ocean ca le-am gandit eu.

Sa nu intelegi gresit, eu nu vorbesc acum de oameni cat de cat medii atractivi, ca tu la aia te referi, eu ma refer la oameni total neatractivi.

Uite, mi-a dat si un dictionar pleistocen, sa vezi si tu cum coincide cu realitatea ce scrie acolo:

Iti dau link, ca nu are sens sa pun aici ca e mai lung.
Iti da traducerea, de ex ce inseamna barbat care stie ce vrea, sau ce inseamna barbat care e carismatic, deci ce calitate se ascunde in spate si de ce asta atrage femeile.

https://easyupload.io/er8vlx

| Mosotti explică (pentru LoveSleep):

Pai realitatea este aia, ce argumente primesc? Primesc argumente care contrazic si realitatea si natura umana.
Mie imi place la voi ca ziceti nu nu nu nu, dar cum am zis altui coleg de forum, tot la frumusete va uitati absolut toti prima data.

Cum fata se ingrasa, cum gata, barbatu zice ca nu-l mai atrage, ori o paraseste, ori o inseala, il doare in pix de cat de buna e, cat de caracter are.
Ca-s si baieti care plac pe alea mai grase, e corect, dar zic de majoritatea eu.

Iar cazurile care aparent contrazic natura umana, ca voi de alea sunteti derutati, am zis de ce, ori atrage cat de cat si voi nu va dati seama si ziceti ca nu atrage dar sta cu el, ori e relatie pe interes.

Pai am facut eu testul, am poza unei care chiar arata total neatractiv. Poza era publica pe matrimoniale, deci puteam sa o dau.
Am dat poza la multi barbati, raspuns:

"tu iti bati joc de mine?", nici unu n -a zis ca poate e buna, poate are caracter, poate poate, si ca totusi ar vrea sa o cunoasca.

| SilentRain a răspuns:

E vorbă de caracter.

| Mosotti explică (pentru SilentRain):

Daaaa, e vb de caracter, de aia multi frumosi cu caracter prost au gagici care le suporta magariile uneori, le inseala, uneori le bate si tot stau cu ei, daca ai caracter prea bun, plictisesti, femeile adora baietii rai, nu toate dar f multe, la nivel, inconstient sunt atrase de ei.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Am observat că ai o fixație pe figură, că ți se pare foarte importantă ca să atragi - caută Pete Davidson și spune-mi dacă ți se pare atractiv. Are cearcăne imense, acnee chistică și e bolnav psihic. Singurele lui atuuri sunt înălțimea și simțul umorului, iar de bani nu cred că se pune problema, că e doar un comediant și a ieșit cu tipe mai înstărite decât el. Caută să vezi ce istoric are într-ale dating-ului. El singur își spune că e ''ugly hot'' și toată lumea e șocată de câte ori apare cu o tipă nouă pentru că, deși nu e cu adevărat urât, iese cu femei foarte frumoase și fața lui pare dezordonată în comparație cu ale lor laughing e considerat de majoritate din altă ligă față de femeile alea, dar uite că totuși le atrage.

Mă rog, aș scrie mai multe, dar știu că o s-o ții tot pe a ta.

Sunt curioasă totuși unde atrag băieții ăștia cu anxietate socială... laughing că de obicei nu muncesc și nici rețele sociale nu au. Mă rog, cel puțin ăștia de pe TPU, că în realitate nu am cunoscut.

| Mosotti explică (pentru supadeceapa):

Pete Davidson nu e baiat asa urat sa stii, atrage cat de cat, i-am vazut poza, plus ca daca are si bani, e mai dificil de constatat ce si cum pentru ca e placut.

Bine, la femei nu cont doar figura ci si corpul, aici ai dreptate.
Barbatu se uita si la corpt, dar prima data la figura.

La barbat corpul conteaza mai putinel, bine, sa nu fie obez.
Adica daca un barbat se uita la picioare, o femeie nu prea se uita la picioarele unuia.

Din pacate natura are o obsesie, nu eu, ea a pus niste calitati pe figura pentru ca femeile sa nu fie atrase de barbatii neeligibili pentru perpetuare, ce-i drept dupa regulile ancestrale.

Sigur ca dupa aia nu poti face rel serioasa doar pe fizic, asta am mai zis, dar in prima faza, frumusetea e principala.

| Emma30555 a răspuns:

Eu nu am cunoscut tipi care sa sufere de anxietate. Pentru mine dacă nu știe sa poarte o conversație, dacă din cauza timidității se comporta bizar, dacă nu e deloc funny și nu e pe aceeași lungime de unda poate sa fie oricât de frumos nu m ar atrage. Un bărbat cu putina burta nu e ceva asa nasol depinde acum cum arata în ansamblul dar nu ar fi un factor de respingere, nimeni nu e perfect și oricum nu contează doar asta. Contează sa fi plăcut

| Mosotti explică (pentru Emma30555):

Nu ai cunoscut tu, eu am cunoscut pentru ca am si frecventat mediu unde erau asa oameni.

Bine, ca poate dupa aia daca nu poate purta o conversatie, o sa refuzi, aici ai dreptate, insa asa inainte, te atrage, adica pana sa afli ce si cum. Ca doar nu poti sta cu o stana de piatra tacuta.

Dar daca te atrage ca lumea, o sa incerci sa-l redresezi, cate cazuri n-am vazut asa, tu crezi ca e asa simplu? Cand le ia flama, e jale, nu mai controleaza ele ce si cum.
Bine, poate incerci, nu zic ca sigur, ca poate tu nu esti asa.

Si dupa ce vede ce nu se schimba, atunci da, poate-l lasa, insa in prima faza vrea sa fie cu el si incearca sa faca sa fie bine.

| Emma30555 a răspuns (pentru Mosotti):

Eu cred ca atat eu cat majoritatea femeilor tindem să ne îndrăgosti de bărbați care inspiră caracter puternic, curaj, încredere, dacă e anxios probabil se poate îndrăgosti de el dar intr-un altfel de mediu unde sa ai răbdare să îl cunoști că om su sa vezi niște calități mai profunde. Doar de fizic nu te poti îndrăgosti, e doar o simpla atracție sau pur ei simplu remarci obiectiv niște calități fizice bune, de obicei băieții frumosi au succes tocmai că au încredere în ei, de fapt frumusețea le da încredere și siguranță dar de fapt încrederea lor atrage cel mai mult

| Mosotti explică (pentru Emma30555):

Pai da! Exact, de aia sunteti atrasi, cu curaj, etc, insa in primul rand sa atraga fizic, sigur ca e doar o atractie si nu indragosteala insa de acolo incepe tot.

Si dupa aia vedem si celelalte chestii.

Pai atrage totul, si fizicul, si siguranta si increderea, tot pachetul asta.
Aia

Daca e anxios si te atrage f mult, o sa-l vrei mai ales daca are si alte calitati bune, si cand o sa-i vezi problema, o sa incerci sa-l repari crezand ca fiind alaturi de el ii trece, sau il trimiti sa se trateze, dar tot il vrei.
Daca nu si nu isi revine si te deranjeaza asta, atunci e altceva, poate nu o sa-ti mai placa si il lasi, dar asta nu poti controla tu din pacate.

| Emma30555 a răspuns (pentru Mosotti):

Pe mine sincer îți spun nu cred ca m ar atrage un anxios, chiar dacă arara bine. Nu pleacă totul de la fizic, fizicul nu transmite mare lucru, si la tv vezi oameni frumoși, nu te simti atras de ei, îi vezi ca atare, cel mult poate ii admiri dar nu declanșează atracția sexuală sau emoțională.

| Mosotti explică (pentru Emma30555):

Nu crezi, dar n-ai fost in postura aia sa vezi daca te atrage sau nu un anxios, ca de dinainte nu sti ca e anxios cand il vezi si te atrage mult! Figura transmite multe inconstientului tau, constient tu nu sti sa citesti ce emite figura, adica noi oamenii nu stim.
Insa de multe ori stim, se vede ce om e.

Daca esti atenta in emisiunile alea Lectii de viata si in cautarea adevarului, rolu de golan, sunt alesi oameni cu figura specifica, daca e fata de bani gata care nu invata, iti pune una din aia ca doar te uiti la ea si e clar ca asa e.
Personajele sunt asa si in real. Deci se stie ca figura emite destule.
Iar fata aia de casa si cuminte care invata, are alta figura specifica.

Da, sunt oameni frumosi la TV de care nu te simti atrasa, insa nu-s genu tau, ca si frumosii astia au figuri diferite, si chiar daca emit acelasi lucru, figura aia nu te atrage.
Dar daca vezi pe unu care e genu tau, sa vezi apai cum e.

| Emma30555 a răspuns (pentru Mosotti):

Păi nu cred ca m au atras, de aia am si zis că nu cunosc persoane de genul.

| Mosotti explică (pentru Emma30555):

Pai da, nu te-au atras, nici nu te-ai confruntat cu asa situatie sa vedem ce iese, n-ai dat tu de anxiosi, ca sa nu mai zic ca la prima vedere nu iti dai seama ca e anxios.

| Lukasssz a răspuns:

Pai iti zic eu de ce stau cu burtosi care sunt neatractivi. Pentru ca ele voiau pe unu cu merțan si care arata CU MULT mai bine fata de ele, dar aia sunt baieti destepti si le aleg doar pe cele mai FRUMOASE si astea mai uratele s-au resemnat.

| Mosotti explică (pentru Lukasssz):

Pai aste se stie ca stau cu burtosi neatractivi pentru interes.

| oglindasultanului a răspuns:

Wow ai 200 raspunsuri aici rolling on the floor stai ca-s cam ametita si distrasa, nu am fost atenta, ce zici de comportamentu barbatilor astora? femeile se uita mai mult la comportament, cand este vorba despre o relatie.

| Mosotti explică (pentru oglindasultanului):

Intai iei un betasesc de 24 mg (sunt si alte concentratii, dar asta e cea mai buna) pentru ameteala, si apoi:
Este adevarat ca intr-o relatie serioasa se pune accent si pe inteligenta, comportament, caracter, intelegere, respect, si nu merge relatia fara astea, insa conditia eliminatorie este intai sa fie macar cat de cat atrasa fizic de acela (si el de ea), am zis cat de cat, nu sa fie adonis ala.
Daca nu e deloc atrasa, ori nu sta cu ala, ori il tine din interes.
Bine, nu e neaparat nevoie sa aiba burta ca sa nu fie atractiv, ma refer la figura, ca poti fi slab/gras si sa fie rezultatul acelasi.

Adica conteaza acele calitati dar dupa ce fizicu atrage cat de cat.
Ma refer la tinerete, ca la 55-60 ani nu mai conteaza fizicu, cont doar celelalte.
O sa vezi multi cu relatii, dar eu ma refer la aia total neatractivi, care-s mai rari. Ceilalti sunt mediu atractivi si este okey.

| StrongHeart a răspuns:

Ca sunt fete destepte si stiu ce vor de la viata laughing

| Mosotti explică (pentru StrongHeart):

Pai da, stiu ce vor, pe deoparte vor pe unu masculin si eventual baiatu rau, pe de alta vor si unu foarte poten financiar, asta daca nu e masculin deloc.

| ForeverAlone97 a răspuns:

Sunt de alea care stau cu aia din interes.

| Mosotti explică (pentru ForeverAlone97):

Da, stau cu aia din interes daca nu atrag cu figura masculina.

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru Mosotti):

Sau asa

| Seba2013 a răspuns:

Nodurile astea gordiane nu ma pun sa le desfac ci scot excalibur si le rup ca Alexandru cel Mare.

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

1.Pai ce parere sa am? E alegerea lor.
2.Nu prea vezi oameni frumosi cu anxietate sociala, ca se baga in seama lumea cu ei si se obisnuiesc usor.De obicei aia neatragatori au anxietate sociala, ca nu-i baga nimeni in seama si sunt goniti daca incearca sa se integreze!

| Mosotti explică (pentru FilosofulDepresiv2022):

1 - Da, ai dreptate, e alegerea lor, dar in general aleg asa fie ca ala atrage puternic cu figura deci e mascul alfa validat de ele, fie din interes.
2 - Ba da, vezi si oameni frumosi cu anxietate sociala, pentru ca anxietatea sociala e o boala, iar boala nu tine cont de frumusete si nu trebuie sa aiba un motiv de mediu sa apara neaparat.
Cati afla n-am vazut eu la spital cand ma duceam la psiholog cu anxietati, depresii si erau internati, etc, si dupa ce se tratau, erau okey.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca ar sta o fata cu unul ce suferă de anxietate, și tremura câteodată din cauza emoțiilor în public.
Atrage și fete de 20-25 de ani? Are papagal, asta îl ajuta enorm, pe lângă ca este considerat atractiv, este dezinvolt, tupeist, sociabil, lipsit de inhibiții și blocaje psihologice.

Am avut și eu un tovarăș de asta "Alpha", era scândură, nu mi se părea ca are o figura prea masculina, dar nici de pampalau, avea o vrăjeală ieșită din comun, vb cu care 3 - 5 fete /femei deodată, la agata în cluburi, pe strada, chiar și în stația de tramvai, era de etnie. Spre nefericirea lui are un caracter de pușcărie veselie, înjositor, o canalie de om, dar avea papagal ce rar am mai văzut. Asta nu e important, nu mai suntem prieteni, e un idiot! Una e sa ai anxietate alta e sa tremuri uneori de la anxietate în public. Din fericire se poate gestiona prin unele trucuri anxietatea sociala și tremurul.

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Ma, daca-l place f mult fata aia pe anxios, o sa zica ca laaasa ca te ajut eu sa-ti revii, sunt alaturi de tine, insa cand o vedea ca nu iese, poate ai dreptate, nu sta.
Insa una care te place, se documenteaza si nu te lasa pana nu te tratezi, iti zic eu, nu sti tu ce face indragosteala din om.
Bine, eu nu-s indragostit de tine dar eu iti zic ca mai ai sanse sa iti revi, cunosc cam toate medicatiile si mai ai multe sanse.

SI asa ar face si una care te iubeste mult, o sa intrebe in stanga si dreapta si o sa incerce sa te faca bine ca sa-i fie ei bine de fapt ca ii e drag de tine si se simte bine cu tine.

Nu neaparat ca ala are papagal, ci avea in primul rand figura care cam atragea (nu cont cum il percepi tu, ci cum il percep ele), altfel papagalu lui parea penibil si era acuzat ca, cu chestii de doi lei incearca el sa le agate.
Si omu se comporta normal ca orice om, nu era asa iesit din comun nici ca ce discuta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

După cum vezi mai mulți useri sunt de acord cu ce spun eu, nu ce spui tu. Dar femeile ar trebui sa fie sincere și sa răspundă ele ca să fie luate răspunsurile cu adevărat în considerare într-o măsură relativ mica.

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Pai multi useri nu cunosc natura umana, normal ca-s de acord cu tine majoritatea, dar daca ii urmaresti, ai sa vezi ca actioneaza dupa regula naturii umane chiar fara sa constientizeze.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci, vezi boss? Sunt deja 2 useri care sunt de acord cu mine. Eu nu vorbesc prostii știu ce spun. Din fericire anxietatea se poate ameliora considerabil cu un tratament adecvat și un psiholog experimentat, nu este ca schizofrenia care este o boală de nebuni ( sa ma scuze cei cu schizo, nu este cu rea intenție, dar este o boală foarte grava)

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Pai normal ca se amelioreaza insa tu nu ai trat potrivit, si trebuie sa ai! Exista si alte scheme de tratament pe care nu le-ai testat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Este posibil. Ți am răspuns la întrebarea userului pe care o confundai cu marfil ce tratamente am luat.

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Am vazut lista de medicamente, mai ai si alte scheme de trat, alea nu-s toate, ai mai multe sanse, nu te limita doar la alea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

De exemplu în domeniul Psihiatric tu dai raspunsuri la superlativ, dar cu fizicul greșești. Ți am zis am o balenă ce sta cu un tip ok în curte, ambii au studii superioare, ambii au relativ același salariu, deci nu este din interes, o plăcea din liceu, și în liceu cam tot asa arata. Tu stai mult in casa, eu am umblat în multe tari și am văzut cum sta treaba. Excepții de astea chisr dacă tu nu vrei sa pricepi sunt tot mai frecvent întâlnite indiferent ca ne convine sau nu.

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Bine, fie cum zici tu, contrazice tu natura umana daca vrei, ce sa zic.
Minte-te tu asa.
Sigur ca unii plac grasele, corect.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Unii men nu toți. Majoritatea nu.
Aici nu este vorba de grase, ci de figura. Cum poate fi unul frumos care are strabism grav și ditamai cicatricea pe fata? Și are gagica faina! Betoniera de care îți spuneam eu este vecina cu mine și sta cu un tip slim.
Și în familie aveam de ăștia grași care aveau gagici destul de acceptabile fizic. Este o chestie și de mentalitate, nu toți au mentalitatea noastră din fericire.

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Pai de figura, sunt multe grase cu figura f dulce! Exista si exceptii, ai dreptate, cand unu cu cicatrice are pe una misto.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu avea o figura frumoasa men ala de care îți spun eu, era schelet definitiv, era urat. Ți am spus, atitudinea, tupeu și papagalul ieșit din comun îl ajutau nu fizicul.

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

De unde sti tu ca nu atragea figura? Ce, erai femeie sa simti?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Pai mi-o zis unul ca, cum naibii are asta asa noroc la femei ca e urat! Pai trebuie sa fi idiot sa nu îți dai seama, sa nu ai fler, este evident ca tipul este un naspet ( schelet) unul cu ochii formați una doua își da seama. Și ala nu poate proteja o femeie ca nu mai dintr-o palmă se rostogolește 5 metri. Vezi, nu simți, este suficient.

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Se percepe el urat, real nu e deloc, daca are succes la muieri.
Pai vad la prietenu meu alfa, ca, cu fizicu a rupt tot, chiar daca la inteligenta nu exceleaza, si e mai rau si agresiv in general, si nici bani n-are, are datorii! Salariu mediu doar, far studii superioare.
Dar atitudinea e buna, se leaga de figura alfa, are papagal.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Ultimul cuvânt pe care l-ai menționat îl ajuta de fapt. Cuvântul cheie este papagal, cheia succesului lui, nu figura.

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Pai papaglu se leaga si de figura care atrage cat de cat, ca daca un tocilar neatractiv face papagal, sa vezi ce iese.
Chiar daca nu atrage f tare, dar atrage cat de cat fizic, si cu papagal, sigur ca e okey.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Eu atrageam extraordinar de mult fetele, și nu aveam papagal. Vezi ca greșești! Nu este mereu figura în concordanta cu papagalul în vederea atracției laughing

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Logica ca atrageai ca figura ta atrage! Chiar daca nu de nota 10 dar atrage.
Dar am zis si eu ca nu mereu sunt legate papagalul de figura, pentru ca de multe ori nici nu ai nevoie de papagal daca arati bine (asta nu am mai zis), poate chiar am gresit cand am zis ca e asociat papagalu cu figura.

Un baiat bine, discuta normal, nu are nevoie de vrajeli si papagal ca sa aiba pe una, o agata foarte rapid cu discutii banale si atat, fara nimic in plus.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate prietenul tău în comparație cu tine men are și statut social, nu sta în casa toate ziua. Femeile
niciodată nu vin ele la tine sa îți bata la ușa dacă nu te cunosc.

| sadrian46 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ba da, vin pocăitele cu o broșură și își dau viață veșnică în trei fraze.

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Are o p.a statut social, nu are studii superioare, e agent de vanzari, nu are bani, are datorii, salariu mediu net, n-are masina, are doar un ap cu 2 camere mostenit de la parinti, dar asta au multi, nimic mai mult.

N-a avut niciodata statut, chiar le zicea la femei "fata, eu nu stiu daca maine pot sa-ti pun o paine pe masa, am sal mic, nici bacu nu-l am", ele "NU conteaza, te vreau asa cum esti, tu contezi, nici eu n-am sal mare".

Asta este!

Iar programatoru saracu..cu statut si tot, cucu bau, e invizibil pentru femei, chiar una a zis "decat cu asta mai bine cu un vanzator dar sa ma atraga, ca bani am eu, nu ma int banii".
Era una careia i-am facut eu cunostinta cu el, si culmea, era si ea tot softista cu bani ca el.

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Uite ce inseamna baiat rau si ce vor femeile:

Băieți rai, adică stima de sine beton, tupeu, descurcareala, îndrăzneală, gata sa Sara la bătaie dacă sunt luați peste picior sau trebuie să-și protejeze partenera/copiii. Nu se lasă călcați în picioare, ci dau replica pe loc. Au gura mare și știu sa negocieze promovări și măriri de salariu. Își cunosc drepturile și le apară ca niște lei. Fac bani, sunt ambițioși. Rup patul. Fizic, fac mișcare, sporturi, beau, socializează, fac glume, au prieteni, relații, masina sau motocicleta, poate tatuaje, cercel în ureche. S-au format în găști de prieteni care săreau să-și sprijine membrii la greu, la efort, la bucurii și necazuri, la bătaie. Nu s-au omorât cu învățatul, dar au scoala vieții și înțelepciunea străzii. În tari străine se simt ca acasă. Călătoresc și se descurca chiar dacă nu știu limbi străine. Unii învață repede limbi străine, totuși. Le place sa negocieze la orice. Testează limite, scanează, calculează avantaje, provoacă. Trăiesc viata, nu o gândesc. Își domina partenerele, le insufla respect și admirație. Le fac sa rada. Le pun la punct dacă devin isterice sau angoasate pentru fleacuri. Le place sa se distreze și sa ****, sa ajute și sa amenințe dacă le calci granițele. Unii sunt smecherasi și amagitori, alții cinstiți și muncitori. Femeia se simte în siguranță lângă ei, ca leoaica lângă masculul dominant în areal. Își atenuează angoasa de a trai prin încrederea în sine a partenerului și ii face toate fanteziile în pat, ca echitabilitate win-win. Pe cei care nu sunt asa ii respinge ca fiind pampalai, incapabil sa o ocrotească.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Și eu am fost asa, nu e buna bătaia.
Tu descrii neanderthalianismul la toate femeile în toată splendoarea ei laughing

Pe mine nici nu ma interesează sincer, dacă alea sunt asa atunci sunt victime sigur, poate ar trebui sa învețe din greșeli ca ăștia nu sunt asa cum par.

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Normal ca nu e buna bataia, dar barbati alfa rezolva asa daca se cere si nu se poate altfel, ca sunt si unii care provoaca ei, e altceva.

Pai asta e adevarul si barbatii si femeile au acest neanderthalianism, dupa asta functionam.
Si asta e simplu de observat si in relatii si in societate, daca n-ar mai fi politie, ne-am bate intre noi ca in neandertal, am deveni fff rapid asa, si sa vezi tu ce am "evoluat" noi.

Si o sa fie nevoie ca barbatu sa fie iar ca atunci, sa apere casa, mancarea, femeia si copilul de intrusi cu forta fizica, si ai sa vezi ca, caracteru bun si inteligenta nu prea ajuta! Va fi nevoie iar sa fie bazat, puternic, stabil, fortos, si femeile cu ei se vor cupla, si iese la iveala ce zic eu.
Si, ai sa observi ca barbatii care pot apara ce trebuie, se asociaza cu figuri masculine de vezi pe figura cine e.

Iar aia cu figuri de tocilari, si-o iau in barba fff rapid, ca nu-s in stare de ce trebuie.

Deci vezi ce repede se vede? Dar multi din voi nu sunteti constienti de asta, aveti impresia ca vaaai ce am evoluat noi si ca nu mai conteaza ca era.

Eu de aia tot spun, pe creieru ala reptilian nu am evoluat deloc.
Tu n-ai vazut in martie 2020? Cum neanderthalianismul imediat s-a vazut? Cum se imbranceau la magazin sa ia toata apa plata? Cartofi si restul? Crezand ca nu se va mai gasi.
Si? Daca nu era politie cine punea mana pe cat mai mult? Barbatii puternici! Aveau nevoie de caracter, atitudine si cap? NU tati, avea nevoie de pumn ca sa aduca resursele acasa la familie.

Iti da in cap si-ti ia apa si faina, simplu. Si evident ca un bad guy face asa, ca unu care e om, nu face asa, considera normal sa ia toata lumea cate ceva.
Asta apropo de ce alfa se asociaza de multe ori si cu prostul caracter.

Si atunci de aia femeile-s atrase de bad guys, si mai putin pun pret pe caracter si inteligenta, pentru ca nu trasaturile astea conteaza pentru supravietuire in neandertal, si cum noi suntem inca acolo cu creieru de baza, asta este, dupa regulile alea merge atractia.

Nu e asa cum vede lumea la suprafata. Iar cand apare un neandertalism din asta asa brusc si acum la o ocazie, se mira "vaaai ce nesimtiti domne".

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Nu o sa mai fie mulți bad Guy, NEANDERTHALIENI și COCALARI, acest virus va depopula multa lume; urmează valul 5!, Apoi 6! Sa vezi ca o sa murim foarte mulți, nu mai este timp de bătăi de smecherii ca la ATI COVID îți cam pierzi graiul! Pandemia asta nu o sa dispară ușor, la wuhan nu e asa teroare, culmea chiar de unde a pornit tot haosul! Știu sa gestioneze foarte bine situațiile astea cu covid, noi câțiva ani tot o sa murim în număr vertiginos. Dar dacă se va ajunge și la foamete grava, atunci da, se va ajunge și la asa ceva.

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Pai cam da, afla barbati sunt mai putini, asta e adevarat, barbati misto sunt mult mai putini decat fete misto (de ce, nu stiu dar banui de ce).
Nu va depopula multa lume covidul, e putin neglijabil cati mor raportat la toata populatia.
Au fost 5.202.770 morti, cat inseamna la 7 miliarde? Mai nimic.
Si cu cat trec mai multi prin boala, cu atata se va rari problema, deci e bine.

Iar daca va fi o foamete si asa, vei vedea neandertalierea foarte rapid, desi si asa, vor fi autoritatile sa faca ordine.
Deci vei vedea doar partial nebunia. Va fi impusa rationalizarea, si cine face figuri e inchis sau impuscat daca pune legea martiala, dar conteaza ce ar face daca nu era politie, nu ca se abtine de frica.

Dar nu va fi, ca chestiile tind sa fie spre bine si din cauza vaccinarii si dincauza ca multi trec prin boala si-s imunizati.
Sigur ca virusu va fi, dar nu ne mai va afecta serios, o sa fie ca o gripa si atat cand te ia.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Prietenul tău își punea poze cu el pe TPU desi avea anxietate. Pune și tu una, mai veche, nu actuala sa vedem ce figura neatractiva și feminina aveai, ca eu nu cred asta. Dai vina pe figura men când tu de fapt regreți propriile alegeri inepte făcute în viata, încerci sa te agăți de ceva, sa îți găsești o scuza pentru comportamentul tău distructiv și pueril pe care îl aveai când erai mai Young! Cu mine nu merge vrăjeala, asta se numește Coping mechanism! Și ai multe astfel de mecanisme, asa încerci sa treci peste nereusitele tale din trecut, ele te au răscolit iar și iar și tu având în vedre ca, cunoști psihologie ți ai creeat mecanisme de apărare! Și faptul ca dai vina pe figura în loc sa dai ca erai prostănac și timid, tu ți ai găsit aceasta găselniță /scuza care o folosești în favoarea ta, și în defavoarea femeilor. Ești în smecheras, ți am zis cy mine nu merge vrăjeala laughing
Propriile acțiuni ți au distrus viata și o declanșat depresia nu figura ta rolling on the floor

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Pun poza actuala sa o vezi, o sa-ti dau link aici, ca si ray a pus, deci nu e problema.

Uite aici: https://easyupload.io/g8rqlj

Prietenu meu nu punea poze pe TPU ca nu e forumist deloc.
Ideea este ca eu sunt si ciudatel din nastere, si figura mea emite si asta, si poate aia e cea mai mare problema.

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

O sa pun si aici dictionaru pleistocen sa fie vazut de toti direct, deci traducerea de care lumea nu se prinde, si iar ajungem la natura umana.

Pleistocen = prima epocă a Cuaternarului, desfăsurată aproximativ între 2.000.000 si 10.000 de ani în urmă.
Începutul Pleistocenului coincide cu aparitia primilor hominizi.

Atractivitate sexuală = ansamblu de trăsături fizice si psihice, cu ajutorul cărora strămosii nostri vânători culegători au reusit să supravietuiască si să se reproducă.

Bad guy = bărbat ce-i poate domina pe ceilalti masculi din jurul său, cu ajutorul tupeului, duritătii, fortei fizice. Acest gen de bărbat este văzut de către femei ca fiind masculul alfa.

Băiat interesant = băiat (adolescent) atractiv sexual, distractiv, aventurier, dominator.

Bărbat care stie ce vrea = bărbat care vrea să facă multi bani; bărbat cu experientă sexuală.

Bărbat matur = bărbat matur sexual.

Bărbat misterios = bărbat ce pare să aibă în plus alte calităti sexuale, în afara celor deja cunoscute.

Bărbat neinteresant = bărbat ce nu inspiră unei femele nicio urmă de sexualitate; bărbat cu preocupări ce nu intră în sfera intereselor femeiesti.

Caracter = a te purta frumos si a nu-ti însela partenerul de viată.

Carismatic = mascul puternic sexualizat.

Discutii interesante = discutii usoare, banale, menite să creeze o punte de legătură între două persoane de sex opus, care se simt atrase sexual una fată de alta.

Fată cuminte = femelă ce detine capacitatea de a nu-si însela bărbatul.

Fată inteligentă = femelă atractivă sexual, ce poate fi atrasă de un pămpălău.

Inteligentă = Cuvânt cu ajutorul căruia femelele vor să exprime faptul că un anumit mascul poate face rost de hrană prin diferite metode mai mult sau mai putin ortodoxe. A nu se confunda cu inteligenta care ne ajută să scriem poezii, sa fabricăm avioane si calculatoare, acest tip de inteligentă neavând vreo importantă pentru femele.

Mascul beta = mascul cu succes limitat la femei, acesta fiind interesant pentru femele în primul rând datorită capacitătii sale de a face rost de hrană si de a purta de grijă puilor.

Mascul omega = mascul ce nu poate avea niciun fel de legătură cu vreo femeie, cu exceptia relatiilor de amicitie.

Pămpălău = mascul molatic, incapabil de a se apăra pe sine sau pe femela de lângă el.

Personalitate = trăsătură (psihică) atribuită de către femele masculilor atractivi sexual, temerari, guralivi.

Prost = mascul lipsit de tupeu; neatractiv, urât, hidos.

A seduce = a atrage o persoană de sex opus cu ajutorul aspectului fizic, temperamentului, banilor.

Sigurantă de sine = însusire ce-i caracterizează pe masculii duri, cutezători.

Simtul umorului = trăsătură ce are ca fundament agresivitatea verbală, caracteristică masculilor agresivi, tupeisti. A nu se confunda cu simtul umorului din zilele noastre, inofensiv, acesta din urmă neavând relevantă pentru succesul la femele.

Smecher = mascul ce pare să aibă trăsături fizice si psihice pleistocenice, deci relevante pentru reproducere si supravietuire (relevante pentru succesul la femele).

Vrăjeală = Conversatii banale, derizorii, initiate de către un mascul, cu scopul de a iesi în evidentă în fata unei femele.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Nu sunt gay dar nu pari un naspet. Nu cred ca de asta nu ai avut succes, ci,, poate din cauza ca ești un tocilar, asta le transmiteai, și nu din cauza figurii, ci din cauza ca, vorba ta; ești intelectual și asta le plictisește, și nu ești hedonist. Am în zona de ăștia care chiar sunt urâți dar au succes, statut social, nu sunt fotomodeli. Asa percepi tu lucrurile, nu vezi? Chiar femeile ți-o spun vad printre răspunsuri ca nu e asa ca tine, ca mine, ca nu e nici alba nici neagra happy

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Nu sunt tocilar, chiar nu am fost, am invatat asa de un 6 ca sa mai am si timp liber.
Si daca le-as fi transmis ca-s tocilar, ce e rau ca un om invata?!

Le plictiseste intelectualitatea ca-s ele inguste la minte (majoritatea, nu toate), si-s inguste ca am zis de ce, ca nu aveau nevoie sa fie prea destepte ca sa-si faca rolul natural.
Sunt f hedonist, traiesc pentru placere, altfel viata mea n-ar mai avea sens.

Femeile, nu te iei dupa ce spun ci dupa ce fac "daaaa esti okey draga", dar nu s-ar cupla cu acela.
Tot la smecheri si frumusei le zboara sufletu si ochii.
Si alea naspa grasute care au cazut in capcana farsei cu americanu in afganistan dar care are nevoie de bani ca sa vina sa o vada, proastele au pus botu ca ala arata brici.
Nu se uitau la ele, ca ala nu avea cum sa le placa.

Si culmea, ala stia asta, ca conteaza fizicul, si tipi ca aia dadeau farsa, stia ca asta conta in primul rand, apoi celelalte.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Ești hedonist? Nu prea as crede dacă tu stai toată ziua în casa. Hedonismul tău îl petreci în majoritatea timpului în casa, nu e un tip de hodonism sa implice și viata sociala, sa fi distractiv în relațiile interpersonale, corect? Atunci nu se mai numește chiar asa acest termen. Ți se pare ție ți am zis, și alții ți au zis, tu tot pe a ta o ții. Nici dacă ți ar spune boss 1 miliard de persoane cum sta treaba tu nu ai reuși sa înțelegi. Nu știai cand îți spun mai mulți sa te duci sa te culci ca ești beat cam ei au de regula dreptate și tu nu? Părerea, concepția ta nu corespunde într-o măsură asa mare cum crezi tu, conteaza părerea majoritara nu cea minoritara.
Ți am zis, nu ești asa de lovit de soarta ca alții, am văzut naspeti care chiar sunt urâți, tu ești acceptabil dacă reușești sa nu mai relatezi chestii eronate, percepi realitatea greșit, ți-o spun mai mulți nu doar eu. Uneori trebuie sa acceptam și critici constructive de la alții ca ss evoluam, tu nu vrei sa le acepti! Nu ai trecut la fapte asta e cauza nereușitei cu sexul opus, nu ai ieșit din bula ta, nu figura este cauza men.

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Da, sunt hedonist. Stau acasa si cand sunt mai bine ma bucur de ce ma pot bucura ca am atatea de facut.
Ba da, ma implic in viata sociala ca am trei prieteni f buni cu care ma inteleg bine si vin pe la mine des si e f okey.

O tin pe a mea ca aia e realitatea, asta e, nu am cum sa schimb realitatea, experienta lui relian spune tot si confirma ce am zis eu.
Ce sa zica altii care toti aia altii nu se pricep si nu cunosc natura umana? Foarte multa lume nu isi da seama de asta.

Si daca aia mai multi spun toti o prostie cum e? Eu am aratat si am zis verificabil oricand.
Ca multi chiar stiu si neaga ca sa se minta, asta e altceva, e si asta o chestie de aparare.

Eu mereu accept chestii constructive, verific daca omu zice bine si invat, asa am facut mereu.
Dar aici nu am ce sa invat, asta e, la subiectul asta.
Nu pot accepta niste neadevaruri, cand "ce e frumos si lui dzeu ii place", nu s-a zis "ce e cuminte si destept si lu dzeu ii place".

Nu posi nega natura umana, cine o cunoaste si cunoaste psihologie evolutionista, ajunge la ce zic eu.

Chiar profu de fizica zicea in liceu "faceti multe cu fizica, dar mai multe cu fizicul".

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Nu e viata sociala ca stați la tine, nu ieșiți în societate, pana și termenul asta îl percepi eronat. Stai în casa omule nu știe nimebi de existenta ta. Și Emma o spune, o tips foarte inteligenta, ți am zis ca realitatea bate chestiile tale, cum sa cunoști tu viata dacă tu stai în casa toată ziua? Cum sa ii contrazici și pe ăștia care ies în societate, sunt activi social, integrați în societate. Tu ești un caz izolat de societate nu cunoști mai bine unele lucruri pe care alții le trăiește zilnic nestand în casa. Tu citești toată ziua alții ies afara, sunt ok. Tu ai o morbiditate clara după spusele tale, cum sa stai toată ziua în casa la 40 dr ani? Tu practic nu te ai maturizat, și nici nu exista o evoluție PRO în aceasta direcție, o ții pe a ta și dacă ți ar confirma 1000 de tipe când tu stai toată ziua în casa. Nici eu nu sunt mai breaz deocamdată, dar dacă eu îți spun că am văzut naspeti cu fete ok ru negi, ti o spun încă 7, negi, și susții prostis naturii umane.
E ca tine, nu vrei sa te maturizezi, treaba ta, viata ta. Dar uite ca lumea nu e de acord cu concepțiile Take despre viata, asta reiese ca pe toți ii faci prosti în mod indirect.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Mai ieși și tu afară din casă.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu iese nici sa ii dai 2 milioane de euro laughing

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Eu ti-am zis si nu ma mai repet de 10 ori, si aia care ies habar nu au cu ce se mananca viata de multe ori, vad doar suprafata, zice "nuuu cont fizicu", dar dupa fizic se uita in primul rand.
Trec prin 10 relatii si femeia se tot mira de ce barbatu a inselat-o.

Am fost si eu la scoala, la facultate, m-a cunoscut lumea, la petreceri cu prietenu alfa, si? Tot invizibil eram.
Pai lumea nu poate fi de acord cu mine ca habar nu au!
De aia, desi si ei fac la fel cum zic eu, doar ca unii nu isi dau seama, altii nu recunosc, fac pe ipocritii "eu ma uit la suflet domne", mai ales femeile, pe dracu. Si tot cu frumosi se cupleaza sau vor sa se cupleze.
Nu conteaza ca iesi sau nu, conteaza ce inveti, ca daca stii mecanismele, sti ce se intampla.

Nu trebuie sa te arunci de la etaj sa stii ca doar, sti si fara sa faci asta.

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Pai afara mai ies cu unul din prieteni, cu ala alfa.

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Ba ies cu ala alfa, m-am dus si cu el la petreceri tocmai sa am contact cu fete, de 20 ani tot m-am dus si nexam.
Dar la el se uitau.
Si la frizerie nenica, frizerita dadea cu ochiu la el, formidabil! Sa ma tund ma duc si eu, dar in 25 ani nu a tras nici una cu ochiu la mine.
Nici nu cont unde te duci, ca te duci cu problema dupa tine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Atunci vb cu el dacă este Alpha sa te pună pe felie cu una, sigur te va combina cu una dacă ii spui. Te duci în continuare la petreceri și ii spui sa te bage cu cutareasca, sau una dintre cunoștințe, una care are relativ aceleași pasiuni cu tine, aceeași mentalitate. Dacă o sa ii spui la una ce ne spui și noua aici cred ca o sa rada tot sectorul laughing naspet nu ești, asta este în capul tău ca nu ai primit validare de la sexul opus.
Poate și tu ai standarde prea high când nici tu nu te regăsești în anumite tipare, și totuși poți fi acceptat din cauza caracterului, a personalității, nu toate pun preț pe fizic, asta este o prostie, nu toate sunt proaste, și lasa natura umana cu nu coincide cu cerințele tuturor femeilor. Dar ai ciudățeniile alea, sincer nu te supăra pe mine, eu te respect dar sa ști ca datorita lor nu știu dacă vei fi acceptat vreodată de o tipa ok mintal, adică sa nu te săruți cu ele din cauza salivei și a unei traume conform afirmațiilor date de tine cu saliva mamei de pe o cana, și alte ciudățenii ieșite din comun. Nu sunt eu în măsura sa spun oricum dacă toate te vor refuza nu sunt specialist, dar prietenul tău poate nu are ciudățeniile tale, o avea și el dar nu asa de morbide încât sa ratezi orice șansă de a cunoaște o tipa.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ți am mai răspuns de pe un alt cont ca un fost coleg umbla cu multe tipe hot și de niciuna nu se îndrăgostise, apoi a cunoscut una urata și inițial nu ia plăcut de ea, zicea ca e urâțela, dar s-a tot văzut cu ea, și mi-o zis chiar mi-e ca este singura tipa de care se îndrăgostise, și nu datorita fizicul care nu exista, ci datorita faptului ca rezona cu ea în multe privințe, era o tipa smart, ți-o spun cu toată sinceritatea mea ca nu câștig nimic, cu alea frumoase ieșea de 2 - 3 ori le... Și ATÂT!

Acum fostul coleg sa însurat cu o girafă, mai urata decât aia de care se îndrăgostise, am văzut pe Facebook ca are copii cu ea, deci nu e întotdeauna ca tine, concepția ta este una eronata despre viata, relațiile cu sexul opus, tu zici ca sunt excepții, uite ca eu vad tot mai multe excepții, și pe dincolo am văzut. Ai vizitat vreodată o alta TARA? NU CRED! Și acolo am văzut naspeti și naspete cu fete ok și băieți mai puțin REUȘIȚI. în curte am o betoniera care sta cu unul ok fizic, slim. Cum explici și asta? Tu nu ai atras și nu ai avut succes niciodată și asociezi insuccesul tău cu insuccesul tuturor care nu au o figura frumoasa; din nou o chestie eronata, asta a fost insuccesul tău personal, deci este o trăire subiectiva în relațiile cu sexul opus, asta nu este valabil și nu li s-au întâmplat tuturor care nu aveau figura frumoasa, experientele lor de viata sunt diferite de ale tale! Ști de ce? Fiindcă ei au ales sa acționeze, sa treacă la fapte și sa iese din bula lor, au îndrăznit efectiv sa le combine, au avut nereușite și reușite ca orice om, dar au încercat sa facă ceva în aceasta privința, tu te ai așteptat sa primești validare fără sa faci nici un pas de a cunoște pe cineva, te ai demoralizat ca ala primea atenție și tu nu! Corect, ala sa născut norocos, o fi Alpha, tu nu ești Alpha asa ca tu trebuia sa devii,, un Alpha " sa faci ceva în privința asta, sa lupți, și sa nu te gândești ala de ce curtat și tu nu., ori tu nu ai făcut nimic, nu te ai băgat în seama cu ele, nu le ai curtat, ai fost retras și pudic! Și nu toți care crezi tu ca au figura nasoala au avut experienta ta, ei mereu au făcut cumva sa fie plăcuți indiferent prin ce metoda. Și în zona am se ăștia care nu sunt fotomodeli și sa vezi ca te crucești dacă vezi câte femsi au avut. Tocmai ți-o răspuns ieri un user ca, cunoaște pe cineva care e urat și fu. Toate ziua! Vrei dovezi video, ce vrei de nu pricepi? Asta cu Alpha nu mai copii în generala o discut, tu ești om în toată firea și vb desofe beta și Alpha, nu te ai maturizat deloc, absolut deloc! Este impardonabil la vârsta ta sa aduci discuții despre Alpha și beta. Nu din cauza figurii tale nu ai primit validare ci din cauza mentalului.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Vezi ca greșești men. Pampalau înseamnă o persoana lipsita de personalitate. O persoana fără personalitate este una... Nu vreau sa jignesc ca o sa jignesc și pe alții prin acest răspuns, dar ai înțeles tu ce înseamnă pampalau. Nu o spun eu. Ci :

https://www.google.com/......https?/url

Are legătură în totalitate cu lipsa personalității, nu prea vorbeste, nu se remarca, nu este interesant, este plictisitor și multe altele.

Prostia nu corelează totdeauna cu neatractia, sunt ogramada de fete frumoase și proaste și băieți fotomodeli și prosti
Nu toate sunt valide pe care le-ai enumerat. În rest ai dreptate, mai ales cu "SMECHER".
Este totuși dezolant și pueril pentru o persoana matura sa ne prezinte despre Alpha și beta, astea sunt discuții de ageamii las-o naiba.
Tocmai ți am spus ca am cunoscut o hair-stilista ce ma tunsese și era foarte frumoasa dar era prostănaca, asocia căderea parului fratelui ei cu internarea la spital, adică tuturor care le cade parul din cauza asta le-o căzut parul nu din cauze autoimune și multe altele cum ar fi cele genetice.
Eu îți expun realitatea tu generalizezi cu figura, nereușitele tale și le asociezi cu a tuturir bărbaților care au o figura de fraier =)) este strict experienta ta subiectiva! Nu a tuturor, asa ca natura umana = SHIT. Uite ca colegul are copii cu o girafă, dacă vezi ce gat de strut are te crucești.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Acelea sunt propriile sale proiecții. Ale lui Mosotti.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Psihologul ce ți-a zis?
E de aceași părere cu tine: că fizicul e proba eliminatorie?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu are rost sa o mai lungim. Fiecare cu avioanele lui.

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Ai ma, vorbesti si tu, ma dezamagesti, pai nu conta ca ma baga pe felie sau nu, ca m-a bagat, alea ii ziceau "nu imi place de el...", ca el le intreba ce parere aveau dupa aia, acum nu ma mai intereseaza, zic inainte cand eram mai tanar.
Degeaba te baga pe felii daca nu atrag. Naspet nu-s pentru tine, asa ca om am zis ca-s foarte okey, ti-am zis si inainte sa vezi poza.

Aveam standarde medii, chiar multe femei de top nu ma atrageau.
Aia cu saliva n-are treaba ca nu s-a ajuns la pupat si am refuzat, nici nu s-a ajuns acolo, refuzau intalnirile, ca eu le ziceam sa ne intalnim in alta zi daca vor, adica la petreceri sau unde ma duceam cu el, cand multe fete erau libere la 17-25 ani.

Tu ai citit ce a scris relian? A scris ceva ce confirma ce spun eu.

Si daca zici ca majoritatea sunt cuplati, mda, atrag majoritatea mediu, la mine poate figura emite si ciudatenia mea, ca-s altfel, si inconstientul lor percepe ca ceva nu e in ordine.

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Eu am stat in Germania peste 2 ani, deci am vizitat alta tara, si da, acolo fetele-s foarte multe naspete, dar nu ma atrageau deloc!
Nu am zis ca nu-s si exceptii, ai dreptate in exemplele care le dai.
Sau oricum cei de care zici tu sunt mai putini decat majoritatea.

Si depinde si ce inseamna "uratica", ca de ex si nevasta prietenului meu alfa, si matusa si mama o vedea urata, dar eu o vedeam destul de misto, dar si altii.
Eu nu am zis ca trebuie sa te atraga 100 %, ca ar fi absurd, nu am zis ca trebuie sa fi de top, am zis ca trebuie doar sa te atraga mediu si ajunge, si cum multi atrag mediu, e cum zici tu, ii vezi cuplati.

Insa sunt oameni care nu atrag deloc, la aia ma refer.

Ma, am zis! Poate figura mea emite ca mentalul meu e defect, ca este, o recunosc. Deci mda, ai dreptate, dar tot fizicul emite mentalul pana la urma, detecteaza ca-s defect.
Pai si mama a observat asta de mic la mine, se vedea ca nu-s in ordine.
Deci s-ar putea ca mentalul sa fie cauza de fapt, cum zici tu.

Dar o punem tot la fizic, ca daca mentalul era ok, figura nu emitea defectiune cumva, chiar daca tie nu-ti pare, detectia se face la nivel inconstient si simti ca nu te atrage, nu sti de ce.
Ca ele nu ma plac de dinainte sa auda cum vb, ce vb, caracter, inteligenta, etc.

Si atunci se explica.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Deci tu practic nu ai avut nici un sărut cu femeie niciodată, faci fata unei depresii covârșitoare și totuși nu ai pus niciodată o întrebare legata de suicid. Bravo!
Da, se poate și cum spui tu, dacă tu spui ca s-a încercat și tot nu a ieșit nimic atunci te cred. Oricum eu nu sunt în măsură să judec, fiecare om are probleme. Alea de 17-25 sunt relativ niște copii, targetul tău în momentul asta trebuie sa se încadreze într-o alta categorie de vârstă, femeile mai mature nu pun asa mult aspect pe fizic ca cele de 20 de ani, au trecut prin destule încât sa realizeze ca nu acest aspect este fundamental în cunoașterea unui partener. Eu cred ca, cauta mai mult stabilitate emoțională la un bărbat și financiara, maturitate, astea ii pot creaa un comfort și siguranță.
E ok dacă te am dezamăgit laughing
Cele care nu au învățat din greșeli înseamnă că le vor tot repeta, ca nu învață din propriile greșeli, alegeri.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Cred ca te ar cinsti grav dacă ar afla ca ai o parere asa bună despre el, dar cred ca știe și el acest lucru.
Da, alea din Germania sunt urâțele am văzut și eu, ale noastre sunt foarte frumoase!

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Pai da! Pampalau inseamna un om fara personalitate, si tot ce zici tu, dar asociat este si ca e molatic cum scrie in dictionarul pleistocenic, si incapabil sa apere familia la o adica.
Ca asta se vede in fapte.

De exemplu, fosta prietena a programatorului (a avut si el una de carton pe interes, ca el se lauda ca o sa faca afaceri si aia s-a dat la interes), zicea ca e pampalau, ea statea la parter, si copii de 12-13 ani veneau la geam si isi bateau joc de ei.
El NU lua atitudine pentru ca ea nu-l lasa pentru ca stia ca-si ia bataie de la aia chit ca el avea 22-23 de ani, si asa era.

Si tot asa cum zici tu, nu prea avea personalitate, sunt legate una de alta.

Un barbat adevarat iesea si rezolva rapid problema, pai ea a zis "daca stiam ca e capabil, il lasam, altfel nu am chef sa-mi faca mai multe probleme decat am".
Ca daca barbatu adevarat iesea la ei, aia nu se mai apropiau de geam, daca iesea asta la ei, pe langa ca lua bataie, dupa aia aia faceau mai rau.

Ai dreptate, prostia nu se leaga neaparat de neatractie. Poti fi si urat si prost, insa s-a constatat ca aia frumusei foc, foarte multi nu exceleaza la minte, adica cumva poti asocia frumusetea fizica cu neinteligenta, insa nu in toate cazurile.
La multi din astia nu le place cartea, nici prietenului meu alfa nu i-a placut cartea.
Si asta vine din faptul ca lor nu le trebuia prea multa inteligenta ca sa dea cu pumnu sa apere familia si tot, deci tot din ancestral vine.

Si la femei, pai du-te la fac de mate sa vezi ca majoritatea-s uretele.
La informatica si tehnice vezi mereu putine femei, pentru ca ele nu exceleaza in logica si inteligenta, ca nu aveau nevoia de ea in scopul lor natural.
Si la limbi straine majoritatea-s frumusele foc, nu ca la mate si la politehnica.

Da da, figura! Majoritatea femeilor misto nu prea exceleaza la minte (nu am zis ca toate), multe femei uratele insa da! Asa ca stilista aia, era misto dar prostuta.
Si daca ai sa analizezi, ai sa afli asta, ai sa afli ca e generalizare relatia asta frumusete-inteligenta sau prostie, uratenie-inteligenta sau prostie.

Si de ce femeile misto foarte multe nu exceleaza in minte? Tot ca la barbati, ca NU aveau nevoie de prea multa minte ca sa faca si sa creasca copii.
Totul au origine si explicatie din natura umana.

Sunt chestii pe care voi multi nu le observati sa faceti niste legaturi, dati niste exemple uneori exceptii, si aia din unele video au bani, sa nu crezi tu ca una misto sta cu un nasol asa moca, sau ca el are 70 ani si aia 40.

Nu auzi "degeaba e frumos daca e prost", tocmai ca se stie ca f multi frumosi sunt cu mintea mai scurta.

Sau ala fara maini si fara picioare Vujicic ala de e celebru, tu crezi ca aia frumoasa si sanatoasa sta cu el asa aiurea? Ala are bani.

Natura umana este f bine facuta de natura ca sa-i serveasca scopurilor ei, chiar daca de f multe ori e in detrimentul confortului nostru.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

De acord cu tine in afara de

"Nu auzi "degeaba e frumos daca e prost", tocmai ca se stie ca f multi frumosi sunt cu mintea mai scurta."

Nu ți-o spune în fata asta e adevărul, o cam face pe la spate. Asa ca ție personal nu îți va spune în fata" degeaba ești frumos dacă ești prost "

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Nu e de aceiasi parere cu mine psiholoaga, ca si ea o ia cu comportament, cu atudine si altele din astea.
Dar cand s-a pus odata problema daca s-ar duce cu unul si i-am zis daca s-ar duce, zice "eete, ca e si frumos foc, ce sa-ti zic", adica nu era frumos si deci nu ii placea de el.

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Era bine sa fie asa si sa nu fie real, mi-ar fi placut sa aberez eu, sincer zic.

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

N-am avut sarut niciodata, una ca nu puteam din cauza ca nu suport, a doua nici n-a fost ocazia de una sa vrea.

De ce sa pun intrebare de suicid cand deja cunosc raspunsurile. Kitu e pregatit, daca situatia o ia prea rau, gata, kitu adica tot ce e necesar, ca na, eu nu-s omu care nici sa moara sa nu stie, cum sunt multi.

Am probleme cu vagoanele! Daca ai afla tot, te-ai cruci.

Acuma nu mai vreau relatii deloc, voiam inainte cand eram mai tinerel.
Te inseli putinel, femeia pana isi pierde si ultimul cm de frumusete tot la frumosi viseaza.
Pai avem noi o prietena de fam de 61 ani care zice "eee draga, ala e barbat bine, arata bine, eheee, si la 50 ani tot frumusei vroia, dar sigur, si cu ce zici tu stabilitate si altele.
Adica combinatie.

Insa acu deja is trecute, eu vreau una sa ma ataga mult fizic, asta e.

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Pai stie ca i-am zis, cand il vad ca atrage ca aspiratoru cam orice, i-am si zis ca bravo tie ca ai figura aia misto.
Si e barbat adevarat! Are tot ce am zis eu ca are, si ca exprima figura, forta, agresivitate, bazare, stabilitate, descurcareala.

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Normal ca nu zice in fata, dar zice, am vrut sa scot in evidenta ca se cam stie ca majoritatea frumosilor sunt mai scurti la minte, ca de acolo vorba asta.
Adica relatia frumusete-creier.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta e nu ai ce sa faci. Și eu as vrea sa fiu smecher, valabil, playboy la femei dar sunt un tip simplu. Fiecare cu norocul lui în viata. Ce chestie ți-o declanșat depresia? Ca tu nu ești curtat de femei, și treci mereu neobservat dr către ele și ca pe prietenul tău îl curtează toate în detrimentul tău? Sa știi ca, chestia asta rămâne în subconștient și este un factor ce poate declanșa depresia dacă ești predispus. Sau ce o declanșat-o? În medii favorabile s-a produs sau?

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Esti un om simplu mediu atractiv care atrage femei, nu esti de nota 10, asta e altceva, dar nu conteaza asta, ajunge si cum esti.
Mie genetic s-a declansat depresia dupa cum zic medicii, am avut gene defecte si la 16 ani a inceput lent dar sigur depresia care a tot avansat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În concluzie... dacă ai un pic de noroc, nu numai la femei, cât și în viață...alta e.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ți s-au dat n argumente, chiar de la propriul tău psiholog, dar văd că insiști să îți susți teoria.
O faci dinadins sau?
NU figura atrage în mod special, ci carisma, vibe-ul, energia pe care o emană o persoană. Toate acestea în combinație cu fizicul atrag, nu doar una.
Uite de exemplu, eu am cunoscut bărbați frumoși dar care nu-mi dăteau un vibe safe. Cumva îmi inspirau ceva negativ, deși figura era de îngeraș, ceva gen "devil in desguise".
Am intuit a fi periculoși și până la urmă așa s-a și dovedit a fi.
Am avut o colegă de clasă frumoasă, cu trăsături perfecte dar comportamentul ei lăsa de dorit: avea o fire dificilă și din această cauză nici un băiat nu dorea să fie în preajma ei.
Observ că oricâte argumente ți s-ar aduce nu dai dreptate decât un sfert celorlalți, chiar dacă ți-au demonstrat, din experiența lor personală pe care o au, dat fiind că ei ies în societate iar tu stai în casă.

Mai documentează-te:
https://vitalitystudio.ro/corpul-uman-o-banca-de-energie/

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Psihologul, ala de multe ori minte de rupe pacientul cica sa-l protejeze sa nu faca soc, sau nu stie, ala vrea sa-ti ia banii si cam atat, putini sunt dedicati meseriei.

De ex psiholoaga prietenului meu zicea ca vaaaai ca arata destul de bine el (cand el ii zicea ca nici o fata nu se uita la el), ca asa asa, dar daca o intrebai daca s-ar cuplea cu el, zicea nu, si el are calitatile de care zici tu, carisma, sociabil, vibe, glumet, pozitiv, vorbaret, prietenos. E, la el nu s-a uitat mai nici una.
Are figura de tocilar, de om care-i place cartea, e destept, etc. Mie ca om mi se pare ca arata foarte okey.

Normal ca atrage pachetul, fizic si cu restul, dar in general aia cu fizic misto, automat au si vibe, energie si carisma, se cam leaga intre ele.
Si nu stiu cum e ca intai la multi ne place de cineva inainte sa deschida gura si sa stim ce are, apoi afli altele.

Dar sigur ca nu poti sta cu un frumos care n-are nimic din celelalte, eu am zis in contextul in care se leaga toate intre ele.
Aia care arata bine dar n-au din celelalte, sunt anormali, au probleme psihologice.

Pai astia care vorbesc de mi-au tot zis aici, vorbesc pe buna dreptate, pentru ca ei atrag cat de cat toti! Si normal ca nu mai pun problema fizicului, nici nu-si mai dau seama ca, conteaza asa mult, si de aia pun accent pe celelalte elemente. Adica la ei diferenta o fac celelalte calitati, si au dreptate in cazul lor.

Cand ai ceva nu mai dai asa mare pret, ti se pare ca n-are asa importanta, cand n-ai vezi ce inseamna lipsa aia.

Deci tu ai dreptate ce spui, conteaza si celelalte calitati in egala masura.

Eu am vorbit de oamenii total neatractivi. Iar in cazul astora, situatia se schimba din pacate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce contează burta?
Figura e proba eliminatorie.
Ea emite calitățile ancestrale.

| chuckmanson a răspuns:

Personal ador fetele grase și de regulă le prefer celor slabe. Nu e de mirare că sunt și femei care preferă bărbații supraponderali. Oamenii au nevoie să înceteze să stigmatizeze oamenii pentru aspectul lor fizic și să înțeleagă că fiecare poate avea o relație consimțită cu cine vrea.
Am avut și eu anxietate socială și aș spune că da, dacă iubești cu adevărat pe cineva o să îi susții, dar știu din experiență că în astfel de situații e mai bine să te preocupi de sănătatea ta mintală decât de relații.

| Mosotti explică (pentru chuckmanson):

Da, depinde de om, am zis si eu ca-s barbati care plac fetele grase, de ca femei care plac barbatii grasi n-am zis, dar zic acum, deci ai dreptate.

Corect, daca iubesti cu adevarat, sustii acea persoana.

| Jus7t a răspuns:

Da nu mă interesează de ele și nici cu cine stau.
Au burta dar mai contează și ce au în cap, nu? Asta e valabil indiferent de aspectul fizic.
Eu cred ca mai mult atragi cu vibe ul pe care îl ai decât cu figura.

| Mosotti explică (pentru Jus7t):

Ce sa aiba in cap? Majoritatea-s oameni simplii medii, deci nu e problema daca nu au prea multe in cap, ca si ele-s la fel majoritatea.
Daca ai figura atractiva, ai si vibe, se leaga una de alta.

| Jus7t a răspuns (pentru Mosotti):

Da, dar nu doar atât.
Știu unu care *** de rupe și nu e cine știe ce dpdv fizic, aduce toată ziua tipe la el laughing
Poți sa ai vibe și fără fizic.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Jus7t):

Exact. Asta ii spuneam lui mosotti dar nu prea vrea sa priceapă stimatul. Papagalul, vorba dulce mult aduce. Degeaba ești frumos dacă ești prost de bubui nu faci nimic, el zice ca faci!

| Jus7t a răspuns (pentru anonim_4396):

Dacă ești frumos și prost poți găsi o frumoasă și proastă. laughing

Și vezi, dacă tu ai anxietate iți dau un sfat foarte bun : fa sport regulat.
Flotări, genuflexiuni, dacă nu poți merge la sala. Iți găsești pe net un program de antrenament. Iar dacă faci flotări cauta și "Why push ups are killing you?" ca să faci niște exerciții după flotări sa nu îți strici postura.
Când faci exerciții corpul își ia din asta doza de endorfine, dopamina, dormi mai bine, etc.

| Jus7t a răspuns (pentru anonim_4396):

Https://m.youtube.com/watch?v=U3lsLP41e4c

clipul despre flotări de care ziceam mai sus.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Jus7t):

Mersi pentru sugestie.
Sincer nu prea mai vezi proaste în ziua de azi în 2021. , exista în mod evident dar nu la orice pas big grin

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Normal ca faci, fizicul e proba eliminatorie, nu mai fugi de adevar, multi prosti au gagici misto tot proaste, deci e okey.
Prosti de bubuie sunt aia oligofreni, in rest sunt oameni medii, deci e okey.

| Mosotti explică (pentru Jus7t):

Exact, gaseste frumoase si proaste destule un prost.

Nu ii trece lui metisu treaba cu sport, trebuie trat bun, altfel nici o sansa.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Eu am cunoscut și o tipa frumușela frizer la care am fost de câteva ori sa ma tund, tipa îmi explica ca fratele ei a stat mult timp în spital și i-a căzut parul de la stres. Și eu avusem probleme cu parul, îmi apăruse ca o moneda o porțiune fără nici un fir de par ( alopecie arata) și ma întrebat și tu ai fost la spital? Deja mi-am dat seama ca tipa e proasta de pute, de parca toți care au probleme de genul li se trage ca au fost internați la spital rolling on the floor nu ca sunt probleme de stres psihosocial, probleme autoimune, probleme cu tiroida, și cele genetice, pentru ea toți trecuse prin spitale care avea problema de genul. Părerea mea este ca aberezi men, și încerci sa induci ceva ce nu reflecta realitatea ta, după cum vezi un user a răspuns ca ala era nașpa și... Multe tipe. Viata bate cartea citita de tine, și alte chestii eronate, inclusiv toate filmele posibile, viata nu este în concordanta cu ce ai citit tu, și fizicul este într-adevăr important, dar nu este asa de esențial cum îl percepi tu.

| Mosotti explică (pentru Jus7t):

Are fizic, dar nu percepi tu, femeile il vad atractiv la figura, si daca ai vibe, tot atragi cat de cat fizic.

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Pai multe tipe sunt cam inguste la minte, si ti-am zis de ce, tine de scopul lor natural, si in functie de asta si mintea lor e cum e, nu aveau nevoie de prea multa inteligenta sa faca si sa creasca copii.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Romancele poate și unele nu toate.
Sunt și femei extrem de inteligente care nu merge cu vrăjeală cocalarii lor, aia care tu ii tot lauzi. Daca sunt proaste sunt automat și victime dacă nu s atente.

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Nu am zis de alea extrem de destepte, zic de majoritatea care-s cum sunt.
Desi sunt si alea destepte miscate de un alfa, ca le ataca la nivel inconstient, ca, refuza poate constient dar cu greu.

| acerr a răspuns:

Burtosii pe langa aspect neplacut, au ficatul gras! atentie la mancare.

| Mosotti explică (pentru acerr):

Nu e neaparat sa aiba ficatu gras, depinde cum merge, poate fi sanatos pe interior.

| acerr a răspuns (pentru Mosotti):

Ba da
mi-a zis un medic...cei cu grasime abdominala nici nu e nevoie sa faci analize. burta spune cum ai ficatul.

| Mosotti explică (pentru acerr):

Daca o fi zis medicul, asa o fi, eu il am pe vecinu obez de 130 kile la 1, 7 m, sedentar, 57 ani varsta si are analizele f bune si de ficat si de toate.

Si mama care e normoponderala, mananca okey, are si diabet si ficat putin mai gras.