| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti de fetele care cer martisoare mai scumpe? Care INTENTIONAT dau cu subinteles ca nu vor, sa zicem, martisoare de un leu? Care mai este rostul sarbatorii de martisor? Nu era gestul de a oferi si de a primi?

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Orice femeie, fata sta cu un barbat doar din interes material iar barbatul din interes sexual, ce sa cred in perioada asta poate devin sincere

| Kikoo a răspuns (pentru RAY):

Nu ma refeream strict la o relatie, dar multumesc pentru raspunsul tau

| RAY a răspuns (pentru Kikoo):

Esti in zona prieteniei?

| T0T a răspuns:

E la fel de tâmpită chestia în a oferi doar că așa e obiceiul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu pot sa-ti zic, serios ca nu pot - mi-ar sterge TPU raspunsul laughing) Eu credeam ca martisorul e reprezentat de ata aia alba cu rosu care are nu stiu ce semnificatie de impletire a iubirii cu nu stiu ce - bat campii rolling on the floor.

Consider ca de 1 martie daca vrei sa dai ceva e ok sa dai un buchet de ghiocei pentru ca ei sunt "vestitorii primaverii ".

Personal mi se pare o prostie ce a devenit 1 martie, un schimb de plastic si gablonturi care oricum ajung la gunoi sau aruncate prin nu stiu ce sertar. Si nu zic ca ar trebui sa se investeasca mai mult, pur si simplu mi se pare aiurea sa ii faci cuiva un cadou pentru ca asa spune nu stiu ce sarbatoare. Ce parere pot sa am despre asemenea fete, primesti x lei pe ora la locul de munca si ajungi sa iti risipesti minutele/orele muncite pe niste ..chestii inutile - dar bineinteles ca ele nu se gandesc la asta.laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde de persoana, fetele sunt complicate