| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveți de invidia la locul de muncă? Am o colegă care fierbe când fac ceva bine laughing
Ideea e că ea a primit promovarea (care de altfel e meritată), nu înțeleg de ce are nevoie sa își mai externalizeze frustrările.

Întrebarea reală este: să plec sau să nu plec? Mă simt puțin prea bine pregătit pentru firmă, nu prea mai e ceva de invatat laughing

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai daca simti ca te plafonezi aici si vrei sa te dezvolti nici nu mai conteaza cine te invidiaza si cine nu, e timpul sa pleci

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Unul dintre multele motive pentru care sunt freelancer.
Foarte rar găsești anturaj ok la muncă.
Și totuși... Devino șef, dă-le peste nas frustraților, apoi poți pleca unde vrei.

| dullcat a răspuns:

Invidia e peste tot, unii oameni pur si simplu nu vor sa o rezolve, sau mai bine spus, sa-si rezolve propriul sine interior, astfel incat sa minimizeze aparitia acestui sentiment.

Decizia logica ar fi sa pleci daca simti ca nu mai poti avansa sau invata nimic. Dar asta nu garanteaza ca nu vei da peste alte persoane toxice la urmatorul loc de munca.

| LordCristobal a răspuns:

Daca iti place ceea ce faci la munca nu are sens sa iti dai demisia.
Nu e bine sa cedezi in fata oamenilor care te dispretuiesc, e bine sa stai ca o piatra in calea lor.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce laș? Car echipa. Sunt mai prost plătit decât persoana care a obținut promovarea, eu nu am obținut-o și mă împac cu ideea. Desi sunt pe un singur proiect, am inițiat alte 4 pana acum - deși datoria nu era a mea, training-uri oferite din timpul meu personal echipei de vânzări și multe altele. Iar ziua de lucru de la 9 dimineața pana la 3 dimineața n-o sa ți se para nici ție, in mod cert amuzant. Ai o viață. In momentul asta chiar nu văd cum ar putea să mă facă mai "fericit" corporația.

| AdioTPU a răspuns:

Poate că te antipatizează, nu că e neapărat invidioasa.
"Mă simt puțin prea bine pregătit pentru firmă, nu prea mai e ceva de invatat laughing". Ești sigur?

| 199onur7 a răspuns:

Nu frate nu ieși de la muncă nu face asta niciodată frate -_-

| 199onur7 a răspuns:

Bravo te respect si ma bucur cu Adevărat pentru tine ca ai reusit sa iei contractul bravo ție frate tot așa sa fi si mai bine sa fi.