| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti de manele?
Mie imi plac, ma binedispun.

38 răspunsuri:
| CristiB93 a răspuns:

Doar Denisa e preferata mea :X love

| Kanpeki a răspuns:

Majoritatea imi provoaca greata. Mai sunt cateva care imi plac dar doar pentru ca imi provoaca nostalgie.

| RAY a răspuns:

Depinde de fiecare piesa in parte, de ceva vreme urasc piesele de iubire, dragoste, sentimente etc

| Mayhem666 a răspuns:

Mie nu imi plac, le urasc, cand le aud, imi vine sa imi smulg urechile. La fel se intampla si cand aud muzica populara.

| Juviia a răspuns (pentru Mayhem666):

Same;-;

| Mayhem666 a răspuns (pentru anonim_4396):

Vrei sa imi otravesti urechile?
Am avut noroc, ca aici la camin, dupa ora 9, netul merge cu incetinitorul si pana sa inceapa sa cante melodia, am apucat sa citesc titlul si cine canta, si din fericire, am reusit sa dau X inainte sa inceapa.

| Superior a răspuns (pentru Mayhem666):

Exagerezi straight face

| Mayhem666 a răspuns (pentru Superior):

Chiar deloc. Prefer sa aud 2 ore masina de spalat, decat sa aud 10 secunde dintr-o manea.

| oprescudorin11 a răspuns:

Manelele sunt un produs cu nuanta tiganeasca! Recunosc ca-mi plac, macar ca informatie, dar si ca conjunctura! Nu mereu.L-am cunoscut pe Florin Salam.
Dar sunt un ascultator al muzicii Clasice...Haendel si Bach.Asta nu ma indeamna sa ascult si alte genuri de valori. Urasca discriminarea, imi respect placerile de moment!
Opinia mea este doar a mea! Sunt Manele care respecta standardele europene, care nu ma intereseaza, dar care gasesc in sufletul meu, valori negasite in alte genurui de muzica!
Nu vad care e problema!
Tiganii sunt o comunitate, in viitor importanta, pe de alta parte, au si ei valorile lor, ce nu-mi place la ei este acea NUANTA de DISPERARE, Necajire, care ar trebui remediata, cumva, desi e absolut REALA!

| untu a răspuns:

Nu imi plac, pentru sunt enervante, e muzica de cea mai proasta calitate, distrug cultura limbii romane! Vedetele muzicii maneliste au mereu probleme cu autoritatile, fiscul si cu legea!

| Clorox a răspuns:

Asa si asa... De nevoie mai ascult!

| deeeaqq a răspuns:

Cele mai șmechere.

| FaraNumePls a răspuns:

Mie nu îmi plac

| Deaad a răspuns:

Da,chiar nu stiu ce are toata lumea cu manelele.
Adica,cum sa nu-ti placa Nicolae Guta?

Pana la urma Guta,fara partea cu manele,este fondatorul celui mai genial meme din Romania.
Se stie ca daca e Guta prin preajma, toata lumea tace.
Daca Guta e la un concert, simpla lui prezenta te face sa termini conversatia pe care o ai cu partenera/ul de scartait patul, de asemenea instrumentele muzicale se strica instant iar toata lumea sta teapana, fara sa scoata un sunet pentru ca regele Nicolae Guta e pe zona.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu le ador, manelele e veaţă day dreaming

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Manelele ie şî pă placu meu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Chiar daca ascult rock, nu am nimic cu acest gen muzical si nu cred ca influenteaza chiar asa rau modul de gandire al unui om. Mereu au existat doua tabere diferite cea a rockului si cea a manelelor, eu ma aflu in prima si nu am nici o problema cu tabara inamica, daca sunt la vreo petrecere si se asculta manele nu ies sa dansez dar ascult si incerc sa gasesc parti bune si rele ale acelei melodii, la fel cum fac si cu rockul happy
Si acum fara hate ca de ce ascult rock si nu am o parere negativa despre manele fiindca genul aia de "rockerii" sunt doar niste pusti de 12 ani care incearca sa para interesanti dar nu reusesc
Eu doar incerc sa gasesc parti pozitive in orice si oricine asa ca nu pot judeca o persoana care asculta manele.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sincer mie nu imi plac, am ascultat candva dar m.am oprit deoarece te fac sa te simti prea important.E doar o parere fiecare cu ce ii place

| DeathOfDreams a răspuns:

Dacă-aș spune că le urăsc, aș fi așa mincinoasă

Fiindcă la un party după câteva shoturi merg perfect laughing

| Scarbo a răspuns:

Numai cand imi moare vreo ruda sau un prieten.

| LostInPark a răspuns:

"Fac bani, milioane,
Am femei in avioane.
Bag bani in ciorapi,
Niciodata eu cu slapi.
Port Gucci si Versace,
Asta-i tot ce imi place."

Acum cred ca esti in extaz, cu placere. straight face Nu stiu de ce te binedispui ca niciun manelist nu s-a laudat in versuri ca ia funde si pune intrebari pe TPU.

| anonim_4396 explică (pentru LostInPark):

Sa se auda-n tot poporu cine e invingatorul,
Cine arunca cu bani mai rau ca Gigi Becali.
Milioane, milioane a produs baiatu' iar,
Milioane, milioane sa bage dusmanii-n boala,
Va uitati la mine si deloc nu va convine,
Daca va dau mintea mea va ia corpul razna.

| LostInPark a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa moara familia mea cu sticku de manele la ei, ca bine le-ai mai zis! Smecherie! talent si tupeu.
"Daca va dau mintea mea va ia corpul razna." adica cei care sufera de epilepsie si-au luat mintili de la menelisti? trai-ti-ar hamsterii in soba, ca nu stiam asta.Adevarat le zici!
"Cu banii de cozonac,
Mi-am luar eu fier suflat.
Ca sa moara toti dusmanii
Si stomacu' ca n-am banii.
Sa moara familia mea,
Ca imi place coliva....mai.
Haida,
Hopa,
Hudu
Mudu,
Tra, tza, bla."

| anonim_4396 explică (pentru LostInPark):

Sha muara famelea me kha shtiam ca le-am zis bnn bnn hai k team popat pa

| immaBeast a răspuns:

" e frumoase "

| anonim_4396 explică (pentru immaBeast):

Foarte amuzant.

| Aslam a răspuns:

Le urasc. Aceasta "muzica" va fi mereu ca un cancer pentru urechile si creierul meu.
Gusturile nu se discuta, fiecare asculta ceea ce doreste, dar eu, in loc de manele, as asculta muzica religioasa toata ziua. big grin

| RoxanaY a răspuns:

Manelele nu-mi plac absolut deloc!

| LtCat a răspuns:

Mie unul nu prea îmi plac zgomotele ăstea...

| Kolasin a răspuns:

Din punctul meu de vedere: Fiecare cu gusturile sale in materie de muzica.

| Anoni_Vasi_1999 a răspuns:

Iachi.