| Saveluc a întrebat:

Ce părere aveti de noul Buletin cu Cip? Nu vise pare ca este o descriminare și o încălcare la libertate a cetățeanului care alege un Buletin cu fără Cip? El nu mai poate ieși in lume? In acest caz poți face un Pașaport?

10 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Ma doare-n cot de cip-ul lor!
Da, poti face pasaport daca ai buletin fara cip.
Nu esti obligat, deocamdata, sa-ti faci cu cip.
Cel putin asa se spune acum.

| inflicted a răspuns:

Nu aveți nicio logică ăștia care spuneți că e discriminare. Se cereau și înainte anumite acte ca să ieși din țară, până acum de ce nu ați protestat împotriva lor? Și Pașaportul are cip de mult timp. Suferiți de efect de turmă grav

| Saveluc explică (pentru inflicted):

Pașaportul are cip dar nu are aceleași informații ca buletinul nou, nu am protestat niciodată pana acum pentru ca nu am avut probleme pana acum când am plecat

| inflicted a răspuns (pentru Saveluc):

Ce informații are în plus? Oricum știu rețelele sociale și gps-ul totul despre tine.

| suntserios a răspuns (pentru Saveluc):

Si ce crezi ca o sa aiba cartea de indetitate in ea? marimea putzei sau de unde panica?

| Andreeush a răspuns:

Și pașaportul are cip, deci nu ar trebui să se mire nimeni de noile buletine.

| SG1995 a răspuns:

Păi pașaportul tot cu cip e.

| FreddieM a răspuns:

Daca vrei sa pleci afara, nu te mai intereseaza daca pasaportul are cip sau nu...
Da, este o incalcare a dreptului de a fi paranoic.

| Saveluc explică (pentru FreddieM):

Ai probleme? Pașaportul are o mică parte ale informațiilor tale. și ai grija cum vorbesti

| roby223 a răspuns:

In unele tari buletinele noastre de astăzi sunt doar bucăți de plastic.