| DeeDee817 a întrebat:

Ce părere aveți de parteneri infideli?

8 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Mai e nevoie, cateodata, si de o gura de aer. Poate fi, chiar, benefic relatiei. Asta, bineinteles, fara ca celalalt partener sa stie.

| DeeDee817 explică (pentru AFR81):

Mai bine nu îți faci relație dacă faci așa sau ii spui in fata. Dacă faci asta dai dovada ca ești las

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Chiar nu ma prea intereseaza. Am prieteni care isi inseala iubitele/nevestele, dar asta nu ii schimba fata de mine.
Cand am dat de tipe cu potential de infidelitate, nu am inceput relatii serioase cu ele.

| GoldenZenith a răspuns:

Oameni slabi, fără caracter, care cedează repede.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oameni slabi.Mai întâi desparte-te si dupa fa sex cu cine apuci.De ce sa faci sa sufere o persoana care chiar are încredere in tine? Ar răni-o mai putin o despărțire si ar fi si mai simplu pentru persoana care vrea sa se despartă.Dar mna e mai bine sa jonglezi si sa ai oricând o rezerva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Că nu sunt parteneri adevărati.

| MambaLee a răspuns:

Nu cred că poți cataloga oamenii infideli in relațiile intime că fiind niște oameni slabi sau prosti sau mai știu eu ce. Personal, nu înțeleg monogamia și nu consider că este o problema, ci o percepție. Oamenii gândesc și acționează diferit, de aceea trebuie sa cunoști omul înainte de a te dărui complet, pentru a-ți da seama care pot fi consecințele în relația pe care ai putea sa o ai cu persoana respectiva. Infidelitatea, cel puțin acum, este la ordinea zilei, cea mai comuna caracteristică a relațiilor din timpurile noastre. Nu inteleg de ce se mai mira lumea când întâlnește cazuri de infidelitate.

| Adnrs a răspuns:

Cred că ei nu stiu să discute, să repare relația dacă e ceva de reparat sau sa o incheie. Ei pur si simplu aleg să mintă, iar oamenii ăstia sunt de