| monicaaa17 a întrebat:

Ce parere aveti de persoanele care fumează? Voi fumați?

5 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Incerc pe cat posibil sa le evit fiind ca nu pot sa suport fumul de tigara. Nu am o parere buna, din contra, mi se pare de prost gust, dar na, fiecare face ce vrea cu viata sa. Nu, nu am fumat niciodata si nici nu o voi face.

| Drimmero a răspuns:

Inca o intrebare despre fumatori? Am spus-o si la intrebarea respectiva. Nu fumez, n-am fumat niciodata desi am avut ocazii cu duiumul, nu suport tigarile. Daca vii langa mine cu tigara aprinsa o sa ma vezi cum ma sparg usor de langa tine,, la modul ala sunt, tusesc urat de la ele, am avut probleme in trecut cu plamanii (nu intru in amanunte).

Din ce am vazut pana acum fumatorii inraiti in special put in ultimul hal, nu poti sta langa ei dupa ce fumeaza cateva tigari pe zi,, mai trist e ca sunt si femei d-astea, dar pana la urma e treaba lor si sanatatea lor

| Celcestietot a răspuns:

Nu fumez.

| gemeni6226 a răspuns:

Nu,nu fumez dar altii daca vreau pot s-o faca dar nu in prezenta mea. Parerea mea? Pe nimeni nu-l face mai bun sau mai rau daca fumeaza sau nu, nu este un criteriu de evaluare a unei persoane.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce părere să am? Sunt nişte oameni slabi, fără prea mult respect pentru sine şi mulţi dintre ei şi foarte nesimţiţi.
Pe mine, dintre toate viciile, cel mai mult mă deranjează fumatul.Alcoolul şi drogurile măcar îi afectează doar pe cei care stau în aceeaşi casă cu respectivul şi poate alţi membri ai familiei, dar de ţigări te loveşti peste tot.E foarte neplăcut pentru un nefumător să fie nevoit să stea în fumul cuiva sau lângă cineva care a fumat şi sunt destui care nu înţeleg asta, iar dacă le atragi atenţia, repede sar de coor în sus.