| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveți de persoanele care în discuții despre orice subiect știu totul,nu accepta alta varianta,se contrazic până nu mai poate, susțin că numai ei știu ce e bine și adevărat?

7 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Sunt persoane inchise la minte, incapatanate.Pe masura ce inaintam in varsta se presupune ca devenim mai intelepti, iar asta ar trebui sa fie sinonim cu recunoasterea faptului ca niciodata nu le vom sti pe toate, mereu e ceva de invatat. Si sa realizam ca e benefic sa purtam conversatii cu persoane care au puncte de vedere diferite fata de noi, totusi, fara sa le bagam pe gat unica noastra solutie/mentalitate.

Cu astfel de persoane trebuie sa ai empatie, rabdare si sa-ti alegi luptele, altfel te sfarseste de energie. laughing

| Freya1 a răspuns:

Eu sunt genul de persoana ce imi susțin părerea și ce știu totul când e vorba de mine.Cand e vorba de altceva sau altcineva nu ma bag.
Deci cumva nu e nici rău să fi încăpățânat, pe binele tău

| CostinAlamariu a răspuns:

O părere proasta

| anonim3247 a răspuns:

Depinde ce e omul ăla, ce vârstă are.

| anonim3247 a răspuns:

Pe internet nu sunt credibili oamenii care răspund.

| anonim3247 a răspuns (pentru anonim3247):

De aia e și bine ca să nu te contrazici cu ei.

| AdioTPU a răspuns:

Pardon, te contrazic: care cred ca stiu totul caci nimeni nu stie totul, doar Dumnezeu. Pe acesti oameni ii pot numi incapatanati, orgoliosi si fixisti. Altii procedeaza asa si datorita unei doze mai mici sau mai mari de narcisism.