| Gaby212 a întrebat:

Ce parere aveti de relatiile cu diferente mari de varsta?
Eu tocmai am trait un soc atunci cand am auzit ca unchiul meu de 50 de ani a se insoara cu una de 25 ...Adica ce naiba,ma?!
Si macar de ar avea parale, sa zicem ca ar fi din interese...
Sa fie dragoste pe bune?
Nu stiu ce sa zic...De cand ne-a spus, toata familia ii bate tobe in cap.Eu cred ca e pe buna dreptate, da' na...

Răspuns Câştigător
| Hammurabi a răspuns:

Niciodată nu mi-au plăcut ăștia de 50-60 de ani care aleargă după puștoaice. E o risipă aiurea de timp și energie.
E ca atunci când un câine aleargă după o mașină. Și dacă o prinde, ce o să facă? O să o conducă? laughing

| raMLesS a răspuns (pentru Hammurabi):

"E ca atunci când un câine aleargă după o mașină. Și dacă o prinde, ce o să facă? O să o conducă?" O musca de roti laughing

| Gaby212 explică (pentru raMLesS):

laughing

| EcceHomo a răspuns (pentru Hammurabi):

Se pi¿ă pe roata ei.big grin

29 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Hmmm, vad ca mai e lume care gandeste ca mine.La ora actuala daca dadeam curs la insistentele une-i 'prietene' eram deja insurat cu o pipita mai mare ca mine cu 17 ani (eu am 27 ) deci eu se pare ca sunt mai normal big grin am refuzat sa ma implic in asa ceva cu o persoana mai mare ca mine. Daca era diferenta de 7 8 ani eram deja in bratele acelei doamne uf laughing

| Holiday a răspuns:

Nu prea inteleg ce va intereseaza pe voi cine si de ce are o relatie, se insoara, etc. Mai bine i-ati felicita ca niste oameni normali ce va considerati si ati accepta fara probleme dorinta lor.

| Gaby212 explică (pentru Holiday):

Am acceptat, ca na...Iti dai seama, e alegerea lor.Totusi,ne-a suprins foarte tare.Adica el parea genul de om care ia decizii normale...
In fine, fata mi se pare de treaba.Ma mir cum de a pus ochii pe el laughing

| Holiday a răspuns (pentru Gaby212):

Nu e o decizie anormala. Doar ca anumite conceptii inradacinate in mintea multora o face sa li se para asa. Stai sa vezi comentarii daca peste cativa ani se despart, ca parca daca avea 45 de ani femeia nu era acelasi risc...
Stii cum e? Daca avea 35 de ani si doi copii, ca de ce o ia ca sa-i creasca copii, daca avea 40 si nu fusese maritata niciodata, inseamna ca nu e femeie de casa, sau mai stiu eu ce, daca era negresa, ca de ce e negresa, etc, etc, etc....Tot timpul are cineva ceva de comentat.

| Gaby212 explică (pentru Holiday):

Ai si tu dreptate...

| RainmakerX a răspuns:

Ce job are unchiul tau? Intreb sa stiu daca e cumva in domeniu cu mine laughing

(Lasand gluma, cazuri de genul exista peste tot. Fete frumoase se cupleaza cu mosi care le dau bani la facultate. Unora dintre ele nu le convine treaba asta dar cand le pui sa aleaga dintre asta si un job platit prost la cine stie ce fast food... prefera mosul.)

| Gaby212 explică (pentru RainmakerX):

El e contabil.Nu e bogat deloc...Arata f. Bine pentru varsta lui, nu-i dai mai mult de 35. Dar totusi...50 de ani raman 50.

| RainmakerX a răspuns (pentru Gaby212):

Ce pot spune? Pentru barbat nu e neaparat rau. Daca spui ca arata bine, atunci femeile de varsta lui nu il satisfac deci e oarecum normal.

| Gaby212 explică (pentru RainmakerX):

Sa zicem...Cand ii pui unul langa altul, pare ca-s cel mult 10 ani intre ei.

| Lioana a răspuns:

Personal nu mi-ar place sa am o astfel de relatie si nu mi se pare potrivit nici cand vad la altii, dar e problema lor. Nu e dreptul meu sa aleg pentru ei.

| Gaby212 explică (pentru Lioana):

Pai unchiul meu pare un om rational, ma mir ca a ales asa ceva sad

| Lioana a răspuns (pentru Gaby212):

Nu te mira. Dragostea nu tine cont de ratiune. Eu de femeie ma mir. Nu stiu ce dragoste poate simți ea pentru un om de 50 ani. Dar probabil ca are nevoi pe care doar el i le implineste.

| Gaby212 explică (pentru Lioana):

Sa nu crezi ca unchiul meu e bogat sau asa ceva...E contabil si traieste modest as putea spune... Locuieste intr-un apartament si conduce un Logan din 2010.

| Lioana a răspuns (pentru Gaby212):

Poate ca ea nu are nici atat. Dar nu am spus ca averea ar fi atras-o la el. Poate e faptul ca are grija de ea, poate o intelege, o respecta etc, lucruri pe care le gasesti tot mai rar.

| Gaby212 explică (pentru Lioana):

Poate...

| Emma30555 a răspuns:

De ce va mirati ca el s-a uitat la o fata tanara? E normal sa il atraga. Ca a reusit sa o cucereasca, bravo lui. Mai mult ma mir ca fata s-a indragostit de el. Probabil il vede si ca pe un tata, posibil sa fii lipsit tatal el in copilarie si atunci se compenseaza. Una peste alta e treaba lor!

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Pasarica frageda nu are cum sa faca rau nimanui.

| Endoryus a răspuns:

Probleme grave la mansarda. Plus perioada aia patetica din viata oricui. Criza de varsta mijlocie. E normal la barbati sa faca asa ceva. Sa se insoare cu copile. E trist si patetic dar nu de neinteles.

| Gaby212 explică (pentru Endoryus):

E trist penrru ca ii pericliteaza tineretea fetei fara sa isi dea seama... sad

| anonim_4396 a răspuns (pentru Endoryus):

Apropo de handralai si pisacioase.

Tu, pe langa faptul ca esti la fel de destept ca o fiinta paroasa careia ii atarna mainile peste genunchi, mai esti si "ratat prapadit si banal fara respect de sine in cautare de prospaturi". Tot dupa propriile-ti standarde.

Atunci cand nu ii certi sau nu razi de cei care sunt interesati, se combina sau pur si simplu observa duduile mai mici decat ei, o arzi sociabil, te hahai si te imprietenesti cu minore tonate carora nici nu li se uscase bine bontul ombilical cand incepeai tu scoala generala.

N-am mai vazut asa ceva. Esti prost de pute pamantul sub tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai degraba m-as fte cu un tataie de 100 de ani decat cu o țață nolifera pe care o fte grija de viata si relatiile altora.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Wow ce afirmati cool

Fiecare face cum il taie capul. Cunosc un caz de femeie de 30 de ani cu copil mic ce si-a parasit sotul si copilul pentru un mos de 74 de ani undeva la tara. Si aia sunt amandoi saraci pamantului. Asta e acum. Oamenii si alegerile lor. Eu cred ca si casatoria nu este o dovada de iubire. Foarte putini oameni pe lumea asta au stiut si simtit ce e aia iubirea in adevaratul sens al cuvantului

| Gaby212 explică (pentru MacintoshPlus):

Mi s-a parut super exagerat...Adica el, burlac la 50 de ani, sa se uite la una aproape de-o varsta cu mine?!

Stiu ca suna aiurea dar sa stii ca sunt atat de multe cazuri de genul cata frunza si iarba. Unele foarte exagerate de genul 18 tipa mosul 70. Acuma ce sa zic, nu il judeca pe unchiul tau. Nu stii ce este in sufletul lui sau cum a gandit sau daca a intrat in febra aia a oamenilor trecuti de o varsta in care ard hormonii si doar atat.

| Gaby212 explică (pentru MacintoshPlus):

Cred ca ai dreptate...