| Zorn a întrebat:

Ce părere aveți de schimbarea orei? Vi se pare utilă sau mai bine s-ar renunța la obiceiul ăsta?

Răspuns Câştigător
| gemeni6226 a răspuns:

Nu-mi face deloc placere sa ma scol in loc de ora 6 la ora 5, ca de adormit tot nu pot adormi mai repede.Si asa mereu e o durere sa ma scol la 6, dar la 5? groaznic.E unul din motivele pentru care o sa fiu din cale afara de fericita de voi apuca pensia.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E o tampenie schimbul orar, ideal e sa ramana ora fixa

suntserios
| suntserios a răspuns:

S a renunt deja, se va aplica de la anul

| Freya1 a răspuns:

Imi e tot una.

| anonimg a răspuns:

Daca nu se schimba ora, va trebui sa se schimbe programul institutiilor. Pentru ca altfel, iarna la orele 15:00 va fi noapte.

Ora se schimba pentru ca noi oamenii sa ne bucram de o mai mare parte din lumina zilei.
Dumnezeu nu este impotriva ceasurilor, ci trebuie respectat delimitarea zilei de noapte; pentru ca o zi se termina la apus, si o alta incepe tot la apus.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As vrea sa se renunte. In ziua de azi nu ne mai luam dupa lumina soarelui.

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

E mai bine să nu se mai schimbe.