| Superior a întrebat:

Ce parere aveti de seria Far Cry?
Consider ca cel mai bun joc din serie a fost Far Cry 3, popular prin prisma antagonistului Vaas. Povestea era destul de bine facuta, grafici de top si un gameplay decent. Far Cry 4 a fost interesant dar nu la fel de bun ca 3. De aici au aparut doar gunoaie din punctul meu de vedere,carora le-a lipsit povestea si acea senzatie placuta de nedescris,simtita in FC3, respectiv FC4.
FC5 a impresionat doar prin cateva elemente,insa e un garbage in viziunea mea. FC6, adica Far Cry The New Dawn aparut astazi deja pute mai rau ca un rahat de caine lasat in soare.
Distruge tot ce stim ca Far Cry reprezenta.

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Stii cum e uni spun ca gta 4 e mai bun in poveste ca gta 5 dar, gta 5 e mult mai bun in grafica, poate au pus accent pe partea grafica, creativitatea lipseste in multe domeni in ziua de azi

| Sn4k3 a răspuns:

Far Cry 1, 3 si 4 sunt singurele bune dupa mine. Au facut ceea ce voiam toti de la un joc de genul, restul sunt plictisitoare. Parca nici nu s-au chinuit la ele ca faci aceleasi lucruri.