| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveţi despre abordatul pe stradă? Credeţi că în orice circumstanţă ar avea loc această abordare,tipul trebuie blamat şi etichetat ca fiind un disperat,un ciudat,un pervers singuratic etc. doar pentru că i-a atras atenţia o tipă pe stradă şi a vrut să intre în vorbă cu ea, tipă pe care e foarte posibil să nu o mai întâlnească niciodată? Şi chiar există tipi normali la cap cărora pur şi simplu să li se întâmple să le atragă atenţia o femeie într-un loc public şi să se bage în seamă cu ea fără să aibă intenţii dubioase? Până acum n-am auzit de la nicio prietenă sau alte cunoscute să aibă vreo experienţă ok de acest gen.Toţi tipii erau ori ţărani libidinoşi ori perverşi siniştri.
Sunt pe aici tipe care au fost abordate în acest mod şi a fost totul în regulă,iar apoi s-a şi înfiripat ceva? Sau sunt printre voi tipe care sunt deschise la acest tip de abordare? Dacă da, în ce împrejurări?

87 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Cind abordezi pe cineva pe strada, în lucru e sigur: ești superficial. De ce? Pentru ca te uiți doar la exterior. Te interesează doar ambalajul. Ori, un om, o femeie, e mult mai mult decat atit. Dincolo de fizic, fiecare are un suflet, un univers interior ce, dacă vrei sa intri în relație cu el, trebuie cunoscut. Cind ai înțeles asta, ai lăsat superficialitatea deoparte. Eu de aceea eu nu cred în dragoste la prima vedere. Sau, dacă chiar exista, ceea adevărată e extrem de rara. Suntem fiinte complexe, iar relațiile dintre noi țin strict de cunoaștere. Chiar și încrederea, care e baza oricărei relații nu survine decat în cadrul cunoasterii, nu poți avea încredere în cineva pe care nu îl cunoști. De aceea mie mi se pare hilara abordarea directa a unei persoane necunoscute.

| anonim_4396 explică (pentru cristi202):

Păi la început ambalajul contează, restul vin pe parcurs.

| cristi202 a răspuns (pentru anonim_4396):

Și dacă în ambalaj găsești ceva care sa nu îți placa? Sa zicem ca dai de ceva urit mirositor? happy
Eu nu as vrea doar o cutie de cadou, m-ar interesa cadoul în sine.

| anonim_4396 explică (pentru cristi202):

"Eu nu as vrea doar o cutie de cadou, m-ar interesa cadoul în sine."
Poţi să le ai pe amândouă.Nu trebuie să alegi doar una.

| cristi202 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai le am pe amindoua. Dar pentru asta am așteptat pana la 37 de ani. Însă cred ca nu înțelegi.
Un om, o femeie, poate fi atrăgător pe dinafara, incit sa "îți ia ochii". Sa aibă un ambalaj plăcut. Dar, în înterior, cand apuci sa ii cunoști, îți vine să fugi, pentru ca numai frumos nu e. Frumusețea exterioara combinata cu cea interioara e ceva rar în lumea asta, eu cel puțin asa am observat. Și e normal într - un fel sa fie asa. Dacă oamenii pot arata neatragatori, comuni, sau frumoși, ai din start trei tipuri. Dacă te gindesti ca toate trei pot fi valabile și pe interior, facind o combinație, poți avea o frumusețe exterioara cu una interioara doar la unu din noua cazuri. Dar în realitate situația e diferita, cei comuni, obișnuiți, sunt mult mai mulți.
Oricum, ideea e ca nu poți știi ce e dincolo de ambalaj doar dacă o vezi prima data.

| anonim_4396 explică (pentru cristi202):

Şi eu le am pe amândouă, dar n-am aşteptat atât.
Există bărbaţi şi femei pentru toate gusturile, că nu sunt toţi/toate aşa uşor de găsit, asta e partea a doua.
"Oricum, ideea e ca nu poți știi ce e dincolo de ambalaj doar dacă o vezi prima data."
Păi nu poţi.Îţi asumi riscul de a nu fi aşa cum vrei tu atunci când decizi să o abordezi.

| cristi202 a răspuns (pentru anonim_4396):

Înseamnă că ție îți place să riști. happy

| anonim_4396 explică (pentru cristi202):

E mult spus.Doar sunt dispusă.

| Ofiintă a răspuns:

Nu există trebuie, căci nu o luăm literalmente.
Prin urmare, dacă ești atras de cineva si iti doresti să intri in contact cu aceasta, nu inseamnă ca esti disperat.
Nu este ca și cum, dacă cineva găseste contextul potrivit, se va adresa într-un mod politicos unei femei aceasta va reacționa precum o sălbatică. Depinde doar de conexiunea dintre voi doi.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cunosc cupluri care așa s-au cunoscut, și apoi s-au căsătorit, așa că nu este bine să generalizăm.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ne-am cunoscut în troleibuz,
Era mare-nghesuială,
Și din gât, ieșea miros urât.
Poate-n cap să-mi cadă,
Și-o cărămidă...
Sunt ferict,
Cred că m-am îndrăgostit.
---
Şi chiar există tipi normali la cap cărora pur şi simplu să li se întâmple să le atragă atenţia o femeie într-un loc public şi să se bage în seamă cu ea fără să aibă intenţii dubioase? Da, de exemplu eu. Dar nu bag mâna in foc că aș fi normal. Și să faci fericită o femeie, nu văd nimic dubios în asta.

| Drimmero a răspuns:

Parerea mea ca intr-o abordare conteaza foarte mult aspectul fizic al celui care abordeaza, cum e imbracat, atitudinea, tonul cu care vorbeste, calmul in situatia aia. Sunt chestii care pot face diferenta intre un tip atractiv pentru voi si un disperat. Cu alte cuvinte conteaza si cine va abordeaza. Cred ca poate fi in orice circumstanta daca stie cum sa va ia, nu toti care s-ar baga in seama pe strada ar fi disperati sau obsedati, sunt detalii care fac diferenta. Te poate atrage una pe strada astfel incat sa te faca sa o bagi in seama, papagal sa ai si nu arati ca esti ca ceilalti cu replici cliseice, nu vad nimic rau in a te baga in seama pe strada cu una care iti place chit ca eu unul nu o fac.

| cristi202 a răspuns (pentru Drimmero):

Un tip ca cel descris de tine nu va aborda femeile pe strada. El, prin șarmul lui, are destule ocazii în viata ca să între în relație cu o femeie extraordinara. O fac disperatii, pentru ca ei eșuează la capitolul relații, din lipsa de caracter și comportament adecvat (cred ca femeile ce ii cunosc se iau cu miinile de cap cand au de - a face cu ei), și atunci nevoia de a avea pe cineva explodează, și nu mai contează modul în care întra în contact cu cineva cu care ar vrea sa fie.

| Drimmero a răspuns (pentru cristi202):

Va atrage dar uneori va iesi si la vanatoare, nu te face disperat daca te bagi in seama cu cineva, o abordare poate fi si ''scuza-ma, cum ajung in locul x ca sunt nou in oras si nu ma descurc", sa fii pe bune nou si de acolo sa plece conversatiile. Tot abordare e si asta, sunt multe discutii care pleaca fix din punctul asta. Oamenii au nevoie de socializare, de conexiuni, nu le ai cu oricine dar nu te face disperat daca esti la locul tau si vorbesti frumos, prinzi momentul, ca mai dau de libidinosi si toti boschetarii aia e altceva, trebuie sa invete sa nu-i mai bage pe toti in aceeasi oala, rasa barbateasca nu se invarte intr-o categorie sau 2, sunt N varietati. Repet pentru cei care vor sari sa-mi zica de ce le iau apararea, nu abordez, nu-mi place sa ma bag cu strainii/strainele in seama decat daca ma intreaba cineva ceva si le raspund din politete si ca nu sunt un salbatic.

| cristi202 a răspuns (pentru Drimmero):

Da, contează modul în care abordezi, și se poate face și frumos, dupa cum zici. Asa, și eu o fac. Am peste 2 m înălțime, și mi se pare inuman cand vad vreo dama miniona ca se chinuie sa care niște bagaje grele, și atunci ma bag în seama și caut sa o ajut. Dar, pana la a întra în vorba ca să stabilești o relație e cale lunga. Pur și simplu asa se sar niște pasi necesar pentru începutul unei relații. De aceea și poți vedea și din răspunsurile de aici ca femeilor li se pare ciudat sau nelalocul lui sa fie abordate asa.

| Drimmero a răspuns (pentru cristi202):

D-asta zic ca trebuie sa invete sa diferentieze barbatii, suntem de prea multe tipuri si am specificat si detaliile care pot face diferenta din punctul meu de vedere. Au traume pe buna dreptate ca se leaga de ele toti jerpelitii dar asta nu inseamna ca toti sunt asa sau au intentia sa le faca rau, in fine.

Pai abordare nu inseamna un clasic '' ce faci pisi, te trag cu BMW-ul o tura prin oras?" sau ''esti buna fa, sa moara fam mea" astea-s clasice de cocalari, libidinosi. Trebuie sa fie o sclipire de moment, ceva cu care sa se iasa din tipar, sa arati si bine, sa pari prietenos, educat si bla bla, restul vine de la sine.

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Eu sunt destul de reticentă în ceea ce priveşte abordatul pe stradă, dar nu pot să zic că aş fi chiar cu totul împotriva lui.Totodată,dacă mă întrebi acum, nu ştiu ce şi cum ar trebui să-mi spună un tip ca să fie totul ok şi să nu mi se pară un dubios.Ar trebui să fie foarte atent la absolut tot ce scoate pe gură, totul ar trebui să fie perfect, nu mi se pare că aici ar fi vreun loc de o greşeală, cât de mică ar fi ea.Sau cel puţin nu în cazul meu.Eu sunt şi foarte paranoică,deci i-ar fi destul de greu.
Şi nici chiar în orice circumstanţă nu cred că ar putea fi.Şi aia contează. Dacă ai prins-o într-un moment nu prea potrivit,ghinionul tău.
Oricum, asta ar trebui să fie doar ceva întâmplător, nu o obişnuinţă, să nu fie un obicei de-al lui să agaţe aşa, iar el să ştie să arate chestia asta.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai patit ceva pe strada de esti 'paranoica'? Ai asteptari cam mari de la o abordare, cica sa fie perfect, pai totusi e vorba de un om, nu de un robot ))). Spune-i din start ca n-ai chef de abordari, nu astepta sa vina cineva la tine, le zici tu ''nu am chef de voi, pa'' si asa stii sa nu se mai apropie nimeni de tine.

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Oare ce fată de pe lumea asta n-a păţit ceva pe stradă?
"Ai asteptari cam mari de la o abordare, cica sa fie perfect, pai totusi e vorba de un om, nu de un robot"
De la o abordare pe stradă,da, am aşteptări mai mari decât în alte situaţii.
"Spune-i din start ca n-ai chef de abordari, nu astepta sa vina cineva la tine, le zici tu ''nu am chef de voi, pa'' si asa stii sa nu se mai apropie nimeni de tine."
Ce rău eşti, măi, Drimmie, măi.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai si daca nu se incadreaza ce pateste? doar nu-l iei la omor.

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

"doar nu-l iei la omor"
O, ba da, exact asta aş face.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Bine ai revenit, cam ciudat nick ti-ai tras.

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Bine te-am găsit, Drimmie.M-am mirat puţin că nu ţi-ai dat seama cine sunt.
"cam ciudat nick ti-ai tras"
Şi tot de-astea o să-mi trag.Aşa o să mă recunoşti de acum încolo.
Nu stau mult oricum.Am mai fost pe aici acum câteva săptămâni.Mi-ai şi răspuns la o întrebare:
https://www.tpu.ro/......ane-nu-vi/
Am descoperit taina ştergerii contului dintr-un singur email.De fapt n-am descoperit-o, mi-a destăinuit-o cineva.
Aşa că poate voi da mai des pe aici.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Initial nu mi-am dat seama ca esti tu, sunteti prea multi si nu mai stii care cine e aici. Te-am recunoscut dupa anumite replici dar destul de recent, am zis initial ca esti baiat pana sa pui anumite intrebari ))). Iti place sa fii personaj episodic si nu unul de baza?

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Băiat? Ce te-a făcut să crezi că sunt băiat? M-ai făcut curioasă. laughing
"Iti place sa fii personaj episodic si nu unul de baza?"
De parcă eram de bază înainte.N-am fost eu aşa populară pe aici niciodată. Nici n-aş vrea aşa ceva.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Chiar nu stiu de ce, dar probabil dupa nick ca sunt destui care isi pun la misto un nick de genul si incearca sa trolleaze. Hai ca erai destul de activa si populara, erai din vechea garda. Te mai certai putin pe ici pe colo dar in rest erai cuminte

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Cuminte? Eh.
Da, eram destul de certăreaţă.De fapt încă sunt. Poate-i un defect ardelenesc.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma amuza cand te certi, d-asta zic ca s-a unit vechea garda. Ardelenii stiu ca nu sunt certareti daca nu sunt suparati, dar iti place si tie uneori cearta, te mananca degetele daca nu te iei cu cineva mai in gluma sau mai in serios.

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Păi mă cam mănâncă uneori,ce să fac? Şi dacă mă mănâncă,trebuie să mă scarpin, nu?

A, dacă tot te-am prins aici, acum mi-am amintit, ştii cumva cine-i ăsta?
https://www.tpu.ro/utilizator/aaxtqg
I-am văzut un răspuns la o întrebare acum 2-3 zile parcă şi mi s-a părut cunoscut stilul lui de a scrie, iar când m-am uitat peste profilul lui la celelalte răspunsuri ca să-mi dau seama cine e, am descoperit că m-a pomenit undeva, mă confundase cu guşterul ăla. :))
Dar tot nu-mi dau seama cine e şi-s curioasă.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu stiu cine e, l-am vazut si eu dar nu stiu de unde sa-l iau. D-aia ti-am si zis ca sunt o gramada vechi cu multe conturi si nu stii cine sunt, pana si Bugs Bunny a facut panarama pe aici acum vreo 2 luni parca cu Hecate, ce a fost atunci... si mai are conturi aduse pe aici mai mult ca sigur, la fel si hecate. Intreaba-l direct, au aparut personaje care mai de care aici, e amuzant site-ul uneori tocmai pentru ca sunt atatea personaje.
Gusteru' ala ))) Nu o stii pe gusticel?

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Bugs Bunny. rolling on the floor
M-am nimerit şi eu pe aici când a fost faza cu Hecate, am prins ultima postare.Nu mă aşteptam la aşa ceva de la ea, am fost puţin surprinsă când am aflat.
Nu cred că mai are Bloody conturi pe aici şi nici nu cred că mai revine pe site după întâmplarea aia.
Cât despre contul ăla misterios, o să-l întreb, chiar sunt curioasă.
Deci Gusticel e o Gusticică? Nu ştiam că e fată.Mi-a dat ignore, n-am apucat s-o văd prea mult pe aici. laughing

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu stii multe despre Hecate, o salutam pe calea asta ca o sa vada postarea asta. Eram sigur ca e un personaj si ea si nu e pe bune. Iar Bloody sau cum i se zice a mai avut si alte conturi, ciudat ca au disparut amandoi de pe conturile principale.
Da, e o gusticica mai impulsiva asa dar de gasca, nu stiu ce e cu ea. Cu totii de aici suntem ciudati mai mult sau mai putin, depinde mult de starea de spirit a omului pana sa-si dea arama pe fata.

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Nu ştiu, eu cel puţin n-am văzut-o niciodată să înceapă o ceartă pe aici.Mereu ea era cea atacată.Şi de multe ori mi se părea că se luau aiurea de ea.Ce-i drept,mai râdeam şi eu când îi mai prindeam pe aici certându-se, era amuzant.
Ce să zic, se pare că nu ştiu eu totul, într-un fel m-am şi gândit că ar trebui să fie totuşi nişte motive mai bune pentru care sare atâta lume pe ea. Oricum, eu n-am nimic cu ea.Nu mi-a făcut nimic niciodată. Nici n-am avut prea multe tangenţe.
Păi să ştii că toţi suntem ciudaţi într-o oarecare măsură, altfel n-am avea cont pe site-ul ăsta. laughing

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Hecate intotdeauna e o inocenta, niciodata nu face nimic, e cea mai cuminte, mai ceva ca iti vine s-o pastrezi bibelou si ceilalti sunt niste rai care se iau de ea. Ce vorbeste...era comedie, radeai cu lacrimi, va mai reveni comedia, de asta sunt sigur.
Lumea se lua de ea pentru ca minte, daca pana si pe clint l-a intors impotriva ei a facut o performanta mare.
Tu=ea, asa umbla vorba prin sat, si eu cred lucrul asta, d-aia nu ai treaba cu ea (glumesc).
Site-ul asta e pentru stari, daca ai chef sa fii serios si sa fii pe subiecte o faci, daca ai chef de un mic misto si se mai alatura si altii si de obicei se intampla asta atunci devine interesant.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Pe discord sare vaca aia la cearta de cate ori are ocazia. Asemenea vietate aroganta si inculta nu vezi in fiecare zi... nu ma mir ca se ia lumea de ea.

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Aşa mi se părea mie, ţi-am zis.Eu de când sunt pe site nu cred că am văzut-o vreodată să pornească ea o ceartă.Mi se părea că prea se ia lumea de ea doar pentru că e arogantă.Pe Discord n-am de unde să ştiu ce face, n-am intrat acolo niciodată.
Ce interesant e că pe site pare totul aşa liniştit, doar mai sunt din când în când mici întâmplări, iar pe Discord cred că se întâmplă ceva zilnic.Văd că toată lumea s-a mutat acolo mai nou.
Eu=ea? Serios? Care-s ăia care zic asta? rolling on the floor
Hecate, Gusticel.......azi mâine aflu că sunt şi Raizing.
Şi chiar nu înţeleg de ce.Nu mi se pare că semăn cu niciuna. laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Gusticico,vezi că e un nene pe aici care zice că eu sunt tu.Dar de fapt ştii deja asta că doar ţie ţi-a comentat acolo. laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Eu am un singur cont de TPU, restul sunt impostori.
Nimeni de pe TPU nu este Gusticel, cu exceptia mea, desigur laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Dacă tot eşti aici.De ce mi-ai zis atunci Georgiana? Cine e Georgiana? Mi-am amintit de faza aia.
https://www.tpu.ro/......ane-nu-vi/

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Georgiana e Hecate. Credeam ca esti ea laughing

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

A suparat Gusticelul in ultimul hal, daca n-o tineam sarea la bataie, numai incruntata statea cand era hecate on. Nu prea a intrat nici hecate, adica a intrat de cateva ori si mai mult avea treaba cu gusti, cu restul nu prea. Nu te gandi ca pe discord era ceva, nu era nimic, batea vantul in 50% din cazuri.

Glumesc cu faza aia ca tu=ea, uneori semanati, alteori nu si d-aici pleaca glumele. Raizing ala e tovarasul tau de breazla, va invocati reciproc uneori ))). Mai stii care cum e pe aici ca la cate conturi au aparut si la cate conturi au fost iti e imposibil sa tii ritmul. Lasa ca si eu m-am luat de gusticel gratuit o data din cauza uneia care tot asa semana, identic pareau.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Mor.

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Am crezut că glumeai doar cu ultima parte, că şi tu crezi asta.Credeam că ai fost serios când ai zis că e lume pe aici care crede că-s ea. laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Totuşi,eu nu văd de ce aş semăna cu ea "uneori".Nu mi se pare că ar exista vreo asemănare între noi.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Lumea de pe TPU e cam paranoica

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Văd.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Chiar glumeam, sau nu...dar la modul cel mai serios nu vad nici eu asemanari. Vad ca e pe frecventa si gusti, a dat raul afara cand a zis de ea )))

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

M-am intors pe discord big grin

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Ti s-a facut dor, nu renunti usor : D. Nu vazusem ca nu intrasem deloc azi

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Nu ai intrat pentru ca nu stiai ca m-am intors laughing

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, da, ce aroganta iti dai, gusterico

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Dacă zici tu că glumeai atunci eu te cred.
E certăreaţă ca şi mine. Măcar la asta semănăm. Poate de-aia ne-a şi confundat ăla.Nici acum nu ştiu cine e, l-am întrebat, dar nu a vrut să-mi zică.Şi el se contrazicea.Prima oară i-a zis lui Gusticel că-s eu, apoi când i-am zis ieri cine sunt, nu m-a crezut şi îmi zicea tot Gusticel.Deci până la urmă nu mai crede că suntem una şi aceeaşi persoană.
Mor de râs când mai apare câte un aiurit de-ăsta.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Chiar si acum ai problema ca nu stii cand glumesc si cand zic adevarul, 'Gusticel'.
De cine zici ca e certareata? de cea de aici de la intrebare? e cuminte si inofensiva, sare la scandal daca ii zici ceva, e usor de inflamat, are o limita finuta si cand ai depasit-o devine de neoprit. Tu esti mai certareata decat ea dar in lipsa de material te-ai facut fata cuminte, si nu aveti cum sa fiti aceeasi persoane, caractere diferite care se simt chiar si prin spatele conturilor voastre, trebuia totusi sa nu te dai de gol, trebuia sa mai lasi mister, era mai mult farmec.

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Bine,atunci e doar uşor de inflamat.Rămân eu aia certăreaţă.Pe mine nu mă poate inflama nimeni pe aici, cel mult doar să mă amuze.Eu sunt cea care face lumea să se inflameze.
Eh, nu trebuia. Poate îmi ştergeam iarăşi contul şi n-apucai să-ţi dai seama, că mult nu cred că mai stau sau îţi dădeai seama cine sunt şi credeai că vreau să mă ascund.Nicicum nu-i bine. laughing

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai niste replici subtile precum ''esti un baietel cam imprevizibil'', aia m-a amuzat maxim ca le dai din topor dar totusi subtile. Ai ce ai cu saracul, e baiat bun dar are momentele lui.

Daca nu folosesti anumite replici nu prea imi dau seama ca aici toti seamana intre ei, in special conturile nou aparute. Te salut de pe celalalt cont care va intra pe viitor daca ai de gand sa revii. Nu e vorba de ascuns ci doar ca alegi sa ai discretie stand putin sa vezi ce mai e, tu ai zis-o nu eu.

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Ei hai că de data asta l-am luat uşor, doar l-am ciupit şi eu puţin, are reacţii amuzante.Anul trecut îl luasem mai tare,trebuie să recunoşti asta,acum am fost mult mai finuţă cu el.A scăpat chiar ieftin.S-a dat de gol la o întrebare de-a mea, l-am recunoscut după scris, de acolo a plecat totul.

Da, eu am zis-o, dar cred că mai demult.Să văd ce fac de pe următorul cont.Cine ştie ce mă mai apucă atunci.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Da tu cine esti pana la urma? Ca hecate nu esti, Gusticel nu esti... cine esti? laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Care iti zicea "Gusticel"? Ca vreau sa il lamuresc ca eu am un singur cont, care e asta.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Sunt Hyacinth, nu mă ştii.
Ăsta e ăla care te-a confundat cu mine:
https://www.tpu.ro/utilizator/aaxtqg
Sari pe el! Rupe-i fâşu', Gusticico! Fii fără milă!

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Stiu si anul trecut cand te-ai luat de el, tot asa ma amuzam, ai si tu 'victimile' tale pe aici, astia de ii simpatizezi tu cel mai mult. Sunteti un deliciu unii de aici in multe momente.

Mai stai ma, nu te da nimeni afara. Abia ce ai revenit

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Ştiu că sunt delicioasă.

Păi mai stau un pic. Până mă plictisesc.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Cine te-a laudat ca esti?

Site-ul are nevoie de tine, nu dezamagi comunitatea!

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Păi nu tu ai zis că-s un deliciu? Deliciu, delicioasă, tot pe acolo.

O, da, cu siguranţă are.Ca de aer.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Am zis ca voi, te-ai cam simtit, ntz, ntz...n-are nimic.

Mai participi si tu la invierea de pe aici, mai creezi topicuri misto din cand in cand, deci ai contributia ta.

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Sufăr prea mult de mine.
Suntem toţi delicioşi şi gata.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Cam nepotrivite aceste abordari, dupa parerea mea. Insa... nu trebuie judecati in felurile enumerate de tine, ar fi absurd.
Nu stim de ce a facut asta acea persoana, deci... nu ar fi corect sa ne dam cu parerea in acest sens.

Da, probabil exista si tipi normali care sa se incadreze in ce ai spus tu. Dar da (din nou), cei mai intalniti sunt acele "tipuri" spuse de tine.

| Mosotti a răspuns (pentru DoarBogdan):

Omu a incercat ca poate dadea de una care-l placea, nu e absolut nimic dubios si ciudat, stim f bine de ce a facut asa acea persoana.
Si bine facea.

Gandeste-te ca dai de una care si ea te place f mult cand te vede, cum e? O sa fie f fericita ca ai abordat-o.

| Mosotti a răspuns:

Mi se pare f ok si abordatul pe strada, de ce nu?

Poate si cealalta persoana ma place si nu are curajul sa o arate, si daca te place, abia asteapta sa o abordezi, zice mersi ca ai facut asta, dati noroc, va schimbati telefoanele si deja dupamiaza sunteti la terasa la discutii, atractie reciproca sa fie.
Incercarea moarte nu are.

E asa "buna...cutare, ce faci, etc, eu sunt nelu".
Ea daca zice "buna, eu sunt nela", atunci zici "ce zici, ne vedem la o cafea dupamiaza sa mai stam de vorba?
Si gata treaba. Tine bine, nu tine iarasi bine.

Daca incerci ai o sansa, daca nu incerci nu ai nici una, ce alegem? Sa avem o sansa.

Poate nu au fete in colectivul tau, la munca, sau toate sunt luate, nu e problema si abordarea asta.

| Freya1 a răspuns:

Am fost abordată, dar doar de genul acela obsedați si libidinosi nu de oameni ok.
O dată parca mi s-a intamplat sa fiu abordată in mall de un băiat simpaticut, ca după ce am plecat sa ma întâlnesc cu cineva sa imi spuna ca ar fi bine dacă aș sta departe de ala pentru ca a mai abordat el o data asa o fata ce i-a dat apa la moara si la lăsat după o săptămână ca nu ia convenit de el.Iar el a amenintat-o si a vrut să se sinucidă la munca, abia l-au oprit colegi.Iar o alta data am fost abordată de un băiat ce muncea ca paza la o facultate.L-am ignorata atunci dar de fiecare data cand ma vedea ma ruga sa vorbeasc cu el, sa ii dau numarul de telefon si am refuzat.Dar i-a dat altcineva numărul si atat mi-a trebuit.Ma suna toata noaptea ca sa iesim si sa ma amenințe ca se sinucide, sau ca merge la vrajitoare sa ma faca a lui si abia după ce a intervenit un băiat din grupul meu de prieteni si l-a pus la punct am scapat de el (la dat si seful afara de acolo).
Nu consider neapărat ca toti oameni ce încearcă să cunoască alti oameni in parc sau pe strada sunt nebuni, dar e un pic cam ciudatel sa abodezi in felul asta.

| OldSoul a răspuns:

Daca vrei sa ai succes cu genul acesta de abordari, trebuie sa indeplinesti unele conditii.
1. Sa fii realist.
Cazurile in care o astfel de abordare ar avea sanse mari de succes, sunt destul de rare.
2. Sa citesti priviri.
Altfel spus, sa poti sa-ti dai seama rapid daca si persoana respectiva te-a observat si daca prezinti un interes pentru ea.
De obicei, se vede dupa contactul vizual cat de "receptiva" ar fi respectiva persoana.
Daca te priveste rapid, si isi schimba privirea, atunci fie nu esti genul ei, fie s-ar simti ea incomod intr-o astfel de abordare.
Daca te priveste lung si taios, a observat ca e ceva ciudat la tine, deci mai bine iti vezi de drum.
Dar daca te priveste in mod repetat, cu o oarecare bucurie pe fata, atunci ai sanse ca abordarea sa aiba succes.
3. Trebuie sa ai o oarecare personalitate ok.
Aici ne referim la vorbe, si nu numai.
Trebuie sa stii cum sa faci persoana sa se relaxeze rapid in preajma ta.
Trebuie sa stii cum sa-ti faci intrarea, astfel incat sa para ceva normal.
Trebuie sa ai asteptari realiste. Chiar daca exista o oarecare atractie de moment, aceasta poate disparea instant cand incepi sa vorbesti cu ea. Sau, chiar daca nu dispare, asta nu iti va garanta ca persoana respectiva iti va si da o modalitate de contact.
Uneori, increderea prea mare de sine poate fi de speriat.

Cam atat ar fi de spus din punctul meu de vedere.

| Emma30555 a răspuns:

Abordatul pe strada e nepotrivit fiindcă sunt șanse mici ca o fata sa fie receptiva, fiindcă fata poate se grăbește, poate are treaba, poate are iubit, poate ii e teama sa vorbească cu necunoscuți și în general ei nu sunt pe aceeași lungime de unda cu ele dar și dacă sunt ok, motivele enumerare mai sus pot sa nu dea nici o șansă acelui băiat. Poate sa fie și câte unul mai norocos, nu zic ca e imposibil, dacă știe sa vorbească sa se comporte și e drăguț fizic. O singura data mi-a plăcut un tip pe strada, dar nu am avut curajul sa ii dau numărul de tel. Pe strada cred ca se poate agata mai degrabă când fetele sunt în grup de 2, 3, 4 băieții la fel sunt în grup de 2, 3, 4 și unul mai curajos știe sa facă glume drăguțe și se împrietenesc cu toții. Dacă te vad în grup, au un pic încredere ca băieții aia sunt normali, integrați în societate, plus ca dacă o fata e timida poate se simte mai în largul ei cu o prietena doua lângă ea

| JOHNtheADVISOR a răspuns:

Nu abordatul este problema ci felul cum o face.Este foarte clar că dacă claxonează după tine, sau dacă strigă după tine, sau dacă te fluieră, sau încearcă să te pipăie acesta nu este un băiat/bărbat care e demn de luat în seamă. Sunt exemple de așa nu din partea băieților/bărbaților și în online, chiar și aici pe site. Dacă așa se adresează în online unei fete/femei eu dacă aș fi de sex feminin nu mi-aș dori să fac cunoștință cu așa ceva în realitate. Unele fete/femei credeți că dacă sunteți abordate în online, mai ales să ai și poze la profil că băiatul/bărbatul este vreun obsedat și evident că o face doar pentru a te prostii să te culci cu el.Greșit.La fel poate să facă și în realitate.Fiecare din noi e unic.Totul depinde de voi și de cât vă duce mintea pe fiecare ca fată/femeie și ce o să accepți sau nu din vorbele și comportamentul lor. Căci dacă în public un băiat/bărbat în stare de ebrietate se bagă în seamă cu tine, clar încerci să scapi cât mai repede de el.În schimb dacă se apropie de tine în club ajungi să faci sex cu el și tu habar nu ai cum îl cheamă. Chiar de-ar fi un bărbat la costum nu înseamnă că poți avea încredere, căci se poate comporta frumos până te atrage într-un loc unde să nu poți cere ajutorul și să își bată joc de tine.Este foarte greu să fi fată/femeie și bărbații dacă s-ar pune în locul vostru și să înțeleagă toți la ce riscuri sunteți supuse atunci când ieșiți în public și totul din cauza noastră.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu, in niciun caz nu sunt deschisă la acest tip de abordare. Doar persoanele disperate apeleaza la asa ceva.
Mi se pare injositor sa te lasi cucerită de asa o abordare.
In plus tipii care incearca asta nu prea au,, maniere" ca să zic asa.
Fluiera, fac cu ochiul, te strigă. E de-a dreptul penibil. Sau se opresc cu masina in fața ta si claxoneaza, sa vada toata strada ca esti,, curtata" de un strain rolling on the floor sau iti flexeaza masina de parca intereseaza pe cineva
Plus ca ei isi asuma din start ca esti abordabilă sau că sunt singura, ceea ce iarasi nu e normal.
Nu am vazut tipe care sa abordeze asa pe strada, dar probabil sunt câteva. Tot la fel de penibil happy (parerea mea)

| cristi202 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt și dame care abordează bărbații. Am fost acostat de doua ori. Am fost șocat de cit de direct am fost luat. Din cate știu, acele femei se numesc prostituate happy.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai zici asa ca nu ti-ar place de tipu ala, daca ti-ar place mult, o sa zici sarumana ca te-a abordat, ca sa faceti o eventuala relatie!
Si chiar ti-ar pare rau ca nu te-a abordat cumva, si ca nu va intalniti.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Nu generalizez, insa in viata mea nu am vazut un tip de treaba, decent si serios sa abordeze badaran pe strada.
In general vor doar ceva care incepe cu s si se termina cu x. Sau doar vor atentie si validare din partea sexului opus.
Plus ca de la 8 ani primeam astfel de abordari de la barbati de cel putin 30 de ani, ceea ce spune multe despre societatea in care traim.
Bimeinteles ca nu m-ar deranja o abordare de la un tip care imi place, dar un tip care m-ar aborda direct pe strada nu m-ar atrage, mi-ar da impresia de badaran.
Cel putin eu nu vad un tip care e genul meu abordand astfel.
Genul meu e timid, insa sensibil si romantic, iar atunci cand prinde incredere in tine este un glumet si un intelectual cu care sa radeti si sa vorbiti ore in sir despre fel si fel de subiecte comune.
Eu nu vad acest gen de baiat abordand pe strada.
Niciodata.

Ceea ce zic eu nu sunt generalizari, ci doar majorotatea cazurilor, adica foarte rar gasesti tipi care chiar vor ceva serios cu o astfel de abordare.
Cel putin mie mi s-ar parea de prost gust.
Adica daca o femeie abordeaza astfel e facuta c.rva sau usuratica, deci... happy sad

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai nu sa apalezi ca badaranul ci politicos.
Si daca vrea doar s.x, pana la urma nu da in cap, si ea s-ar simti bine ca si el, nu asta e problema.

Iti zic eu ca daca ti-ar place mult, nu l-ai considera badaran, mai ales daca o face politicos abordarea, nu mai stai tu sa gandesti asta, nu s-a intamplat sa fie asa si asa gandesti rational ca nu ti-ar place, banuind ca o sa fie unu care nu iti place si mai si insista ca prostul.

Dar poate da, unul care abordeaza pe strada nu e genul tau, si asta e posibil. Insa daca fizic te va atrage tare, vei pierde ratiunea.
Tu ai enumerat acolo doar calitati morale ce ai vrea.

Ca te abordau aia de 50 ani, ce sa zic, asta se face si in alte tari, oamenii incearca, daca tine bine, daca nu, nu, nu e ceva rau in asta, bine sa nu fie minora tipa, dar asta e altceva.
De obicei astia in varsta ofera si avantaje materiale si de multe ori o vor zice, eu cand m-am dat fata sa testez psihologia barbatilor pe site-uri, de multe ori ziceau "nu ai vrea o relatie cu avantaje?".

Si mi se pare ok si la femei si la barbati la o adica sa abordeze asa daca o fac cum trebuie, nu vad ceva aiurea.
Bine, aia timizi nu o vor face, asta clar.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

La mine, sentimentalul, ca sa isi faca treaba, vine dupa ce isi da rationalul acordul. Altfel e doar atractie fizica. Adica nu iubire. Ca sa mi se para o persoana okey, rationalul meu ii da mai multe teste:
-sa vorbeasca corect limba romama, adica o minina educatie
-sa stie sa lege cuvintele coerent, adica un minim IQ
-sa stie sa se poarte, adica minime maniere
-sa nu fie imbracat in straie rupte si sa nu fie murdar, adica o minima igiena si decenta
-sa nu se laude ca BMW-ul lui sau sa meraga cu manelele la ureche pe strada, un minim bun simt
Si astea sunt doar cele mai usoare teste. Daca le trece, poate vorbi cu mine. Daca nu, nu.
Pe urma urmatoarele:
-ce gandire are, daca suntem pe aceeasi lungime de unda
-ce studii are
-ce cultura generala are
-ce trasaturi de persoanlitate are
Etc etc
Nu e asa usor cum cred unii, atractia fizica si BUF, m-am topit, il plac etc.
Bineinteles ca nu e NIMIC rau intr-o relatie de o singura noapte, ba chiar incurajez lumea sa se simta bine, cu conditia sa o faca protejat.
Dar nu e genul meu.
Eu vreau acel baiat pentru cum ii functioneaza mintea intai de toate. Iar el ar trebui sa vrea la fel si de la mine.
Sunt dispusa sa ii ofer cel putin ce vreau eu sa imi ofere el la mine.
Da, conteaza si fizicul in cantitati foarte mici, dar nu am asteptari nerealiste.
-peste 180 cm (ca si eu sunt inalta)
-conformatie ok proportionat
-trasaturi faciale frumusele
Dar nu asta conteaza in peimul rand, fizicul, ci cum gandeste. happy
Eu pur si simplu nu il vad abordand pe strada. E sarmant, misterios si serios, cand trece pe strazi.
Si stiu ca probabil o sa zici ca e o convingere inrationala, dar este de fapt o concluzie pe care am tras-o de-a lungul vietii din experientele mele:
Abordatul pe strada nu e de incredere & nu e potrivit.
Cel putin eu nu as fi impresionată happy
Dar bineinteles ca asta tine de perspectiva fiecaruia in parte.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce zici tu e f bine, si la mine e la fel, 99 % la fel ca si la tine cu, conditiile, doar ca pe mine nu ma int ce studii are, ca daca pe restul e okey, ajunge.

La fizic ai zis ce trebuia spus "trasaturi faciale frumusele".
Si ideea este ca, daca are trasaturi frumusele, o sa vrei sa stai cu el de vorba sa afli ce are din lista, sau dupa ce vezi cand te baga el in seama, ca are din prima ceva din lista ca apoi sa continui.
Altfel s-ar putea sa nu mai vrei sa afli nimic, daca nu te atrage deloc la figura (ca e inalt nu mai conteaza in cazul asta).

Si de aia am zis, ca daca are trasaturi fumusele si doresti o relatie (ca daca esti in una, nu mai conteaza, ca nu te mai int daca iti e bine cu partenerul), nu o sa te deranjeze ca te abordeaza politicos pe strada, la aia ma refeream.
Figura e cheia care deschide usa, fara cheie, stop joc, nu mai cont ce e dupa usa.
Asa e la 99 % din oameni cel putin, chiar daca nu isi dau seama.

Dar e clar ca nu ajunge doar figura, asta clar, insa ea e proba decisiva.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Alege alte moduri de abordare "acceptate social". Ăsta nu e asa acceptat.

| FantasyBoy a răspuns:

Cel putin de 5-6 ori s-a intamplat sa fiu abordat pe strada...la unele am raspuns corespunzator, la altele nu...e foarte ok pe strada, dar depinde cum faci asta.

| Ssparkl a răspuns:

E ok atata timp cand nu esti insistent, nu inseamna nu.

| Mosotti a răspuns (pentru Ssparkl):

Pai daca fata te place, nu mai e nevoie sa insisti, curge de la sine, daca zice nu, iar nu mai insisti, ca n-are sens.
Deci e okey oricum ar fi.

| Ssparkl a răspuns (pentru Mosotti):

Unii insista big grin

| Mosotti a răspuns (pentru Ssparkl):

Pai numa un prost insista.

| Ssparkl a răspuns (pentru Mosotti):

Da

| Mosotti a răspuns (pentru Ssparkl):

Pai da, eu cand vad ca nu vrea, gata, m-am oprit, nu insist ca nu are sens, placut cu forta nu se poate. Ca daca te place, vrea din prima, simti ca abia asteapta sa zici.