| Eroare404 a întrebat:

Ce parere aveti despre aceasta afirmatie:"Adevărata valoare stă în lucrurile simple"?

8 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

E adevarata.Adevarata bucurie consta in lucrurile simple, as adauga eu.E foarte ''true"

| Drimmero a răspuns:

Este foarte adevarat!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Ca lucrurile simple ne fac sa fim feticiti daca stim cum sa le pretuim.

| RainmakerX a răspuns:

Este adevarat doar pentru unii.

| R0R0 a răspuns:

Eu cred că este adevărată.

| Aberdeen a răspuns:

Lucrurile simple sunt și lucrurile sincere și naturale. Așadar, această afirmație merită înrămată și pusă la loc de cinste, pentru că este foarte foarte adevărată.
Complexitatea te face să greșești, să te abați de la lucrurile importante tocmai pentru că te pierzi în detalii. De aceea simplitatea capătă o valoare incomensurabilă, pentru că îți oferă șansa de a gândi limpede.
Știu ce zic, eu mă pierd câteodată în detalii, oho! happy

| DarySiNimicMaiMult a răspuns:

Foarte frumos dar putini oameni mai cred asta cu adevarat!

| Berzerka a răspuns:

De lucrurile simple se bucura mediocrii si anostii.
depinde acum si ce intelegi prin lucruri simple.