| chiftelutacrocanta a întrebat:

Ce parere aveti despre acei baieti si barbati care se retrag uneori din latura masculina, si devin feminini si aparent sensibili precum fetele si femeile?

19 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Sincer? cred ca nu isi merita trupul care il au,dar atentie exista persoane care sunt in corpul gresit, dar sasi ignori sexualitatea =frustrari, depresie in timp, multe vici, eu personal cred ca suntem un mozaic nu exista 100% mascul, 100% femela, uni sunt mai feminimi,alti mai masculini cum lea lasat natura sa fie, femeile prefera barbati, barbati nu sunt fetite plangacioase sunt duri, reci, indiferenti, hotarati, frumosi si de ce nu bogati, nu-i de mirare ca freindzone a intrat in dictionar isi dai seama? eu personal cred ca nu exista prieteni intre fete si baieti

| OnuOnulică a răspuns:

Nici o părere. Fiecare om are dreptul să facă ce vrea cu corpul lui. Iar acei oameni au ei un scop anume pentru care se comportă mai "feminin".

| andreia67 a răspuns (pentru OnuOnulică):

Ce intelegi prin "au ei un scop anume"? Vrei sa spui ca e un comportament simulat?

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Oameni.

| Fatamuntilor a răspuns:

Nu cred ca SENSIBILITATATEA este o latura specific feminina, cum nici duritatea este doar pentru barbati!
Am vazut situatii in care barbatii maturi au lacrimat in anumite situatii(la moartea unei persoane dragi -de tristete, la reusite, sau din dragoste!
Nu ne putem controla sentimentele!
https://www.youtube.com/watch?v=7Ov3ybI4aMo

| OldSoul a răspuns:

Atat timp cat fac asta doar sa atraga fetele...
Fatalai!

| Doub a răspuns:

Îs naşpa.

| SergiuBoss11 a răspuns:

Felul in care ai spus-o a fost ciudat.
nu am nimic, atat timp cat nu preiau si gesturile si apucaturile specifice femeilorlaughing.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Nu am nici o parere, fiecare baiat sau fata sunt diferiti si au modul lor de a fi.

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Fiecare dintre noi este un amestec unic de caracteristici considerate traditional masculine sau feminine. Nu exista aproape nicio persoana 100% masculina sau 100% feminina ci amestecuri in diverse proportii. Bineinteles barbatii/baietii sunt in general mai masculini decat fetele/femeile desi exista o zona de suprapunere. Problema in societatea noastra inca patriarhala si traditionala este ca o fata/femeie mai masculina este in general mai bine acceptata decat un baiat/barbat mai feminin. Si vorbesc acum doar de persoane cisgender (a caror identitate de gen coincide cu sexul inregistrat la nastere), persoanele transgender (a caror identitate de gen este opusa sexului inregistrat la nastere sau oscileaza intre cele 2 genuri) merita o discutie separata. Si ca sa raspund la intrebare prefer baietii/barbatii cu o latura feminina mai dezvoltata celor foarte "macho".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Si baietii pland cateodata, nu-i asa!?"

| MistretulPufos a răspuns:

Ce, doar fetele au voie sa fie sensibile?

| NikolasXD a răspuns:

O parere bună

| TheFragranceMaster a răspuns:

Adica gay, nu! Treaba cu retragerea e mai mult decit suspecta! Bravo lor, au nevoie de curaj in Romania!

| andreia67 a răspuns (pentru TheFragranceMaster):

Ce legatura are personalitatea cu orientarea sexuala?

| TheFragranceMaster a răspuns (pentru andreia67):

''Ce legatura are personalitatea cu orientarea sexuala?''
Tu realizezi ce scrii? Sau ai gresit raspunsul.Intrebarea ta e logica daca ai sub 8 ani!

| andreia67 a răspuns (pentru TheFragranceMaster):

Da. Tu vrei sa spui ca poti ghici orientarea sexuala a cuiva dupa trasaturile de personalitate?

| TheFragranceMaster a răspuns (pentru andreia67):

Orientarea sexuala e o parte din personalitatea unei fiinte.Si in general da, exceptie facind sexul frumos care e mai confuz!

| BlueTulip a răspuns:

"Uneori" mi se pare ok, chiar bine. Sa fii mereu 'rece, dur, masculin'... pare nasol. Si fetele sunt mai baietoase uneori, baietii de ce nu ar fi?
(Chestia cu gay nu mi se pare ok, sper ca nu la asta te refereai. Si nu mi se pare ok deoarece nu cred ca doua persoane de acelasi sex s-ar putea iubi, cred ca ei confunda sentimentul de prietenie, apreciatie si incredere cu cel de dragoste, iubire.)
Deci, cred ca daca mai plangi uneori, sau, eu stiu, te intristezi cand te uiti la un film etc. e ceva normal. Nu e vorba de o stanca, pana la urma, ci de o fiinta umana, cu suflet.